49.           31.12.2007 Roztoky u Prahy restaurace ČERTŮV POTOK S I L V E S T R

 

restaurace ČERTŮV POTOK S I L V E S T R  restaurace ČERTŮV POTOK S I L V E S T R

             

Tak v Čertově potoce to hučelo jako v čertově mlýnu. Plné obsazení, v podpalubí dobrá nálada. Večer začal decentně, dokud všichni večeřeli, ale po půlnoci jako kdyby se protrhla hráz a parket byl najednou úplně plný. Před vystoupením se k nám kde se vzala tu se vzala přidala neznámá fenka labradora a moc nechybělo a někdo z nás ji asi měl doma. Polovinu vystoupení strávila u nás pod stolem a vůbec se ji odsud nechtělo. Nakonec ale samozřejmě gastronomické prostory musela opustit, ale bylo nám ji všem dost líto.

 

Jinak se tu hrálo výborně, akustika je tady díky členitému prostoru super, zcela bez problémů. Doufáme, že si tu ještě někdy zahrajeme, bylo tu moc fajn. Jinak skončil rok 2007, který byl pro naši kapelu plný událostí.

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 01.01.2008

48.        21.12.2007 Mirošovice RESTAURACE “NA HŘIŠTI“ VÁNOČNÍ BESÍDKA

MIROŠOVICE VÁNOČNÍ BESÍDKA MIROŠOVICE VÁNOČNÍ BESÍDKA

Tak zase po roce u starých známých - tak nějak jsme se tu cítili. Výborná domácí atmosféra, spousta dobrého jídla a pití (chlebíčky, grilovaný steak, noční pečené koleno atd.) a prima nálada. O půlnoci proběhla tombola, kde jsme tentokrát i pár maličkostí vyhráli. Škoda, že jsme si jako řidiči nemohli dát i pár piv, pak by to bylo úplně ideální. Kdykoli rádi znovu.

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 23.12.2007

 

47.           08.12.2007 Svojetice RANCH EL PASO SOUKROMÁ AKCE

 

Chcete-li si dáti skvělé maso, navštivte ranch El Paso. Jste-li běloch, japonec, černoch či jiná rasa, nebojte se přijít do El Pasa……

 

Tak nějak bych charakterizoval restauraci na ranči El Paso ve Svojeticích, kde jsme zahráli na jedné pěkné firemní akci, nebo spíše firemním vánočním večírku. Fantastická atmosféra, která zde začala v podstatě po zaznění první písničky a trvala až do jedné hodiny ráno se nedá ani v nejmenším srovnávat s naším včerejším hraním. No prostě někde se umí bavit.... Tak tady hrát ještě budeme a moc se těšíme.

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 10.12.2007

 

46.           07.12.2007 Zlatníky RESTAURACE ZLATNICKÁ TVRZ

 

Nechci býti příliš drzý, hráli jsme asi naposledy ve Zlatnické tvrzi. Ze začátku se nám prostředí pěkné zdálo a podium se na nás už z dálky smálo. Hosté se pak začali pomalu trousit a my si na skvělou zábavu a atmosféru začali zuby brousit. Tak jak je pravidlem a celkem zvykem, vytvoříme vždy perfektní tým společně s publikem. Hrajeme protože nás to baví a u srdce hřeje, lidé tančí a prostě jsou zdraví. Málokdo brečí a každý se směje. Zde však bylo cosi, co dobrou náladu kosí. Moc dobře se nám tentokrát nehrálo, snad se těm lidem nic závažného a špatného nestalo. Protože se tvářili, jako by zrovna to nejhorší v životě zažili. Místo toho aby pěkně pařili. Ach jo. Tak možná, že jsme nějak trefili blbý den. Třeba sem někdy zase pojedem.

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 10.12.2007

 

45.           06.12.2007 Praha 9 Vysočany RESTAURACE MAJÁK

 

V Majáku to tentokrát hučelo - plně obsazeno, tombola, ve které jsme vyhráli prasečí hlavu a večerní pikantní soutěže opravdu stály za to. V soutěži měly dámy za úkol přetáhnout ústy prezervativ přes stojící "okurky" pánů (viz foto). Myslím, že se dobře bavili všichni, my tedy rozhodně ano. Výborný večer.  

 SOUTĚŽ V MAJÁKU

Za ŽIVOU HUBU Tom 07.12.2007                                                         

 

44.           01.12.2007 Buštěhrad RESTAURACE „HOTEL“

 

V Buštěhradě je dobře - věděli jsme to od začátku a zase se to potvrdilo - plný sál, skvělá nálada a živá nápověda pro Martina (blíže to raději nebudu rozvádět) byly nezapomenutelné. Skvělé pivo a obsluha. Končili jsme po půlnoci, kdykoli rádi znovu.

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 07.12.2007                                                           

BUŠTEHRAD RESTAURACE HOTEL BUŠTEHRAD RESTAURACE HOTEL

43.           15.11.2007 Praha 9 Vysočany RESTAURACE MAJÁK

 

Při našem prvním hraní v Majáku měl majitel vizi, podle které by rád v restauraci zavedl pravidelné čtvrteční večery s živou muzikou, na které by hosté pravidelně chodili a rádi se  vraceli na své oblíbené interprety. Tak jako třeba na nás (snad?). Na naše vystoupení tento čtvrtek opět dorazilo mnoho nám již známých tváří, což nás moc těší a i majitel MAJÁKu je zajisté spokojen. Na to, že se jedná o čtvrtky a druhý den se jde ještě do práce, tak se zde přítomní umí opravdu pořádně rozšoupnout a skvěle se bavit. Myslím, že vize o čtvrtečních večerech s živou muzikou (ŽIVOU HUBOU) se začíná naplňovat. Moc se těšíme na další čtvrtek v MAJÁKu!  

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 18.11.2007

 

42.           09.11.2007 Praha 6 RESTAURACE NA DĚDINĚ

 

Na Dědině už byl podzim a když jsme vykládali aparaturu, mrzly nám nosy. O to příjemněji bylo ale uvnitř, a to nejen teplotou. Přišli nás povzbudit milí lidé (a ne poprvé), které bych tímto chtěl srdečně pozdravit a poděkovat jim. Bylo nám radostí a potěšením Vám zahrát. I KDYŽ JSTE VŮBEC NETANCOVALI! Ale nevadí, příště si třeba trsnete. Zase někdy ahoj Na Dědině!

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 15.11.2007

 

41.           01.11.2007 Praha 9 Vysočany RESTAURACE MAJÁK

 

Personál tady chodí v námořnickém triku, pivo Vám tu natočí v okamžiku. Lodičky, plachetnice a bárky se tu prohání jako vždycky na parapetech okenních, houbičky, chobotnice, párky - vaří tady fantasticky, každý to hned ocení.

 

Maják na stěně nám dává ten správný směr, tak jako podle polárky plují lodě na sever. Kapitán je „starý“ ostřílený mořský vlk, že se loď občas zakymácí je mu celkem fuk. Každou vichřici ustojí, s malým i velkým nákladem, posádku dobře napojí, všem jde vždy příkladem.

 

Zkušeností, umem a RUMem.

 

A  když ŽIVÁ HUBA na palubě zahraje,  každá ledová kra roztaje. Lední medvěd začne panáčkovat, a polární liška umí háčkovat. No, někdy se tady opravdu dějí věci nevšední. Přijďte se také pobavit, ale rychle, než se rozední.

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 05.11.2007

 

40.           27.10.2007 Kladno COUNTRY CLUB DŘEVÁK

 

Tak jsem hráli ve „DŘEVÁKU“!! Je to vyhlášený COUNTRY CLUB na Kladně a na jakousi kroniko-stěnu, na kterou se vždy podepíše ta či ona kapela, která zde vystupovala, jsme měli tu čest se podepsat i my vedle takových zvučných jmen, jako jsou COP, HOP TROP, PACIFIK, GREENHORNS, IVAN HLAS a mnoho dalších. Ano, tento malý, ale útulný a příjemný stánek country muziky má GENIUS LOCI a hrálo se zde fantasticky.

COUNTRY CLUB DŘEVÁK KLADNO COUNTRY CLUB DŘEVÁK KLADNO COUNTRY CLUB DŘEVÁK

Jinak vše probíhalo standardně jako na jiných vystoupeních. Lidi se bavili, tančili, zpívali, papali, bumbali, no a nakonec nás tradičně nechtěli pustit domů (a to jsme několikrát přidávali). Jako malé zpestření zde byla skupina cca 30 turistů z Francie, kteří snad ocenili naše vystoupení po hudební stránce. Textům pravděpodobně nerozuměli, ale po kvalitním českém pivečku a vínečku, které teklo proudem….kdo ví….???!!!

 

Takže zase někdy ve DŘEVÁKU ahoj!!!

 

Za ŽIVOU HUBU Martin dne 30.10.2007

 

39.           18.10.2007  Praha 9 Vysočany RESTAURACE MAJÁK

 

...a ještě jeden krásný večer v Majáku - tendence vzestupná - tady se lidi opravdu umí bavit - nekecám... fakt... Asi měli všichni v pátek volno, protože se ve čtvrtek pařilo zcela naplno.

 

Za ŽIVOU HUBU Tom  20.10.2007

 

38.                04.10.2007 Praha 9 Vysočany RESTAURACE MAJÁK

 

Ač byla návštěvnost menší než minule, na atmosféře to neubralo, snad spíše naopak... Maják je super "námořnická" knajpa a když číšníci v námořnickém vyndají záchranné kruhy, nemůže se už asi nic stát. Nebo přece? Přijďte se přesvědčit, tady to fakt nemá chybu...

                       

Za ŽIVOU HUBU Tom  07.10.2007

 

37.           23.9.2007 Praha 6 RESTAURACE NA DĚDINĚ

 

Nevím, čím to je, ale na Dědině je vždycky pohoda. Atmosféra vynikající, příjemní hosté, spousta dobré nálady. Navíc to máme všichni blízko, tak odpadá dlouhé dojíždění, což je bezva. Venku už bylo chladno, tak se hrálo uvnitř. Krásná akce, těšíme se na pokračování.

 

Za ŽIVOU HUBU Tom  07.10.2007

 

36.           13.09.2007 Praha 9 Vysočany RESTAURACE MAJÁK

 

Krásný večer v této restauraci s řadou stylově pruhovaných osob na straně personálu i hostů. Výborná zábava na všech stranách včetně soutěže, ve které dámy provlékaly pánům syrová vejce kalhotami z jedné nohavice do druhé. Vejce nakonec skončily na stěně restaurace - kdo tam byl, ví, jak to bylo! Výborná nálada, a to jsme nevěřili, že ve čtvrtek  bude plno. Hluboce jsme se (naštěstí) mýlili.

 

Takže: jeden z příštích čtvrtků do Majáku - jasná volba!

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 14.09.2007

 

35.           07.09.2007 Praha 5 Stodůlky RESTAURACE U ŠIMÁČKŮ „PIVNOSTI“

 

Hovořili jsme s prezidentem! A jakým! Pravda, oficiální volený prezident to nebyl, ale samozvolený prezident "Pivností", tady pivních slavností na Stodůlkách to opravdu byl. Pivnosti jsou akce ve Stodůlkách, která opravdu stojí za to - několik stánků s pivem s nonstop-provozem až do rána, několik hudebních scén - prostě velkoakce.

 

Začínali jsme večer ve velkém stanu a atmosféra byla od začátku výborná. Ke konci už byla vynikající a publikum nás ani nechtělo pustit z pódia. Zvuk byl v pohodě (protože jsme si ho jako obvykle dělali sami), jen z toho červeného světla uvnitř stanu nás trochu bolely oči. Super akce, moc se nám tu líbilo a rádi zase přijedeme.

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 14.09.2007

 

34.           25.8.2007 Mlázovy COUNTRY CLUB "U PODKOVY" (miniturné Jižní Čechy)

 

Jako pokračování našeho srpnového miniTURNÉ jsme měli vystoupení v malebném a útulném COUNTRY SALOONU “U PODKOVY“. Sice zde bylo opravdu pidi PODIUM, ale nějak jsme se na něj namáčkli. Nádhernou atmosféru umocňovala krásná dřevem zdobená galerie nad námi, kde bylo také několik stolů a samozřejmě i  posluchačů, kteří nás měli jako na dlani. Tuto romantickou scenérii poněkud zastiňovala moje ŽIVÁ HUBA a to doslovně, protože jsem již druhý den bojoval s bolestí zubu a moje pravá tvář byla nateklá tak, že bych mohl  klidně vystupovat v cirkuse jako muž s obří HUBOU. Navíc pěkně ŽIVOU! No, bolesti jsem potlačil různými preparáty, pilulkami a přípravky, pro tyto případy vyvinuté farmaceutickými společnostmi. Nakonec jsem v pohodě vše odzpíval a odfoukal na harmoniku především proto, že největším „dopingem“ pro mě byla skvělá atmosféra a také vidina následujícího dne a návštěvy stomatologa, který mě od bolesti pomůže. Tak se také nakonec stalo. Teď, když píšu tyto řádky jsem v naprostém pořádku a moje pravá tvář je opět tak jak ji znáte. Nebojte se, moje pravá tvář je opravdu taková jak ji znáte. Nerad se přetvařuji a myslím to upřímně…. 

 Mlázovy COUNTRY CLUB  Mlázovy COUNTRY CLUB

Ještě bych rád poděkoval klukům z kapely, Ivě a tatínkovi Míry za trpělivost a oddanost s jakou o mě pečovali.

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 28.08.2007

 

33.           24.08.2007 Strašín KULTURNÍ DŮM COUNTRY ZÁBAVA (miniturné Jižní Čechy)

 

Zábava ve Strašíně byla prvním vystoupením po jednoměsíční dovolené a i když jsme u Míry na chalupě pilně cvičili, měli jsme po tak dlouhé době docela co dělat - hlasy odvykly celovečerní námaze, prsty také a protože jsme si samozřejmě neodpustili ani hraní v hospůdce v Malči, udělaly se mi od basy na prstech parádní puchýře. Měsíc pohody se mi tak krutě vymstil a musel jsem hrát na basu trsátkem. Na pohodě to ale naštěstí nic neubralo a kapela docela šlapala.

 

Jako překvapení dostal Míra své speciální brýle, o jejichž přesném účelu raději pomlčím, řeknu jen, že Míra se chtěl vždy "někomu podobat"...

 MÍROVI LASEROVÉ BRÝLE

Jak byli kluci odpočatí, tak se každému podařilo na kytaře přetrhnout jednu strunu. Hlasy byly ale odpočinuté a zpívalo se... a hrálo se ... až do 1 hodiny po půlnoci. Hezký večer, snad se sem ještě podíváme. To hraní před divadelní oponou mělo něco do sebe, připadali jsme si skoro jako "umělci".

 

Za ŽIVOU HUBU Tom 28.08.2007

 miniTURNÉ KD STRAŠÍN JIŽNÍ ČECHY miniTURNÉ KD STRAŠÍN JIŽNÍ ČECHY

32.           20.07.2007 Dolní Měcholupy PIZZERIE ALČA

 

Plno hostů, zpěv a tanec, tentokrát bez mimořádných událostí. Příjemný závěr sezóny, kterou jsme myslím neodflákli. Pokud dobře počítám, od září 31 vystoupení, tedy zhruba každý týden jedno. Snad nám to vydrží alespoň takhle i dál. Děkujeme všem, kteří nás přicházejí podpořit.

 

Za Živou hubu Tom 26.07.2007

 

31.           14.07.2007 Šatov VINAŘSKÁ STODOLA (TURNÉ 2007)

Fantastické prostředí a výborný zvuk. Milá obsluha a dobré jídlo. Výborné předpoklady pro super akci. Těšili jsme se na plný sál, ale přišlo jen asi 30 hostů, protože se v okolí konaly ještě jiné akce. Přesto si to všichni (včetně nás) užili a tancovali o 106. Bylo hrozné horko a na pódiu jsme se docela vařili. Rekordní spotřeba pitné vody. Tolik v heslech. Konec zprávy.

 

Za Živou hubu Tom 16.07.2007

 

30.           13.07.2007 Znojmo MĚSTSKÁ PLOVÁRNA LOUKA (TURNÉ 2007)

 

Na plovárně s Živou hubou - proč ne? Na koupališti jsme ještě nehráli a moc se nám to líbilo - svěží větřík, dobrý zvuk, dobré jídlo a pití, "vyčvachtaní" hosté. Co víc si přát? Snad jen těch hostů trochu víc, asi jsou už většinou na dovolených. Hezká akce, snad se sem zase někdy vrátíme.

 

Za Živou hubu Tom 16.07.2007

 

29.           12.07.2007 Mušov Autocamp MERKUR RYBÁŘSKÁ BAŠTA (TURNÉ 2007)

 

V Rybářské baště se nám líbilo - výborné pivo, krásné prostředí, létající vlaštovky při vystoupení, z nichž jedna při hraní "označkovala" Míru. Ale jinak super - hodně dobře se bavících hostů, atmosféra večera jak řemen a poslední 3 písničky už téměř všichni zpívali s námi. Krásný večer, plný zážitků.

 

Za Živou hubu Tom 16.07.2007

 

28.           05.07.2007 Dolní Měcholupy PIZZERIE ALČA

 

Vítr, zima, chyběl snad už jen sníh - copak je tohle za léto? V červenci jsme všichni hráli ve svetrech a mikinách. Navíc se v polovině vystoupení zdvihl takový vítr, že jsme museli udělat přestávku a aparaturu přestěhovat do vnitřku pizzerie. A (jako obvykle v této lokalitě) opět se ve 22 hodin dostavila městská policie s žádostí o ukončení produkce kvůli hluku, ač jsme hráli uvnitř téměř bez zesílení. Velmi zvláštní vystoupení, snad to příště bude lepší.

 

Za Živou hubu Tom 16.07.2007

 

27.           18.06.2007 Praha 6 RESTAURACE NA DĚDINĚ

RESTAURACE NA DĚDINĚ RESTAURACE NA DĚDINĚ

Když jsme v neděli odpoledne nosili aparaturu na dvůr restaurace Na Dědině, byl ještě prázdný - během 30 minut ale v podstatě nebylo jediného volného místa a v 18:00 jsme dle plánu začali hrát. Atmosféra byla vynikající, publikum také, počasí bylo na naší straně a tak jsme mohli hrát o 106. Malou nucenou přestávku jsme museli udělat jen v okamžiku, kdy Míra v jemné vyhrávce ve skladbě "Jsem prý blázen jen" přetrhl strunu, ale jinak nás technika nezradila. K večeři byl grilovaný talíř (abych byl přesný, grilované maso na talíři), takže i gastronomická stránka stála za to. Krásný večer pro nás i obecenstvo, které ani nechtělo odcházet. Na Dědinu se určitě někdy na podzim zase přijedeme podívat.

 

Za Živou hubu Tom 18.06.2007

 

26.           16.06.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“

 

V sobotu 16.6.07 jsme zahráli novomanželům a všem dalším přítomným na svatbě v restauraci SUCHDOLSKÁ BESEDA. Začali jsme v 16.00 hodin a čekal nás pěkný hudební „maratón“ až do 24.00 hodin. Ale zase tak náročné to nebylo, protože se všichni celkem bavili a sem tam došlo i na tanečky. Hlavně začátek jsme pojali jak se na svatbu sluší a patří a první píseň a samozřejmě i tanec patřil novomanželům. Hráli jsme Valčíček a následně „klasiku“, Báječnou ženskou od Michala Tučného. Zobli jsme i něco z tabule plné lahůdek, až na Míru, který aktuálně drží kořínkovou dietu. Takže se celý večer zdržel grilovaných lahůdek a chroupal jen zrní. Co dodat? Nevěstě a ženichovi to moc slušelo, nám se pěkně hrálo, vše,  jak má být. Přejeme hodně štěstí, novomanželé!   

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 18.06.2007

 

25.           10.06.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ COUNTRY ZÁBAVA

 

Inu, každý pátek není svátek - jsou i akce, které naše představy o hezkém hraní úplně nesplňují. Dnes večer jsme hráli do skoro prázdného sálu, protože téměř všichni raději při krásném počasí seděli a poslouchali venku. Ponaučení? V létě při hezkém počasí hrát jen venku. Snad nám to bude vycházet... Jinak vše v pohodě až do půlnoci, kdy jeden z velmi silně opilých mladíků převrhl mikrofon - aby nedošlo k ještě horším karambolům, raději jsme naši produkci skončili. Zvláštní večer ve zvláštní atmosféře...Ti opilci nás v poslední době nějak pronásledují (viz Buštěhrad), nebo je to jen můj pocit?

 

Za Živou hubu Tom 10.06.2007

 

24.           08.06.2007 Dolní Měcholupy PIZZERIE ALČA

 

Krásné hraní ve venkovní pergole na dvoře počernické pizzerie bylo pro nás opravdu zážitkem - snad jsme i vzbudili zájem, protože jsme byli požádáni o další vystoupení. Myslíme si, že kdo přišel, nelitoval, ale návštěvnost trpěla hezkým počasím a odjezdem obecenstva na chaty a chalupy. Krásný večer, který byl přerušen až příchodem městské policie ve 22.30, protože si někdo z místních sousedů stěžoval na hluk, což jsme moc nechápali, protože naše produkce opravdu (a bez ironie) hlučná není! Bezva akce!

 

Za Živou hubu Tom 09.06.2007

 

23.           18.05.2007 Buštěhrad RESTAURACE „HOTEL“

 

Dne 18.05.07 v pátek jsme opět vystoupili v Buštěhradě v restauraci HOTEL. Náš spící „manažér“ z minulého vystoupení tentokrát neusínal, ale naopak velmi čile kmital po restauraci a roznášel pivečka a panáčky. Hrálo se fantasticky, protože atmosféra byla perfektní a návštěvnost vysoká. Jako mimořádného hosta jsme uvítali pískajícího návštěvníka, který asi v průběhu 2 skladeb měl pocit, že nás musí rytmicky doprovázet (byl to ale opravdu jen jeho pocit, protože vypil asi 10 piv a 10 velkých vodek). Lidé opět (jak jinak) tančili a točili se po parketu, až se jeden dotočil přes celý sál a shodil Tomášovi mikrofon, čímž udělal opravdu poslední tečku našeho vystoupení. Jinak se během naší služby "nic mimořádného nestalo".

 

Za ŽIVOU HUBU Martin a Tom 28.05.2007

 

22.           30.04.2007 Praha 6 Suchdol náměstí ČERODĚJNICE

 

Tak a je to tady! Slet čarodějnic se konal v pondělí 30.04.2007 na náměstí v Suchdole pod „záštitou“ restaurace SUCHDOLSKÁ BESEDA. Hráli jsme od 17.00 hodin, a sice náš klasický a standardní program písní pro ty nejmenší. Rodiče především s dětmi měli možnost shlédnout jako další součást programu vystoupení kouzelníka, skupiny historického šermu, zahrát si mnoho her a do toho všeho jsme pokračovali až do zhruba 20.00 hodin, kdy začal program pro dospělé. Zatímco venku hořel oheň a na hranici upalovali (doufám) fiktivní čarodějnici, my jsme hráli jak o život ve vojenském stanu, kde bylo občerstvení ve formě klobásek, párků v rohlíku, pivečka, panáčků atd. Lidé se skvěle bavili a odvázali se natolik, že tančili uvnitř na lavicích a nakonec i stolech, ale to se snad tančením ani v tuto chvíli už nedalo nazvat. Také jsme hráli mnoho písní na přání a dokonce jsme pro velký úspěch a jednoho „fandu“  hráli Holubí dům 3x.

 

Akci poctili návštěvou i paní Žilková a pan Stropnický, ale vzhledem k zakouřenému interiéru onoho armádního stanu, který v jeden okamžik dokonce pojal snad přes 50 lidí, moc dlouho nepobyli - paní Žilková očekává miminko a jistě se nechtěla v této „polní“ restauraci zdržovat dlouho.

 

Zatímco místní hasiči hasili oheň, my jsme přidali pár písní na závěr a ve 2 hodiny ráno jsme začali balit s tím, že se tento čarodějnický slet opravdu vydařil. Vždyť během večera přiletěly i naše přítelkyně, tedy až na manželku Tomáše (basáka), která se omluvila s tím, že má zlomené koště a na vysavači ještě moc neumí……

 

Za ŽIVOU HUBU   Martin   01.05.2007

 

21.           28.04.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ COUNTRY ZÁBAVA

 

V restauraci SUCHDOLSKÁ BESEDA totiž hrajeme pravidelně a máme jí tak nějak za naší „domovskou“ restauraci. V sobotu 28.dubna jsme zde znovu hráli a náš program byl (jak jinak) opět okořeněn (tradičně) vystoupením sličných, tak akorát rostlých, při orientálních tónech se vlnících a kroutících zadečkem a bříškem….. no prostě břišních tanečnic. A protože také nelze odolat grilovaným specialitám, které vlastnoručně připravuje majitel Václav Čapek, vypadá to, že se postupně dopracujeme do stavu, kdy jakmile jednou naše těla (vyživovaná těmito grilovanými laskominami) rozvlníme a rozvibrujeme, tak snad ani nebude zapotřebí již zmíněných břišních tanečnic, protože to hravě zvládněme sami…

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 28.04.2007

 

20.           26.04.2007 Praha Grébovka RESTAURACE VINIČNÍ ALTÁN VÍTÁNÍ JARA

 

Volala paní z Viničního altánu, že pořádají vítání jara v tomto šantánu. Jestli bychom zahrát přijeli a  tak vinice na Grébovce viděli. Dva dny to ale předem bylo, basákovi se do toho něco pracovního v zahraniční krylo. Měl to spočítané tak akorát, jen bychom museli sami chvilku jen ve dvou hrát. Bohužel se cosi zdrželo - zvládli jsme to celé ve dvou, hráli jsme však s „vervou“. Ve dvou-ale za tři, postě jak se patří i když něco tam stejně chybělo. Hlavně v písních, kde to pěkně basa vyplní, nakonec zvládli jsme to ač nebyli jsme úplní.

 

V altánu co jako taneční parket slouží, k večeru se stíny pěkně dlouží. Jen takovou komorní záležitost jsme si „vystřihli“, vybranými písněmi jsme to snad i vystihli. Písně poetické s nádechem romantiky, odcházeli jsme doprovázeni vřelými díky.

 

Opravu krásné prostředí, snad jen špatný přístup vozem naředí. S aparaturou jsme se tahali poměrně dost daleko, Míra byl z toho celý na měkko. A nakonec jsme se museli i handrkovat, kde vůz zaparkovat. No uvidíme, jestli tady ještě budeme hrát, lepší organizaci a servis pro kapelu budeme si přát.

 

Za ŽIVOU HUBU Martin  27.04.2007

 VINIČNÍ ALTÁN

19.           13.04.2007 Praha 6 RESTAURACE NA DĚDINĚ

 

Pátek třináctého. Pro někoho možná děsivé datum, ale pro nás (nevěříme pověrám) vhodná příležitost vyzkoušet si zahrát zase někde jinde. V restauraci NA DĚDINĚ jsme právě tento pátek hráli poprvé a rozhodně ne naposledy. Je to příjemné prostředí s venkovní zahrádkou, rychlou obsluhou, vynikajícími gastronomickými delikatesami, které jsme samozřejmě ochutnali. Nakládaný hermelín a masová směs s bramboráčky byla pro naše hraní skvělým  dopingem. Hráli jsme naší tradiční hudební všehochuť a dle reakcí publika jsme se opravdu přesně mířenými písněmi trefovali do všech přítomných  hudebně-chuťových pohárků.

 

Jako kulturní „vložku“ si Tomáš (jinak náš basák, zvukař, vokalista, foukací harmonikář a náčelník ŽIVÉ HUBY) „střihnul“ svojí jednominutovku na australský lidový nástroj didgeridoo za přispění  našeho skromného bubnování, přičemž jsem zazpíval typicky „australskou“ lidovou píseň KAMALAMA VISTA…..což někteří mohou považovat za skrytou reklamu na nové WINDOWS VISTA, ale podobnost je opravdu jen čistě náhodná.

 

Takže pátek třináctého byl pro nás úspěšný a na černé kočky přes cestu opravdu nevěříme…….

RESTAURACE NA DĚDINĚ RESTAURACE NA DĚDINĚ

Za ŽIVOU HUBU Martin 15.04.2007

 

18.           07.04.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ VELIKONOČNÍ ZÁBAVA

 

Takže Vážení přátelé! Tímto dnem jsme při valně nevalné hromadě v čele s naším předsedou, náčelníkem a kapelníkem Tomášem, jednohlasně, jednomyslně, jednotně, jednotlivě i společně a navíc bez velkých emocí, taktizování a usilovného lobování a politických tlaků nepolitických zájmových skupin odsouhlasili, že naše MUZIKÁLNÍ deFORMACE s dosavadním názvem ŽIVÁ HUdBA vypustí ze svého názvu již přežité a v dnešní době naprosto zbytečné a nemoderní písmeno „d“ , takže název kapely se stává v tuto chvíli zcela nadčasovým a progresivním. Tímto se z nás stala zcela nefalšovaná a plnohodnotná ŽIVÁ HUBA !!!

 

No a je to! A tak jsme si zahráli v SUCHDOLSKÉ BESEDĚ a trochu to oslavili. Zatančili nám nejen přítomní hosté, ale také dvě sličné břišní tanečnice. Tak jako vždy se nám zde hrálo moc příjemně a už se těšíme na naše vystoupení v pondělí 30.04.2007, kde v Suchdole budou létat ČARODĚJNICE. Jste srdečně zváni!

 

Říká se, že: LÍNÁ HUBA - HOLÉ NEŠTĚSTÍ, ale také
ŽIVÁ HUBA - NEŠLAPE SI PO ŠTĚSTÍ !     

 

Za ŽIVOU HUBU Martin 08.04.2006

 

17.           06.04.2007 Praha 4 COUNTRY CLUB STODOLA

 

V pátek před Velikonočními svátky, poté co jsme přežili na silnicích dopravní chaos a zmatky, jsme opět zahráli ve Stodole. Snad proto, abychom jako jediní zůstali v Praze. Lidé se však začali pomalinku trousit, tak jsme kytary musely „zbrousit“. Pokud by tento expresivní výraz mohl někomu vadit, něco méně depresivního-jednoduše začali jsme čistě ladit. Vyladili jsme to skvěle, nikdo nás nikam proto neposílal, i když mohli jsme hrát klidně trochu déle. Protože k jedenácté bylo celkem narváno, lidi tančili a křičeli: „BRAVO!!! BRAVO!!! NIRVÁNO!!!“ Možná, že v tranzu a opojení, došlo k nějakému zvláštnímu propojení. Ač nehrajeme jenom country ryzí, pop-rockové „fláky“ nám také nejsou cizí. Plánujeme živohubé CD, nechceme to ale nějak ukvapit, tak se prosím nechte překvapit………Hezké Velikonoce!!!

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 08.04.2007

 COUNTRY CLUB STODOLA COUNTRY CLUB STODOLA

16.           31.03.2007 Buštěhrad RESTAURACE „HOTEL“

 

Toto bylo naše POSLEDNÍ VYSTOUPENÍ. KONČÍME! APRÍL !!!!!

Hrajeme samozřejmě dál a připravujeme nové „fláky“, které Vám s potěšením zahrajeme. Včera jsme na APRÍLOVÉ ZÁBAVĚ v Buštěhradu „vystřihli“ zase další „novinku“ od Beatles (Tell Me Why) s čerstvým českým textem pod názvem Řekni proč. Teď mě napadlo, že bychom vlastně mohli dát nějaké naše texty s akordy, které hrajeme (právě třeba od Beatles), na náš web. Třeba si je také rádi zazpíváte. Nechte se překvapit.

 

A teď tedy k tomu včerejšku - hrát jsme začali ve 20.00 a ihned po několika prvních tónech instrumentálně pojaté písně „Dědečkovy hodiny“ se probral z poctivého spánku náš tak trochu samozvaný „manažér“, který velmi znaven namáhavou manažérskou činností (asi tak 100x opakovaným připomínáním, že už bychom mohli začít hrát) již hodinu před začátkem našeho vystoupení usnul spánkem spravedlivých. Podívat se můžete nakonec sami…..

 

Když jsme začali hrát, vyskočil ze své dočasné "židlopostele", začal křepčit jako Jánošík a následovně se přidávali další tanečníci, kteří (protože nechtěli zůstat pozadu) tančili jak o život, že by popový lidoop Majkl Jakson jen tiše záviděl. V Buštěhradu se prostě umí lidé bavit a na atmosféře to bylo znát. Lidé tančili a tleskali do rytmu písniček, které jsme takto nadopováni hráli o to s větší vervou a radostí, až jsem několikrát zapomněl text uprostřed písničky, ale to vůbec v tu chvíli nevadilo, lidi to „odzpívali“ v podstatě za mě. V Buštěhradu to prostě žije a rádi si zde opět zahrajeme.

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 01.04.2007

 

15.           17.03.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ JOSEFSKÁ ZÁBAVA

 

Přátelé, když se sejde Josefská zábava v Suchdolské besedě, tak to "nejni žádná babská  poudačka", ale večerní nátěr v plném proudu! Když jsme dávali dohromady aparaturu, viděli jsme, že jsou všechny stoly rezervované, ale nakonec ani nestačily, jak bylo plno. Ten večer se totiž dělo všechno: muzika, tanec, pití a LESBISHOW (tady zveřejňujeme jen fotku, která je "mravně nezávadná", ale věřte, že když jsme viděli celé představení, trochu se nám klepala kolena)! Nálada výborná, obecenstvo výborné, dobře se nám hrálo, no prostě večer tak, jak má být. Hrálo se, dokud byl plný parket. Velmi vydařená akce - myslíme, že kdo přišel, nelitoval!

 

Za ŽIVOU HUdBU Tom, 21.03.2007

 

14.           12.03.2007 Praha 2 COUNTRY SALOON AMERIKA  (Malé Martinovo zamyšlení na téma návštěvnost)

 

Již podruhé jsme vystoupili ve známém podniku v Korunní ulici na Praze 3. Jedná se o Country Saloon Amerika, kde hrají živě kapely snad už 15 let, co tento podnik existuje. Vždyť je to jedna z prvních country restaurací v Praze. Za tu dobu se zde vyměnilo několik majitelů a úroveň obsluhy, kuchyně a zde hrajících kapel se zatím drží v docela rozumném kurzu, který byl nastaven již v prvopočátcích. Je pravdou, že tento legendární podnik už má asi největší slávu za sebou, ale je to způsobeno dalšími restauracemi a hospůdkami, kde se dnes také hraje nejen country muzika a tak je zde návštěvnost vyloženě nárazovou záležitostí. Nejnavštěvovanější jsou samozřejmě pátky a soboty, to zůstává víceméně beze změn po dlouhá léta, ale přes týden je to tak trošku sázka do loterie a pondělky (co se týká vystoupení kapel a s tím související návštěvností) jsou vyloženě takovým malým harakiri.

 

I přes aktivní snahu současného majitele zavést pondělky opět jako dny, kdy si můžete poslechnout při pivečku a dobrém jídle živou kapelu se to zatím moc nedaří a i tentokrát nebyla návštěvnost závratně vysoká. Snad se to časem podaří. Bohužel jsme ve víru neustále rychlejšího života a na posezení u piva při živé muzice nám jaksi nezbývá čas….Nebo je to všechno trochu jinak? Televize? Nekonečné seriály? Nechuť lidí se scházet a bavit tak jako dřív? Nevím. Já osobně dám přednost živé kapele před reprodukovanou hudbou, ale je pravdou, že také přes týden nemám mnoho času a kolikrát ani náladu vyrazit někam do restaurace, kde se hraje (no, nakonec proč bych to také dělal, když hraju s ŽIVOU HUdBOU cca 4x do měsíce a každý týden je zkouška). Ale když si vzpomenu na doby, kdy jsem takto aktivně s žádnou kapelou nehrál a nevystupoval, tak jsem právě do Country Saloonu Amerika zašel - a to i  přes týden. A dnes už se nehraje jen klasická country nebo bluegrass, tak jako dřív….Současný trend u amatérsky hrajících kapel, co se týká repertoáru je hrát nejen country klasiku, ale také popové a další „komerčnější věci“, což činí kapely univerzálnější a tím mohou oslovit mnohem širší část potenciálního publika. Je pravdou, že dnes je velká „konkurence“ i v tomto směru a kapely rostou jako „houby po dešti“. Je nás mnoho. Mnoho amatérských nebo snad už i poloprofesionálních hudebních těles. A děláme to proto, že nás to baví. A uživit se muzikou v této amatérské rovině rozhodně nelze. Je to jen časově náročný a drahý koníček. Tedy v případě, že se pravidelně zkouší repertoár, dělají se nové (i vlastní) písničky a pravidelně se hraje. Úroveň jednotlivých kapel je velmi rozdílná a je pravdou, že existuje mnoho hudebních skupin špičkové úrovně, které i přesto nemají ambice se svou činností živit, ale baví je to a tak k tomu přistupují zodpovědně.

 

Říká se, že co Čech to muzikant, ale je to velmi (nezlobte se na mě) nadsazené. Nakonec po odvysílání nějakých tří sérií soutěže Česko hledá SUPERSTAR a „výkonech“ některých (nesoudných) jedinců v čele s hvězdou pěchotou mi asi dáte za pravdu. No, nebudu se pouštět do dalších úvah a kritik. O úrovni některých rozhlasových stanic a opravdu „hodnotných“ písní, které vedou hitparády se také raději nebudu zmiňovat, ale stále je zde velká část těch, kteří dovedou ocenit dobře odvedenou práci - pěkně zahranou a zazpívanou písničku a dávají to najevo tím, že si zase přijdou příště poslechnout tu či onu kapelu.

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 13.03.2007

 

13.           02.03.2007 Středokluky RESTAURACE U JOHANKY SOUKROMÁ AKCE SVATBA

 

SVATBA? ANO ! A JAKO „ŘEMEN“ ! Svatby máme rádi. Obzvláště, když i pro kapelu se utrousí něco dobrého k papání a bumbání ...

 

no, tak zase vážněji…. V pátek 02.03.2007 jsme zahráli mému velmi dobrému známému Standovi na jeho vlastní svatbě. Hostina a všeobecné veselí se konalo v obci Středokluky v restauraci U Johanky. Hráli jsme od 18.00 hodin do půlnoci a v podstatě celou dobu se tančilo! Nevěstě i ženichovi to moc slušelo a nám samozřejmě také. Bylo zde cca 50 rodinných příslušníků, tetiček, strýčků, sestřenic, známých a kamarádů, kteří si přišli vyslechnout 2x ANO a pak to oslavit a skvěle se bavit. Odehráli jsme celý repertoár a přidali i nově „nastudované“ fláky od skupiny Beatles, ke kterým píše povedené texty náš basák Tomáš. Tančilo se, hodovalo, pilo, prostě to tam žilo. Také samozřejmě přišlo i na vynikající delikatesy a lahůdky z bohatě zásobeného rautového stolu. Takže SVATBY ANO. Ty hrajeme rádi, obzvláště když se žení kamarádi.

 SVATBA RESTAURACE U JOHANKY

Přání novomanželům od ŽIVÉ HUdBY: Milujte se a množte se, mějte se a smějte se!!!          

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 15.03.2007

 

12.           10.02.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ HASIČSKÁ ZÁBAVA

 

HOŘÍ ! HOŘÍ MÁ PANENKO ! Dne 10.02.07 jsme hráli na HASIČSKÉ ZÁBAVĚ. Už v okamžiku, když jsme dorazili a jali se sestavovat aparaturu, natahovat kabely a ladit nástroje, byla zábava v plném proudu. Začali jsme tentokrát o něco dříve a již při první písničce se lidé vrhli na taneční parket a začali tančit. Tentokrát byli pěkně rozjetí, protože HASILI žízeň už od odpoledních hodin. A my jsme se teď navíc vrhli do „přilévání muzikálního oleje do ohně“, abychom je uvedli do takového VARU, že pekelné PLAMENY a řádění sopky chrlící ŽHAVOU lávu je proti tomu jen slabý čajíček…..Také se nám to myslím povedlo, až na několik mých (ale opravdu malinkatých) výpadků paměti…Vysvětlím: Tentokrát jsem se „odvážil“ udělat to, co by stejně bylo časem nutností. Stalo se tak již tento večer. Oprostil jsem se zcela od textů a akordů písní, které jsem dříve měl před sebou na stojánku a odzpíval a odehrál celý repertoár jen s malým a „nenápadným“ taháčkem v podstatě zpaměti! Byl to pro mě křest OHNĚM a myslím, že až na několik již zmíněných výpadků, které pohotově „zamaskoval“ a zaskočil náš kytarista Míra, se to podařilo. Po odehrání "Jsem prý blázen jen" a nádherné záležitosti od skupiny BEATLES Till there was you, s ještě nádhernějším textem v češtině, který napsal náš basák Tomáš jsme kráčeli po ŽHAVÝCH uhlících k našemu finále s písněmi DIVNEJ SMÍCH, COLORADO, SLADKÉ MÁMENÍ, VLAK CO NIKDE NESTAVÍ. Hraní na této vydařené HASIČSKÉ ZÁBAVĚ jsme zakončili Elvisovskou BLUE SUEDE SHOES.

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 12.02.2007

 

11.           05.02.2007 Praha 2 COUNTRY SALOON AMERIKA

 

No toto?

 

Tentokrát jsme zapomněli na foto!


Nebyl fotoreportér žádný k dispozici. Leda, že by jsme ho najali.


Škoda. Zrovna když jsme pěknou pozici k focení zaujali. A byla to celkem soda.

 

Snad nám to za zlé nemáte, vždyť naše HUdBY ŽIVÉ, stejně už dávno znáte.


Zato máme (snad i pěkné) nahrávky, můžete to poslechnout ve formátu mp3.


Jsou tam na DOBRO „vychytávky“. No prostě muzika, jak se patří.

 

Předvedli jsme naší produkci hudební. Po váhové redukci, mohli jsme být hubení.

 

Protože v AMERICE vaří bravurně, možná, že jsme šílení, papáme však kulturně.

 

Tak to je zpráva z našeho hraní, musím se omluvit, ….. jde na mě …. spaní!

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 08.02.2007

 

10.           02.02.2007 Praha 2 RESTAURACE “U VODÁRNY

 

Tak a je to! Z velmi živých pátků s ŽIVOU HUdBOU se asi stávají v restauraci U VODÁRNY pátky mrtvé. Mrtvé proto, že není dostatek živých duší, které by přišly a poslechly si naši (někdy hodně) živou produkci. V porovnání s restaurací SUCHDOLSKÁ BESEDA, která není v centru, ale na okraji Prahy, opět přišlo pouhých cca 10 lidí a to byla opravdu bída. Hraní jsme proto pojali velmi volně a množstvím různých vtípků jsme bavili spíše sami sebe navzájem než přítomné. No, moc dobře se nehraje, když není ta správná atmosféra, vytvořená především početnějším publikem. Tak jsme si jí dělali sami a taktak jsme si vystačili. Ale pořád bereme kapacitu restaurace U VODÁRNY, která je pro cca 120 lidí, jako výzvu. Věříme, že jednou zde bude narváno k prasknutí. Pokud jste (ne)pravidelnými čtenáři těchto pravidelných zpráv z hraní ŽIVÉ HUdBY, přijďte si nás také někdy poslechnout! Bude nám potěšením a myslím, že nebudete zklamáni a všichni se příjemně pobavíme.   

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 03.02.2007

       

09.           27.01.2007 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ MAŠKARNÍ ZÁBAVA

 

Tentokrát jsme se pustili na terén, který nám až doposud nebyl úplně vlastní - byli jsme požádáni o hudební doprovod maškarní akce pro děti, která měla večer pokračovat maškarní akcí pro dospělé. Akce byla moderována dvounohou včelkou Májou, takže tahle starost nám odpadla a zůstala tak jen „starost“ hudební. Po odehrání celé řady skladeb o koníčkách, včeličkách, princích, princeznách, hradech a mašinkách jsme si sice připadali jako v jiném světě, ale nakonec se to myslím všem i nám docela líbilo a akce měla pozitivní ohlas.

 

Večerní maškarní zábava pro dospělé pak už měla tradiční ráz - odehrál se celý repertoár a vzhledem k tomu, že jsme dohromady hráli nějakých 8 hodin, tak jsme si užili muziky až až. Večer měl výborný spád, tancovalo se prakticky od první písničky a nálada byla až do konce výborná, umocněná přestávkou kolem jedenácté večerní hodiny v podobě striptýzu, břišního tance a také bohaté tomboly, ve které se nám podařilo „ukořistit“ několik dobrých gastronomických i jiných cen.

 

…….no a takhle věcně a trefně popsal a vystihl všechny důležité a zajímavé momenty našeho hraní v Suchdolské Besedě dne 27.01.2007 náš baskytarista Tomáš. Takže nemám už opravdu co dodat, páč by to bylo zcela zbytečné…………

 

Za ŽIVOU HUdBU Tomáš + Martin (ten poslední malilinkatinkej odstavečíček na konci)

 SUCHDOLSKÁ BESEDA SUCHDOLSKÁ BESEDA

08.           20.01.2007 Praha 4 COUNTRY CLUB STODOLA

 

V sobotu 20.01.2007 jsme vystoupili v COUNTRY CLUBU STODOLA. Na vyvýšeném podiu (žebřiňáku) se nám hrálo výtečně. Také především proto, že bylo úplně plno, bylo to celé naplněné (cca 50 lidí) a nás to naplnilo (cca 100%) příjemnými pocity. Byli jsme plni dojmů. Plně jsme se věnovali hraní a naplno jsme do toho šli. Odměnou byla skvělá atmosféra, lidé tančili „jak o život“ a také si s námi zazpívali. Míra skvěle moderoval naše vystoupení a my s Tomem jsme ho decentně doplňovali.  

 

Na závěr našeho vystoupení, při vychechtané písni Jackův smích, mi praskla (jak jinak) struna “G“ , ale zamaskoval jsem to tak bravurně, že si toho Míra ani nevšiml. Lapnul jsem tamburínu a jal se poslední dvě sloky a vysmátý refrén doprovázet více méně povedeným rytmickým chrastotem.   

 

Původně jsem ještě přemýšlel, čím okořením tuto zprávu, jestli nějakou zvláštní příhodou, tak jako v některých zprávách předešlých. Ale nakonec si vlastně uvědomuji, že nejlepším kořením jste VY – příznivci příjemné akustické HUdBY, navíc pokud je ŽIVÁ jako ta naše. Bez Vás bychom to tak dobře neuvařili a do „křupava“ neupekli. Takže i když se po dobu naší „služby“ nic mimořádného nestalo, není to tak zcela pravda! Stalo se zcela spontánně to, že jsme se všichni na chvilku v dnešním uspěchaném světě „zastavili“, zapomněli na starosti a na to, co nás trápí a bylo nám moc hezky. Takže díky za tento MIMOŘÁDNĚ příjemný večer. Vám i kolegům z kapely!!!   

 

Těšíme se na další MIMOŘÁDNÉ večery s Vámi!

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 20.01.2007

 

07.           19.01.2007 Buštěhrad COUNTRY CLUB RACEK

 

Tak, náš nový kytarista a zpěvák Míra Švec, zahrál si s námi poprvé dnes. Jeho sóla na kytaru a zpívání, jsou jak přelet motýla nad květinami. Jako bystřina horská něžně zurčí, pak jako pravý burčák – burčí. Tomáš zase na base, hraje v celé kráse své. A já na kytaru, nedrnkám jak po staru. Prostě jsme teď skvělý tým, hraje nám to prim. A než zase nějakou „kravinu“ kváknu, slyším Toma: „ticho už, nebo ti jednu fláknu“! Jako vždy se nám hrálo skvěle, do půlnoci a potom ještě trochu déle. Pár zaručených hitů jsme přidali a už se „krvavý záda“ na závěr chystaly. Je to specialita místní, dali jsme každý jednu - na závěr písní.

 COUNTRY CLUB RACEK

„Krvavý záda“- griotka a vodka…. tady je jedna skvělá fotka:

 COUNTRY CLUB RACEK

Lepší než dostat pár facek, je pátek v country klubu Racek.

 

ŽIVÁ HUdBA tam hraje ráda, nalijou tam „krvavý záda“.

 

Za ŽIVOU HUdBU Martin 20.01.2007

 

06.           12.01.2007 Praha 2 RESTAURACE “U VODÁRNY

 

Tak máme rok 2007, který jsme odstartovali hraním v příjemném prostředí RESTAURACE “U VODÁRNY“. Je to podnik se skvělou dostupností v centru Prahy, na Korunní ulici č.75, proto nás trošku zaskočilo, že na náš první letošní koncert přišlo pouhých 12 lidí. Samozřejmě jsme si nemysleli, že bude narváno jako na Strahově, ale na pátek to byla opravdu bída. No, pokusíme se vylepšit marketing……

 

Škoda, že jste tam nebyli! Měli jsme totiž hosta, který si před mnoha lety řekl, že bude dělat jen dobro a od té doby famózně hraje na ještě famóznější hudební nástroj, zvaný DOBRO. Tímto človíčkem je Jarda Toms, který zaskočil za našeho nového kytaristu Míru Švece, který bude, nám i Vám plně k dispozici již při všech našich dalších vystoupeních. Nejenže zaskočil za našeho kytaristu, ale také nás velmi příjemně „zaskočil“ svým neotřelým, originálním doprovodem a bravurními sóly na tento ne příliš rozšířený nástroj. Především při našich, mnohdy nečekaných, improvizovaných podáních (za cca 1 hodinu nacvičených ve zkušebně) písní od kapel jako Katapult nebo Olympic, mi běhal mráz po zádech a nejen já, ale i oněch cca 12 dorazivších návštěvníků slyšeli pravděpodobně poprvé v životě písně jako HLUPÁK VÁHÁ, ŽELVU a další HITY v nečekaných, ale vskutku originálních  aranžích v podání BASY, KYTARY a DOBRA!!! Vokálně došlo také k příjemné a někdy až nadpozemské symbióze tohoto momentálního muzikantského složení. Jardo, děkujeme a těšíme se opět na nějakou další spolupráci. Kdo jste tam nebyli, tak prostě neuvěříte!!!

 RESTAURACE U VODÁRNY RESTAURACE U VODÁRNY

Neplacená ani nevynucená, zcela dobrovolná inzerce a úplně odkrytý a neskrytý reklamní sloupeček:

 

Moc se nám to líbilo a byl to pro nás velmi silný hudební zážitek, který jen trošku pokazila malá neúčast lidí. Ale, abych nezapomněl! Tímto mnohokrát děkujeme partě skvělých lidí a kamarádů z PEK SPORTU, kteří svojí účastí zajistili, abychom tentokrát nehráli „PŘESILOVKU“ (víc muzikantů než návštěvníků). Také se, jak doufáme skvěle bavili a těšíme se, že na naše vystoupení opět zavítají.  No, a protože nejsme nikterak svázáni kodexy o (skryté i odkryté) reklamně, tak pro Vás, kteří byste zatoužili po jakýchkoliv sportovních pomůckách, jako jsou lyže, kola, batohy, spacáky, sluneční brýle POLAROID a EXIT 1, funkční prádlo a další praktické „vychytávky“, uvádíme kontakt, kde toto naleznete společně s profesionálním personálem, který Vám bude plně k dispozici.

 

Kontakt: PEK SPORT-INTERSPORT, Vršovická 446, Praha 10, http://www.peksport.cz/

  

Za ŽIVOU HUdBU  Martin 14.01.2007