162.         19.12. RESTAURACE ŠÁRKA, Praha 6 – STŘÍBRNÁ SVATBA  

 

Lepší závěr letošní sezóny jsem si snad nedovedl ani představit. Akce na které jsem s basákem Pavlem Schulzem hrál, byla stříbrná svatba. Tedy 25 let společné cesty životem sympatických a pohodových manželů, pro které jejich nejbližší rodinní příslušníci a kamarádi připravili nádhernou oslavu, nejen plnou dárečků, ale i dalších překvapení a to vše s živou hudbou: ŽIVOU HUBOU.

RESTAURACE DŽBÁN - STŘÍBRNÁ SVATBA RESTAURACE DŽBÁN - STŘÍBRNÁ SVATBA   

 

Kultivovaná společnost na úrovni, nás s Pavlem nadopovala pozitivní energií, kterou jsme zase předali dál. Kruh se uzavřel a všichni si to moc užili. Opravdu nádherný večer, který zůstane dlouho v nás, tedy alespoň po nějaký čas. Důstojné zakončení letošního roku, který byl opět plný změn a nečekaně - čekaných překvapení.

 

RESTAURACE DŽBÁN - STŘÍBRNÁ SVATBA RESTAURACE DŽBÁN - STŘÍBRNÁ SVATBA

 

Přeji Vám všem, jménem svým i jménem kolegů z  ŽIVÉ HUBY, klidné prožití Vánočních svátků a Happy New Year!

 

161.         18.12. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 – Suchdol

 

ŽIVÁ HUBA opět v nové sestavě! Premiéra s novým kytaristou byla právě v oblíbené hospůdce V RÁJI. Část osazenstva z řad štamgastů tuto změnu nesla těžce, protože jsme nezahráli některé písně, které tady dříve pravidelně zněly. Ale protože jsme zahráli mnoho nových, zde neohraných „věcí“ např. Let It Be od skupiny Beatles, super pecku od Žlutýho psa -  Modrá, nebo Rock and roll od Chucka Berryho, nakonec jsme si (alespoň) většinu osazenstva získali. Nový kytarista se osvědčil a přestože nezahrál Šenkýřku, uvedl se v tom nejlepším světle. Už se těším na další hraní! A samozřejmě i vy všichni jste srdečně zváni na další vystoupení ŽIVÉ HUBY.  

 

160.         12.12. RESTAURACE NA HŘIŠTI, MIROŠOVICE - VÁNOČNÍ BESÍDKA

 

Domácí, téměř rodinná atmosféra, rozdávání dárků, dobré jídlo a pití, bohatá tombola s hlavní cenou  - černobarevnou televizí. Takové je to tady v Mirošovicích vždy. Mé již páté hraní na této super akci pořádané před Vánočními svátky!

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA MIROŠOVICE - VÝBUCH

 

Navíc skoro pokaždé ŽIVÁ HUBA v jiné sestavě. Tentokrát s Jirkou Tůmou, který zde ale příští rok již hrát nebude! Toto bylo jeho poslední vystoupení, protože ŽIVOU HUBU opouští. Také svůj odchod z kapely pomocí piv a panáků náležitě a řádně „oslavil“, aby pak vzápětí mnoha „vyvedenými“ kytarovými rify a „čistými“ vokály potvrdil, jak má skvělou formu. Respektive, ani nevěděl, že nějaký odchod slaví, protože toho slavení bylo poslední dobou již příliš a nějak se to začalo vymykat kontrole, tak jsme se s ním jednoduše rozloučili. I přesto se tato akce jako vždy vyvedla a náladu jsem si rozhodně kazit nenechal. Náplastí byly zajímavé výhry v tombole, které jsem si odnesl domů. Věřím, že se sem napřesrok opět vrátím v nějaké zajímavé sestavě.

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA MIROŠOVICE - JEŽÍŠEK VÁNOČNÍ BESÍDKA MIROŠOVICE - TOMBOLA             

 

159.         11.12. RESTAURACE “U PAPEŽŮ“ SOUKROMÁ AKCE - SVATBA

 

Svatba, na které jsme hráli na sklonku tohoto roku byla skvěle vydařenou akcí, navíc v příjemném prostředí sálu restaurace U Papežů. Mimo jiné, proběhlo mnoho zajímavých a zábavných soutěží např.: hledej svého ženicha nebo hledej svojí nevěstu. Původně plánovaná dražba podvazku nevěsty se nakonec proměnila na veřejnou sbírku. Také rautové stoly nabízely skvělou chuťovou zábavu. Ochutnal jsem vynikající marinované filety z lososa a kolega Jirka (jak jinak) grilovanou šunčičku od kosti z prasátka, což zapíjel (jak jinak) pivem.

 

SVATBA RESTAURACE U PAPEŽŮ, NEVĚSTA HLEDÁ ŽENICHA SVATBA RESTAURACE U PAPEŽŮ, KAPELA

   

158.         10.12. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Další naše hraní v Plzni se neslo v předvánoční atmosféře. Ve vzduchu byla cítit únava a tančících tentokrát nebylo mnoho. Spíše si nás přišli poslechnout a chvilku, v klidu při muzice posedět, daleko od toho předvánočního shonu. Tak jako vždy, vzorná a milá obsluha a dobře natočené, točené nealko pivo, které jsem (alespoň já a kolega basák popíjel).     

 

157.         05.12.   RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 - Suchdol - MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA

 

ŽIVÁ HUBA opět v RÁJi. Klasika. Pohodová, takřka domácí atmosféra. Večer se pěkně rozjel. Anděl. Tančilo se, pilo se, jedlo se. Prase. Mikuláš. Guláš. A nakonec přišel i čert, ale nebudu ho jmenovat.

 

156.         04.12. YUKON CLUB, ČESKÁ LÍPA

 

Cestou do České Lípy jsme se zastavili v Obříství, na ranči “U KARLA“, kde jsme domluvili vystoupení ŽIVÉ HUBY na příští rok a už se moc těšíme, protože nám citlivě a stylově zrekonstruovaný interiér bývalé stodoly vyrazil dech. No ale, to už pokračujeme dál a až na cca 200 kg divočáka, který nás „stopoval“ u krajnice, se po cestě nic mimořádného nestalo. V YUKONu bylo opět příjemné teplíčko od krbových kamen a podnik se začal pomalinku, ale jistě plnit. Začali jsme tedy naši produkci a tak jako vždy došlo i na tanečky. Na závěr u nás dokonce „přistál“ i plyšák, od jedné slečny, což se nám stalo opravdu úplně POPRVÉ a samozřejmě nás to potěšilo! Já osobně si plyšáka před manželkou doufám nějak „obhájím“, horší by asi bylo nějaké to spodní prádlo. No, kolega Jirka si s ním určitě když tak poradí.   

Ladíme kytary Naladěné slečny

155.         26.11. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Kdo nebyl tento čtvrtek v MAJÁKu, přišel o velkou legraci a zábavu. Opět jsem si dal sólo vystoupení, ale ne tak docela, protože při několika písních proběhlo několikanásobné karaoke v podání přítomných, kterým jsem zapůjčil mikrofon. Překvapením večera byl Jirka, kolega z kapely, který nečekaně dorazil a tak jsem měl hosta, který zahrál několik vlastních písniček a odměněn zaslouženým potleskem se dal  vzápětí do tance. Pěkný večer.     

PARTA V MAJÁKU S KYTARISTOU JIRKOU PARTA V MAJÁKU A ZÁVĚREČNÉ UNPLUGGED

154.         21.11. HOSPŮDKA HRADEČNO – SOUKROMÁ AKCE – NAROZENINY

 

Ten večer byla Starozámecká hospůdka v Hradečnu obsazena do posledního místečka, protože slavil narozeniny Jirka a tak jsem mu na této narozeninové oslavě zahrál a zazpíval společně s automatickým bubeníkem Ringem. Jako vždy fantastická, rodinná atmosféra, k jídlu různé dobroty a nepopsatelně skvělý guláš, v mém případě zapitý nealko pivečkem Bernard. Na závěr improvizovaná, asi hodinová diskotéka z mého MP3 přehrávače, kdy jsem si vychutnal divoké taneční kreace přítomných a  tabáček v jedné z mých dýmek.     

 

153.         20.11. PENZION A RESTAURANT “ U ŠTIKY“ , BEROUN

 

Hraní u Štiky není nikdy „sázkou v loterii“, alespoň co se návštěvností týká. A opravdu: jako vždy při našem vystoupení opět plno! Tradičně již při první sérii písniček se už tančilo, nakonec na co čekat, že? Zvláštností tohoto našeho vystoupení byla snad jen poměrně vysoká spotřeba strun. Jirkovi praskly dvě a mě jedna. Asi už je nebudeme kupovat za 5,-Kč v tržnici od Hwang Nguyen-Du Hua. To je samozřejmě žert, kupujeme je od Mao Ce-Tunga, ten je má za 2,-Kč jeden kus a navíc má levé, tedy chci napsat levné značkové boty ...

 

RESTAURACE U ŠTIKY BEROUN JIRKA MĚNÍ STRUNU OD Hwang Nguyen-Du Hua   

 

152.         19.11. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Tentokrát jsme odjížděli do Plzně trošku nervózní a v očekávání, protože jsme se obávali malé návštěvnosti, tak jako při našem posledním vystoupení. Ještě ve 20.00 hodin zde bylo cca 5 lidí, ale jako mávnutím kouzelného proutku se během 20 minut saloon zaplnil. To předčilo naše očekávání, navíc naší produkci přítomní pozorně poslouchali a  potleskem ocenili každou povedenou píseň. Takže vlastně všechny J. Když se potom na závěr také tančilo, byla to pro nás ta největší odměna a zároveň i satisfakce za minulou mizernou návštěvnost.

 

ACW SALOON PLZEŇ ACW SALOON PLZEŇ

 

151.         14.11. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 – Suchdol

 

Opět jeden příjemně strávený sobotní večer. Tentokrát se tolik netančilo, ale o to víc se papalo a bumbalo – prostě klasika. Navíc se zde slavily jedny narozeniny, takže jako vždy: rodinná atmosféra, mnoho známých tváří a jedna ŽIVÁ HUBA. Ještě pochválím občerstvení pro kapelu: pikantní, skvělé, no prostě vynikající topinky s tatarákem! Co dodat: Super večer!

 

150.      13.11. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Třináctého v pátek, byl přes den pěkný zmatek. Řekl jsem si „mám to všechno na háku“, tak jsem si zahrál opět v MAJÁKu. Jen sám se svým kombíčkem, spláchnul jsem to nealko pivíčkem. Sešla se tady opět skvělá parta lidí, chyběl snad jen Timur, když on se strašně stydí… Nakonec den se vlastně vydařil, kdo sem přišel tak pěkně zapařil. A těm, kterým po ránu když řídili, přeběhla přes cestu černá kočka, tady v tom šantánu za chvíli, blikala moc pěkně očka!

 

TANEČNÍ KREACE V MAJÁKU       

 

149.         24.10. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 - Suchdol

 

No, nemůžu napsat opět nic jiného než to, že se to zase v RÁJI moc pěkně rozjelo. Nebudu se tedy moc rozepisovat (jak je někdy mým zvykem) a už se jen „pokochejte“ přiloženými fotografiemi.

 

RESTAURACE V RÁJI, ŽIVÁ HUBA S KAMARÁDY RESTAURACE V RÁJI, KAMARÁDI TANČÍ 

Jirko, pošeptej mi něco pěkného do ouška... Tak jo: Ukážu ti cestu RÁJem... Nebo znáš tuhle? A u malýho okýnka, sedí pěkná blondýnka.....

 

148.         23.10. YUKON CLUB, ČESKÁ LÍPA

 

První vystoupení v tomto skvělém podniku předčilo naše očekávání. Atmosféra, která zde vládne nás okamžitě pohltila. Místo vyhrazené pro kapelu bylo vskutku netradiční a to přímo v indiánském teepe. Návštěvníci, co si nás přišli poslechnout se vzápětí vrhli do tance a protože jsme opět zapojili do akce RINGA (automatického bubeníka), tak to fakt dost slušně šlapalo a večer nám utekl jako voda. Přesně tak, jako voda v řece YUKON na Aljašce! Prostě skvělý večer! Tento podnik vřele doporučujeme! Ceny příjemně rozumné, pivečko laskavě hladivé, papání chuťově srozumitelné, obsluha hbitá a usměvavá. Je pravdou, že jsme nakonec ani nenarazili na žádného zlatokopa, tak doufám, že jsme alespoň sami „vyrejžovali“ nějakou tu „zlatinku“ slávy za naší hudební produkci. Fajn večer.

 

ŽIVÁ HUBA V YUKONU ČESKÁ LÍPA V YUKONU BYLO NA CO KOUKAT... 

A TAK SE V JUKONU TANČÍ VEČERNÍ ATMOSFÉRA V YUKONU

 

 

147.         17.10. COUNTRY SALOON KLATOVY- BEŇOVY, HUBERTSKÁ ZÁBAVA             

Country steak restaurant v Beňovech je pro nás fakt dost z ruky, ale každopádně sem rádi jezdíme, protože se nám tady hraje opravdu moc dobře. Tentokráte (jak jinak) si s námi večer zahrál na basovou kytaru Jirka Drnec - basák tělem i duší, který (bohužel pro nás) nastálo „basuje“ v kapele ZELENÁČI. V každém případě válí a některé písničky z našeho repertoáru, které hrál v životě poprvé, zvládnul bravurně s ledovým klidem.

 

COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY 

COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY 

 

Hraní se protáhlo až do jedné hodiny ranní, ale to nám nevadilo, protože uzavřená společnost, které jsme hráli se dobře bavila a o jedné z přestávek dokonce proběhly opravdu velmi originální soulože, tedy pardon soutěže. Např. skvělá záležitost s pánvičkou a naběračkou: Dáma si pomocí provázku připevní pánvičku v místě oněch partií, zatímco pán pro změnu na tom správném místě upevní kovovou naběračku. No a pak už jen dát ruce za hlavu, stoupnout si čelem k dámě a za časový limit jedna minuta „nacinkat“ (při použití oněch známých pohybů) co nejvíce “bodů“. Nebo třeba obdobně vtipná soutěž s balónky hraničící s Kamasutrou viz. přiložené foto. Opravdu sranda, kterou si všichni moc užili.  

 

SOUTĚŽ CINKANÁ SOUTĚŽ CINKANÁ KAMASUTRA S BALÓNKEM NA KONÍČKA KAMASUTRA S BALÓNKEM ZEZADU KAMASUTRA S BALÓNKEM V SEDĚ

 

146.         16.10. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Tak, opět proběhlo jedno moje sólo vystoupení v MAJÁKu. No,  už ale není tak zcela pravda, že jsem hrál sám… Tentokrát jsem veřejně odzkoušel nového člena kapely, kterému jsem dal přezdívku RINGO. Ano správně, uhodli jste. Asociace se slavným členem skupiny Beatles je na místě! Pořídil jsem totiž BICÍ AUTOMAT! A až na nějaké „drobnosti“, jeho první veřejné vystoupení dopadlo skvěle: RINGO bubnoval jak ďas, neremcal, neodmlouval, nevypilremcal, neodmlouval, bnoval jak do vným členem skupiny BEatles  ani jedno pivo a byl dokonce rytmicky o mnoho přesnější než já. A to už je co říct! J Dále již fotografie z této povedené akce:

  

V MAJÁKU  V MAJÁKU

        

145.         02.10. PENZION A RESTAURANT “ U ŠTIKY“ , BEROUN

 

Další hraní U Štiky se opět vydařilo. Začali jsme přesně ve 20.00 hod a potěšilo nás, že v průběhu našeho vystoupení nikdo nechtěl píseň Sladké mámení, tak jako minule. Jen se našel jeden „dobrodruh“, který chtěl zahrát něco od kapely Ramstein, což pro nás byla maličkost a samozřejmě jsme mu zahráli tu nejnovější pecku z jejich posledního alba…. kolegovi přitom shořela kytara, mě vypadaly vlasy, explodovaly oba reproduktory, z mixu se stal ter-mix a personál restaurace naskákal do Berounky sousedící s restaurací….J  Jinými slovy: hrálo se nám moc dobře, opět se tančilo a protože nás nakonec přemluvili, tak jsme ještě hodinu přidali. Samozřejmě bez těch Ramsteinů. No a v jednu ráno jsme všem udělali pá pá a jeli na skotské střiky rovnou do blázince!

RESTAURACE U ŠTIKY BEROUN  RESTAURACE U ŠTIKY BEROUN  

144.         01.10. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Opět moje sólo akce v Majáku. Děkuji všem, kteří opět přišli a vytvořili skvělou atmosféru, při které je radost hrát. Tentokrát došlo i na blok lidových písní a na závěr dokonce jeden čardáš! Více takových příjemně strávených večerů.   

 

143.         26.09. Srbsko u Karlštejna, SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ (makové)

 

Asi zatím největší letošní akce, kde si ŽIVÁ HUBA zahrála, bylo Posvícení v Srbsku u Karlštejna. Největší ve smyslu návštěvnosti, protože se zde dle neoficiálních údajů sešlo okolo 300 lidí. Na příjemném, zastřešeném podiu se hrálo fantasticky a aparatura, kterou jsme využili pro tento účel (nejen pro nás) připravenou, nám společně s panem zvukařem udělali perfektní zvuk, za který by se nemuseli stydět ani Pink Floyd. ŽIVÁ HUBA se myslím také ukázala v tom nejlepším světle a zahrála ke všeobecné spokojenosti. I pan starosta si zatančil, tak jako desítky dalších tanečníků na námi servírované hudební delikatesy. Když jsem u těch delikates, tak i v přilehlých stáncích se přítomní mohli občerstvit skvělými delikatesami k jídlu a pití. A protože byl hlavním motivem tohoto posvícení mák, tak se zde nabízeli různé koláčky, záviny, štrůdly, buchty a jiné dobroty právě s náplní makovou. Proběhlo zde i skvělé pimprlové divadélko pro děti, zahrála dechovka, sluníčko svítilo, prostě paráda! A hádejte, kdo vyhrál soutěž o největší makovici? 

 

SRBSKO POSVÍCENÍ PLAKÁT POSVÍCENÍ SRBSKO SRBSKO POSVÍCENÍ MALÁ TANEČNICE 

SRBSKO POSVÍCENÍ NÁVES PLNÁ LIDIČEK SRBSKO POSVÍCENÍ PIMPRLOVÉ DIVADÉLKO 

SRBSKO POSVÍCENÍ ANEB MAKOHRÁTKY SRBSKO POSVÍCENÍ POČASÍ SE VYDAŘILO

 

142.         25.09. CAFÉ COLUMBIA, Vršovická 58, Praha - 10

 

Za honosně znějícím názvem podniku, kde jsem tentokrát hrál v sestavě jen s basákem Pavlem se skrývá klasická, zakouřená „putyka čtvrté světové skupiny“. Blikající hrací automaty a téměř nad našimi hlavami po celou dobu bez zvuku puštěná televize, vytvářela vskutku zvláštní kulisu naší produkce. Na druhou stranu se zde sešla skvělá společnost, která se umí bez zábran bavit a to bohatě vyvážilo některé „dílčí nedostatky“ tohoto podniku. Takže se nám nakonec hrálo moc dobře, štamgasti usrkávali to své x-té pivko a na závěr jsme je roztančili klasickými „cajdáky“, které zde dopadly přesně na úrodnou půdu. Cestář, Na Karlově, Ku Praze uhání vlak a samozřejmě Hospůdka. Lepší konec bychom asi nevymysleli.

        

CAFÉ COLUMBIA  CAFÉ COLUMBIA

 

141.         18.09. PENZION A RESTAURANT “ U ŠTIKY“ , BEROUN

 

Hraní v Berouně bylo vždycky fajn. V restauraci “U ŠTIKY“, kde jsme si opět po dlouhé době zahráli bylo natřískáno k prasknutí. Dobrých 100 lidí se zde myslím skvěle bavilo, popíjelo a ti kdož zrovna nevečeřeli se pustili do různě zajímavých tanečních kreací. Například nás zaujala a mile pobavila jedna dvojice tančící i se svým domácím miláčkem - malým pudlíkem. Přestože se lidé dobře bavili, je pravdou, že jsme se „nezavděčili“ úplně všem. Některá hudební přání přítomných hostů jsme opravdu nemohli splnit. Nedovedu si například představit, jak já nebo kolega Jirka zpíváme něco od paní Vondráčkové. Ale i přesto, že jsme nezahráli požadované Sladké mámení a jiné ryze ženské party, většina přítomných tančila až do půlnočního finále. Dle reakcí personálu jsme hráli skvěle, ale vítr kterým jsme rozfoukali konzervativní vody řeky Berounky, byl na místní poměry prý až moc svěží. Tak doufám, že jsme místní štiky moc nevyplašili a přijdou si nás opět poslechnout i v říjnu, kdy zde opět hrajeme.

 

RESTAURACE U ŠTIKY BEROUN RESTAURACE U ŠTIKY BEROUN 

 

140.         11.09. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Když se sejdou ti správní v MAJÁKu, tak to je radost pro ně zahrát a tak se také stalo. Opět jsem si zde sólo zahrál a přišlo mnoho neznámých, ale i známých (dlouho neviděných) tváří. Začátek mého vystoupení byl spíše poslechový,  ale na závěr se to pěkně rozjelo a všichni si zatančili.V takovéto skvělé atmosféře se mi hrálo moc dobře a dokonce jsme si vzpomněl na celý text písničky Toulavej, kterou jsem snad 100 let nehrál. Také  Nohavicova Těšínská se vydařila. Special Thanks To: Vilma & Olda !!! „Svatý Medard můj patron ťuká si na čelo, dokud se zpívá, ještě se neumřelo….“

 

139.         29.08. RESTAURACE “V RÁJI“ PRAHA 6 - SUCHDOL

 

Poslední srpnovou - prázdninovou sobotu jsme si opět zahráli „V RÁJI“ a opět se to tady skvěle rozjelo. Od 20.00 do 01.00 hod jsme s Jirkou odehráli dobrých 80 písniček a přišlo i na mnoho nečekaných „překvapení“, třeba když Jirka zahrál známou Voda, čo ma drží na vodou. Možná ho inspirovalo i to, že si nás přišli opět poslechnout naše fanynky Veronika Žilková a Simona Krainová, tedy pardon Agáta Hanychová. No uznejte, že jim to na společné fotce s ŽIVOU HUBOU moc sluší!     

 ŽIVÁ HUBA S AGÁTOU A VERONIKOU

138.         22.08. COUNTRY SALOON KLATOVY- BEŇOVY, COUNTRY ZÁBAVA

 

Když přijíždíme do Country saloonu v Kladovech-Beňovech a hledáme místo na zaparkování před tímto podnikem, nějak nemůžeme najít volné místo. Parkuje totiž tady moc aut, navíc je to samý HUMMER a FORD MUSTANG a další ne zrovna levné „káry“. Bodejť ne, vždyť je to tady přece vyhlášené opravdu skvělými masitými steaky tak akorát propečenými, za celkem masité ceny. Ale i přes (myslím na místní poměry) vyšší ceny sem jezdí nejen němečtí turisté, ale i našinec. Majitel nosí kolty proklatě nízko a má vycepovaný personál, takže všichni kmitají ke všeobecné spokojenosti hostů a navíc je vidět, že je práce skvěle baví. I my jsme se skvěle bavili a protože jsme dorazili o několik hodin dříve, než začne naše vystoupení, tak jsme také ochutnali to dobré masíčko a sedíce na zahrádce tohoto podniku pozorovali ten cvrkot. Honza, jak jinak - v klobouku. Množství  masa, které nanosili servírky a číšníci hostům jen za odpoledne bylo neuvěřitelné. Je evidentní, že podnik musí skvěle prosperovat a ani bych se nedivil, kdyby některý z (ne zrovna levných a na provoz úsporných) vozů před restaurací patřil majiteli. Nakonec se to potvrdilo, protože majitel se nám přišel osobně pochlubit svým vozovým parkem - autíčky papajícím okolo silnice i patníčky .

COUNTRY SALOON BEŇOVY - LIDI SE SKVĚLE BAVILI COUNTRY SALOON BEŇOVY - POHLED Z GALERIE

Přesně ve 20.00 SEČ času jsme začali zvolna a decentně vytvářet hudební kulisu k večernímu hodování mnoha dalších kg steaků a dalších dobrot. Zvuk aparatury jsme měli na 10% hlasitosti, přesně tak akorát, aby se lidé mohli pěkně při papání bavit a společně se podělit o gastronomické zážitky. O přestávce, tak jako minule, nám byla nabídnuta večeře ve formě dobré klobásky (pro kapely zde hrající) jako pozornost podniku zdarma, ale protože jsme předtím měli dobré masíčko a tím pádem plná bříška jsme tuto skvělou nabídku tentokrát nevyužili. Po 22.00 hodině bylo pořád plno, ale to už byly všichni po jídle a chtěli se bavit a tančit. Tak jsme trochu „přitvrdili“ a zvuk trošku přidali. Country písničky proložili i něčím rockovějším, což jsme pak vygradovali při poslední sérii písniček po 23.00 hodině. Smůla byla, že když jsme hráli jednu ze závěrečných písní Vlak, co nikde nestaví, přišel zrovna majitel a zhrozil se, co je to za rámus. Bohužel si nechtěl nechat vysvětlit, že celý večer se hrálo opravdu komorně s volumem nastaveným doleva a že jen na závěr jsme to trochu zesílili, aby nám (tedy vlastně i majiteli) lidi neusnuli a trochu se pobavili a utratili zde ještě nějaké penízky, místo toho aby se po večeři zvedli a šli domu. No nic, satisfakcí pro nás byla pochvalná slova uznání nejen návštěvníků, co si pěkně zatančili a pobavili se, ale i ze strany personálu. Prostě večer plný zážitků.                     

 

137.         21.08. COUNTRY SALOON “U PODKOVY“ MLÁZOVY U KLATOV, COUNTRY ZÁBAVA

 

Opět hrajeme v tomto stylovém podniku a zatímco minule tady „drkotaly“ traktory, tentokrát jsme drkotali my a to zimou, protože se pěkně ochladilo a celý pátek propršelo.  To tedy na srpnové počasí nevypadá. Tentokrát si s námi zahrál na 5-ti strunnou basovou kytaru Honza Hlaváč, po celou dobu maje na hlavě svůj pověstný klobouk. Hrálo se v pohodě. Skvělý zvuk, který se nám „povedl“, tak především díky několika malým radám a doporučením Honzy, protože Honza zároveň rozumí i zvukařině a to o něco víc než já. Po vystoupení jsme ještě poseděli, dali si nějakého toho panáčka a už nikam nespěchali, protože jsme měli v podkroví Country saloonu připraven super útulný pokojíček a tři postýlky čekaly až se do nich položíme a uděláme hajinky. Samozřejmě, že Honza ani na noc neodložil svůj legendární klobouk.  Ráno (v 11.00 hod) nás čeká dobře dimenzovaná „snídaně“, že je to spíše už oběd. S plnými žaludky děkujeme majitelce Petře za vše a hlavně za skvělé ubytování a pak už se přemisťujeme do Klatov, kde nás čeká další hraní.

 

COUNTRY SALOON U PODKOVY MLÁZOVY

 

 

136.         20.08. RESTAURACE AMBRÓZIE, Moskevská 1, P-10 Vršovice

 

Dlouho jsem si nezahrál sám, prostě pohodička sólíčko, jenom tak s kombíčkem a tak jsem se vypravil do Vršovic. V Ambrózii panovala celkem ospalá, letně-prázdninová atmosféra a pravda, nějaké to volné místo se zde ještě našlo. Takže narváno rozhodně nebylo a úplně prázdno také ne. Prostě něco mezi tím. Na řadu přišli „fláky“, které servírujeme při vystoupeních ŽIVÉ HUBY v plné sestavě, ale také jsem po dlouhé době zahrál písničky o kterých jsem myslel, že si už nepamatuji text, natož akordy. Sám sebe jsem mile překvapil. Přítomní posluchači, kteří si se mnou mnoho písní zazpívali se evidentně skvěle bavili tak jako já. A tak to má být.   

 

RESTAURACE AMBRÓZIE

                                                                                                                                                      

 

135.         16.08. ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN – nejen COUNTRY ODPOLEDNE

 

Na břehu řeky Berounky v Radotíně jsou lázně. Není zde klasická kolonáda jako v Karlových Varech, dokonce tady nemají ani kulaté lázeňské oplatky, natož nějaký léčivý pramen. To nám, ale vůbec nevadilo, protože příjemná “zahradní hospůdka“ ohraničena z jedné strany řekou a z druhé stromy a loukami, navíc daleko od městské zástavby a přitom ještě pořád v Praze, nás prostě uchvátila svojí pohodovou atmosférou.

 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN

 

Produkci jsme začali celkem netradičně a to v 15.00 hodin a až do 20-té hodiny, kdy jsme zahráli poslední písničku se do nás pěkně opíralo slunko. Fakt jsme se pěkně zapotili a spotřeba vody byla velká. Ve stínu bylo cca 35 °C a tak jsme do něj raději ani nelezli. Našel se dokonce i jeden přítomný „borec“, který „odvážně   experimentoval“ co s ním kombinace cca 10 piv a ostrého slunce udělá. Jak dopadl ponechám raději bez komentáře. Jinak na basovou kytaru opět klasika: skvělý Pavel Schulz. A na závěr vše zhodnotila moje 10-ti měsíční dcera Adélka slovy: „táta, tydli-tydli“.

 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN - NAŠE ZPĚVAČKA ADÉLKA ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN - NAŠE ZPĚVAČKA ADÉLKA

 

134.         15.08. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 – Suchdol

 

Další akce “V RÁJI“ se nesla především v narozeninovém duchu. Majitel restaurace Vašek slavil tento den narozeniny a tak jsme nejen jemu, ale i dalším cca 30-ti kamarádům a známým na tuto oslavu pozvaných zahráli. Moc pěkně jsme to oslavili. Vašku vše nejlepší, hlavně zdravotně aby to bylo v pohodě a ať to jde pomalu a jistě dolů, až tam kam to chceš aby to šlo a ať to tam pěkně zůstane. Tak snad jsem moc neprozradil, ale oba víme o čem je řeč. Ahoj. Martin        

 

133.         25.07. COUNTRY SALOON “U PODKOVY“ MLÁZOVY U KLATOV, COUNTRY ZÁBAVA

PROSTĚ NAHOŘE BEZ, NEBO JEN OBČAS

Opět „trochu“ cestujeme a jedeme si zahrát kousek od Klatov, a jak se autem blížíme k Mlázovům, míjí nás neuvěřitelné množství různých: velkých, malých, nových, starých, parních a dalších zajímavých traktorů. Ten den se totiž tady konala tzv. MLÁZOVSKÁ TRAKTORIÁDA a ŽIVÁ HUBA zde přítomným traktoristům a traktoristkám večer zahrála v místním malebném COUNTRY SALOONU “U PODKOVY“. Začali jsme přesně ve 20.00 hodin místního času. Klasika: vždy 45 minut série písniček a 15 minutek přestávka a tak to šlo až do půlnoci, kdy jsme ještě na přání posledních cca 6-ti vytrvalců pokračovali do 01.00 hodiny, ale pak už šli opravdu všichni spinkat a všem se zdálo o tom jak: polem-nepolem, jedou malotraktorem….    

COUNTRY SALOON U PODKOVY COUNTRY SALOON U PODKOVY, NAŠI FANOUŠCI

132.         18.07. COUNTRY SALOON KLATOVY- BEŇOVY, COUNTRY ZÁBAVA

 

Tentokrát jsme si zahráli v moc pěkném a stylově zařízeném podniku a to COUNTRY SALOONU v Klatovech – Beňovech, kde dělají (mimo jiné) i super steaky, které jsou vyhlášené široko daleko. Nádherná stylová výzdoba na zdech, která nám vyrazila téměř dech. Velká galerie v prostoru nad barem a dominanta tohoto podniku - ohromný krb, kde se pro hosty připravují již zmíněné skvělé steaky. Kapely zde mají své místo „pod věšákem“ a i my jsme zde odehráli náš repertoár složený nejen z country, ale i poprockových pecek, což uvítali především návštěvníci z řad místních štamgastů, protože jak nám sami říkali: „Hrají tady pořád dokola ty samý country kapely a pořád ty stejný country písničky. Konečně někdo, kdo nehraje celej večer jenom country, ale i nějakej ten bigbít“  Opět se tedy osvědčil výběr repertoáru, který jsme na toto vystoupení připravili a tak jsme potěšili i přítomné trampy a kovboje něčím ostřejším. Dokonce i početná delegace „rančerů“ z Německa se skvěle bavila a všichni společně tančili až do půlnoci, kdy jsme naší produkci ukončili. Skvělá atmosféra, kterou s námi dýchal a opět si s námi zazpíval a zahrál na basu Pavel Schulz. Sice je to pro nás trochu z ruky (dohromady cca 300 km), ale už se těšíme na srpen , kdy si zde opět zahrajeme.

 

COUNTRY SALOON KLATOVY-BEŇOVY 

COUNTRY SALOON KLATOVY-BEŇOVY COUNTRY SALOON KLATOVY-BEŇOVY     

 

131.         11.07. MORAVSKÝ SKLÍPEK, VINAŘSKÁ STODOLA – ŠATOV TURNÉ 2009 (2.část)

 

Poslední vystoupení našeho letošního TURNÉ po Moravě a Slovensku jsme měli tradičně (již potřetí) ve VINAŘSKÉ STODOLE v Šatově. Z počátku se zdálo, že mnoho lidí nepřijde, ale pak se stodola zaplnila a všichni se dobře bavili a tančili. Takže jako vždy: skvělý zvuk, víno, zvěřinový guláš a na závěr i ubytování v útulném penziónu. To vše v režii majitele Moravského sklípku Jirky Dočekala, kterému opět patří náš velký dík.    

 

ŠATOV VINAŘSKÁ STODOLA ŠATOV VINAŘSKÁ STODOLA

 

130.         10.07. RESTAURACE SALAŠ – VELKÝ DVŮR , PASOHLÁVKY U MUŠOVA TURNÉ 2009 (2.část)

 

Pásli ovce Valaši a my hráli na Salaši. Návštěvnost jako vloni, tedy nikterak vysoká. Zvláštní, přitom Salaš je skvělý podnik se zajímavým stylovým interiérem i exteriérem a ještě zajímavějším majitelem, který je originál každým coulem. Také tentokrát pro nás přichystal mnoho zajímavých a nečekaných překvapení. Například si zahrál na Jirkovu elektrickou kytaru a i kšiltovka ŽIVÉ HUBY mu moc slušela. No posuďte sami. Viz. mini FOTO manuál: „Jak správně nasadit KŠILTOfKU ŽIVÉ HUBY.

 

Takže Honzo, normálně vezmeš kšiltofku ŽIVÉ HUBY, nasadíš takhle na palici... Správně! Srovnáš pořádně kšilt....a ksicht.... No a je z toho celkem pěknej kluk! 

No a na závěr ještě fotečka s naší FANYnkou a Jirka a jeho avantgardní retro brýle.  

 

ŽIVÁ HUBA S FANYnkou RETRO BRÝLE JIRKY

 

129.         05.07. RESTAURACE A PIZZERIE U LAGUNY, AUTOCAMP MERKUR PASOHLÁVKY) TURNÉ 2009 (1.část)

První část turné jsme zakončili vystoupením opět v restauraci U Laguny. Myslím, že není třeba další komentář a bude stačit jen nějaká ta přiložená fotečka.

 

REPETE V RESTAURACI U LAGUNY REPETE V RESTAURACI U LAGUNY

 

128.         04.07. COUNTRY CLUB SHERIFF, SLOVENSKÁ REPUBLIKA – TOPOLČANY  TURNÉ 2009 (1.část)

 

Opět jsme si zahráli ve vyhlášeném COUNTRY CLUBU SHERIFF a zase to byl pro nás nádherný zážitek. Stylový interiér, který navíc umocnila skvělá akustika. Tak  tady se každý muzikant určitě cítí moc dobře. Začínali jsme tradičně ve 20.00 hodin a o půlnoci zábava gradovala. Dokonce i parta vyloženě ortodoxních „countrystů“ v širácích, si poslední dvě série písniček zatrsala na starý dobrý rock´n´roll a mnoho poprockových pecek, kterými jsme naše vystoupení okořenili a ve dvě hodiny ráno ukončili.

 

COUNTRY CLUB SHERIFF INDIÁNSKÝ NÁČELNÍK KŘIVÁ HUBA INDIÁN POMALÝ VÁNEK

 

Náčelníkovi místních indiánů, se jménem Křivá Huba, který také poslouchal naše vystoupení, jsme nasadili naší slušivou kšiltovku a tím jsme ho pasovali na Hubu Živou, což těžce nesl jeho bratr Pomalý Vánek a aniž by si s námi na mikrofon něco pěkného zazpíval, prásknul do koní a zmizel jako Tornádo Lou. Také my jsme zmizeli, ale v hotelu, kde jsme měli zajištěno ubytování. Howk.

 

127.         03.07. RESTAURACE A PIZZERIE U LAGUNY, AUTOCAMP MERKUR PASOHLÁVKY)  TURNÉ 2009 (1.část)

 

Naše letošní miniturňátko jsme odstartovali v restauraci a pizzerii “U LAGUNY“ ve 20.00 hodin místního času. Vzhledem k tomu, že vedro a dusno bylo uvnitř restaurace téměř k nevydržení, tak v podstatě všichni, kteří přišli na naše vystoupení seděli venku na zahrádce a v restauraci jsme se potili jen my a personál. Naše produkce byla patrně dobře slyšet i venku, protože každou chvíli přišel někdo s přáním zahrát tu či onu písničku, ale písničku již vyslechl na zmíněné zahrádce, protože tam se dalo alespoň trochu dýchat. Takže kapela měla tentokrát rekordní spotřebu NEALKO PIVA. Majitel na tento den připravil grilované prasátko, které se připravovalo v přilehlém „krematoriu“ (jak pohotově přejmenoval obrovský gril kolega Jirka). O půlnoci, kdy měla naše produkce oficiálně končit, byla již restaurace plná. To se totiž venku už docela slušně ochladilo a lidé se přesunuli z venkovní zahrádky dovnitř a začali dokonce i tančit! Tak jsme přidali hodinu hraní navíc a netušili, že ač úplně zpocení a unavení, se ještě „necháme ukecat“ na pár „posledních“ písniček. Ty jsme ale už dohráli unplugged u stolu s přítomnými hosty, aby ve 4 hodiny ráno (po cca 8-mi hodinách hraní) mohla zaznít ta poslední a šlo se hajat. Tedy, dost náročný začátek našeho letošního turné.

 

ŽIVÁ HUBA V RESTAURACI U LAGUNY ŽIVÁ HUBA & PRASE ŽIVÁ HUBA V RESTAURACI U LAGUNY      

  

mini TURNÉ MORAVA A SLOVENSKO

 

Tak, rok uběhl jako voda a už tady opět máme prázdninové miniTURNÉ ŽIVÉ HUBY po Moravě a Slovensku. Tentokrát se skládá ze dvou částí a celkem 5-ti koncertů, z nichž jeden tak jako vloni odehrajeme na Slovensku v Topolčanech.  

 

126.         27.06. RESTAURACE “NA HŘIŠTI“, Mirošovice – VÍTÁNÍ LÉTA (DEŠTĚ)

 

V Mirošovicích pravidelně, již pátým rokem hráváme na prosincové “Vánoční besídce“. Letos jsme navíc přijali pozvání zahrát si víkend před prázdninami na akci nazvané “Vítání léta“. Bohužel počasí bylo zásadně proti nějakému vítání (natož nějakého léta) a tak nám trošku pršelo. Naštěstí byl pro nás připraven nepromokavý stan a skvělé grilované klobásy, která nám daly alespoň na chvilku zapomenout na nepřízeň počasí. Z cca 50 lidí, které neodradilo deštivé počasí a na vítání léta dorazilo se našlo i několik odvážlivců, kteří nám předvedli známý: tanec mezi kapkami deště. Kolem 19-té hodiny (když na 10 minut přestalo pršet) proběhla tombola pro děti se spoustou různých plyšáků, sunaru a dalších dětských cen. Ve 21 hodin pak byla tombola pro dospělé se spoustou lahví dobrého pití, plácačkou na mouchy i s mucholapkou a dalších dospěláckých cen. Léto s námi na basovou kytaru přivítal Vašek Brož. Další z plejády alternujících basáků.         

 

MIROŠOVICE - TOMBOLA PRO DĚTI MIROŠOVICE - TOMBOLA PRO DĚTI

 

125.         20.06. PROKOPSKÉ ÚDOLÍ, SOUKROMÁ AKCE – SVATBA

 

Když jsme přijeli do areálu “Na cvičišti“ v Prokopském údolí, vypadalo to na pořádný slejvák, ale nakonec novomanželům, kterým jsme hráli na svatební oslavě, počasí přálo. Z luxusního pódia jsme měli skvělý výhled na přítomné svatebčany a servírovali jednu hudební lahůdku za druhou. Svatebčanům bylo zároveň servírováno neuvěřitelné množství různých delikates k jídlu a pití. Sami jsme také některé ochutnali: kousek dietního prasátka, skvělý gulášek a chuťový zážitek umocnil vynikající dort ke kafíčku přímo od babičky. No a pak už to šlo v rychlém sledu: tančilo se, mezitím proběhla velmi originální a nápaditá soutěž, která se snad nedá ani popsat, ale kdo tam byl, tak ví své… Pak se opět tančilo, potom se dražil podvazek nevěsty, dále se pro změnu, asi neuhodnete - tančilo, až jsme se všichni protančili do 23 hodiny, kdy jsme vzpomněli na Waldemara Matušku, který nedávno odešel do muzikantského nebe. Píseň Sbohem lásko si s námi zazpívali všichni a tím jsme naše vystoupení ukončili.

 

SVATBA PROKOPSKÉ ÚDOLÍ

 

Basový kytarista, který zaskočil na tuto akci, byl tentokrát sympaťák Vladimír Boháček. Na to, že hrál s námi poprvé to zvládl na jedničku s hvězdičkou. I když v některých písničkách jsme museli tak trochu „mlžit“, což je patrné z přiložených fotografií.

 

ŽIVÁ HUBA  TAK JSME SI PŘI NĚKTERÝCH PÍSNIČKÁCH TROCHU ZAMLŽILI...NO A CO?

 

Potom, co jsme sbalili aparaturu, jsme ještě chvilku poseděli s touto milou společností u ohně, kam se přesunula zábava a kde se pokračovalo i v hudební produkci. Do zvuku kytar, foukačky a dokonce i klarinetu praskalo dřevo olizováno plameny, prostě úžasný romantický závěr této moc pěkné svatební oslavy! Vašku a Dášo, ať Vám to klape!   

 

124.         13.06. VELKÁ GRILOVACÍ PÁRTY, Praha 6 – Suchdol Sedlecký kopec

 

JIRKA PAPÁ KLOBÁSKU GRILOVAČKA SUCHDOL CELKOVÝ POHLED PAVEL PAPÁ KLOBÁSKU

 

Super počasí, pódium pro kapelu tak akorát, oheň, louka, klobásky a pivečko. Prostě skvělý romantický kout v Suchdole, kde se dá pěkně v přírodě (a navíc v Praze) posedět při muzice. Tak právě tady jsme si zahráli na sobotní „grilovačce“ a kdo přišel, ten nelitoval.    

 

GRILOVAČKA SUCHDOL ŽIVÁ HUBA MARTIN KLOBÁSKU NEPAPAL

 

  

123.         06.06. RESTAURACE „NA STŘELNICI“, Slaný – TANEČNÍ ZÁBAVA

 

Dnes je to spíš o zlobivých basácích a tak …. Frown

 

Ach ti basáci….Ač se mi moc nechce, musím si takto veřejně povzdechnout a postěžovat si na trápení, které má dlouhodobě ŽIVÁ HUBA s basovými kytaristy. Někteří předešlí nemohli prostě akceptovat to, že při vystoupení NEKONZUMUJEME ALKOHOL, jednomu basákovi, kterého z pochopitelných důvodů nebudu jmenovat ZAKÁZALA s námi hrát žárlivá manželka – strašná to vichřice. Takže zatím s námi většinou zaskakuje Pavel Schulz, který je spolehlivým profesionálem a jediný problém je, že hraje nastálo již v jiné kapele a nějak se nám nedaří přemluvit ho na trvalou spolupráci. Pavel také tentokrát pohotově zaskočil a odehrál s námi taneční zábavu ve Slaném a prostě to opět šlapalo a moc dobře jsme si zahráli.

 

TANEČNÍ ZÁBAVA NA STŘELNICI SLANÝ TANEČNÍ ZÁBAVA NA STŘELNICI SLANÝ

 

122.         05.06. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 – Suchdol      

 

KYTARY HUBERŤÁK      

   Dnes je to spíš o kytarách a tak …. Wink

 

 

 

Protože moje stará (kytara FURCH) má už své odehráno, (pořizoval jsem ji v roce 1996 – to je před 13-ti lety) nechal jsem si udělat KYTARU NOVOU a to přímo OD HUBERŤÁKA z kapely HOP TROP! Poprvé jsem ji otestoval „V RÁJI“ a zvuk je prostě úžasný! Trpělivě jsem na čekal 4 měsíce, občas se u Huberťáka zastavil na kus řeči a kafe, prostě na „nenápadnou kontrolu“ zda vše probíhá tak jak má. Nechápu jak ve své malé dílničce dovede udělat kytary s tak velkým zvukem. Takže Huberťáku díky moc za skvělou kytaru s opravdovým zvukem kytary. Je radost na ní hrát. Jo jinak se nám v Suchdole hrálo dobře…   

 

121.         23.05. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Při našem druhém vystoupení v A.C.W. Saloonu bylo pěkně „narváno“. Ale bohužel jen u jednoho stolu, kde sedělo cca 6 lidí. Celkem jsme napočítali asi 12 lidí, ale to včetně nás tří a personálu. Dost tristní situace. Toto nás opravdu překvapilo a naše rozčarování z tak mizerné návštěvnosti bylo velké. Posledně když jsme zde hráli, bylo pátek třináctého a přišlo okolo 50 lidí. Nechápeme! Takovou malou náplastí pro nás bylo alespoň to, že těch několik dorazivších hostů se skvěle bavilo a moc se snažili, že i intenzita jejich potlesku se vyrovnala téměř zaplněnému sálu. Všech 6 lidí tleskalo „jak o život“. Navíc se můžeme „pochlubit“ i 100% účastí tanečníků na parketu při závěrečné sérii písní, to tančili už opravdu všichni! A opravdu, všechny 3 páry tančili, až je nožičky z toho bolely. Jo, ještě abych nezapomněl: poděkování skvělému personálu, konkrétně dvěma příjemným slečnám, které to vše zvládali s velkým nadhledem a psychicky nás povzbuzovali až do poslední písničky.

 

Petr nevěřícně pozoruje zaplněný parket... A opravdu, všichni tančili....

 

120.         22.05. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Další mé sólo vystoupení v Majáku bylo tak jako vždy víceméně poslechovou záležitostí, i když na několik (a to dost divokých) tanečků nakonec došlo. Co dodat: další z řady příjemných večerů v restauraci Maják. 

  

RESTAURACE MAJÁK

 

119.         20.05. Říčany RESTAURACE „U ANEŽKY“ poloSOUKROMÁ AKCE

 

U Anežky v Říčanech je vždy pohodička. Majitel Slávek famózně diriguje ten svůj orchestr a také sám jde příkladem. Osobně se ujal grilování prasátka a ŽIVÁ HUBA k tomu hrála. Tentokrát v sestavě, která doufám bude nějakou dobu ustálená a to s novým basákem Petrem Klementisem se kterým jsme si myslím padli do oka. Polosoukromá akce proto, že si nás objednala uzavřeně otevřená společnost Holanďanů, která zde měla setkání a zároveň (protože to dispozice hospůdky umožňuje) jsme hráli i pro „veřejnost“. Jak jsme k závěru zjistili, Nizozemci se umí také pěkně odvázat! Pěkný večer.

 

SPOLEČNOST HOLANĎANŮ ŽIVÁ HUBA U ANEŽKY ŘÍČANY         

 

118.         15.05. RESTAURACE HARMONY, Praha 4, SOUKROMÁ AKCE – SVATBA

 

Svatební oslava na které jsme tentokrát hráli byla moc příjemná a nesla se v až podezřele klidném duchu. Ne že by se svatebčané neuměli bavit, natož se nedokázali pořádně odvázat při písničkách, které jsme servírovali, ale nikdo se s nikým nepral a nikdo se neupravil tak „jak zákon káže“. Prostě vše v pohodě a klídku. Možná, že to bylo tak trochu tím, že novomanžel byl policista a jeho manželce to moc slušelo. No nakonec se můžete přesvědčit sami na přiložené fotografii.

 

NOVOMANŽELÉ A ŽIVÁ HUBA

 

Naše sedmi hodinové hraní (od 15.00 do 22.00 hod) přerušila jen vskutku originální tombola, kde se losovaly opravdu stylové ceny: tu si někdo odnesl pouta, tam si paní vylosovala obušek i příruční sada dopravních značek sklidila obrovský úspěch. O kapesní sadě šperháků bych snad ani neměl psát. Prima svatba, nikdo nedostal pokutu za špatné parkování a nevěsta měla moc pěkné botičky. 

 

117.         02.05. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 – Suchdol

 

Takže minule to bylo první hraní ve škole, no a tentokrát jsme si zahráli poprvé „V RÁJI“. Samozřejmě, že jen v restauraci s tímto názvem J. V každém případě, se V RÁJI umí pěkně odvázat, několikrát jsme po půlnoci přidávali a závěrečné sborové poděkování všech přítomných a skandování „HOŠI DĚKUJEM!“ v nás alespoň na chvilku vytvořilo iluzi, že opravdu hrajeme V RÁJI. 

ŽIVÁ HUBA V RÁJI 

116.         18.04. LETŇANY – SOUKROMÁ AKCE – NAROZENINY

Tak ve škole jsme ještě nekoncertovali! Tentokrát jsme si zahráli na oslavě 50-tých narozenin a tato soukromá akce se pořádala právě na jedné škole v Letňanech. Sice trochu netradiční prostředí, ale to vůbec nevadilo, právě naopak. Tento pro koncertování vskutku originální interiér navíc umocňovalo pravidelné zvonění oznamující konec nebo začátek vyučovacích hodin. V našem případě začátek nebo konec dalšího bloku písniček. Tančilo se již od první série, o přestávkách se chodilo kouřit na záchod nebo za školu a museli jsme si dávat velký pozor, aby nás nenačapal školník. Dvojku z chování nakonec nedostal nikdo, jen bylo uděleno pár ředitelských důtek, ale to už tak nějak ke škole patří. Akce hodnocena celkově s vyznamenáním.

 

AKCE VE ŠKOLE V LETŇANECH AKCE VE ŠKOLE V LETŇANECH     

 

115.         17.04. PENZION DÉMON PROSEČNICE U BENEŠOVA – SVATBA

 

Jedna z dalších povedených svateb, na které zahrála nevěstě, ženichovi a všem svatebčanům  ŽIVÁ HUBA. A tady to opravdu žilo. Všichni přítomní do toho šli hned od začátku naplno a vysoko nasazená laťka vydržela až do 1 hodiny ráno. Dokonce si s námi „zazpívali“ ženich se svědkem a ačkoliv tam toho zpěvu moc nebylo, všichni se skvěle bavili a jejich pantomimické číslo sklidilo velký úspěch.

 

DÉMONI V PENZIONU DÉMON SVATEBČANÉ V PENZIÓNU DÉMON 

 

Co dodat? Ženichovi s nevěstou to moc slušelo. Skvělá svatba, skvělý penzion, kde na sekeru rozhodně NEDÁVAJÍ!

 

NA SEKERU NEDÁVÁME

 

114.         11.04. HOSPŮDKA HRADEČNO – SOUKROMÁ AKCE – NAROZENINY

 

Včera jsem v hospůdce v Hradečnu zahrál k narozeninám Vaškovi, který oslavil krásných 45 let. Opět se podávalo (tak jako při jiných akcích) grilované prasátko s kremžskou i plnotučnou hořčicí a spoustu dalších chuťovek. No protáhlo se to do druhé hodiny ranní, to už na nás přišlo spaní.     

 

113.         21.03. HOSPŮDKA HRADEČNO – VÍTÁNÍ JARA

I když venku ještě chumelí a v noci bylo -10°, tak dle kalendáře je už jaro a to je nutné řádně přivítat. Tak se také stalo v místní hospůdce, kde jsme to tuto sobotu rozbalili společně s Jirkou a jako host přijel možná (ještě uvidíme) náš nový basák Michal. Vizáží tak trochu připomíná pana Knížáka, ale prý ho nezná a podobnost je čistě náhodná. V každém případě na basovou kytaru válel slušně (navíc údajně po delší době muzikantské abstinence). Podávalo se prasátko, pěkně vypečené a zapíjelo se to pívečkem Bernard pro změnu pěkně natočeném. Pěkně jsme to jaro přivítali.   

112.         20.03. RESTAURACE U VODÁRNY, Korunní 75, Praha 3-Vinohrady

 

„Vodárna“ má velmi zvláštní atmosféru. Nedá se to dost dobře popsat. Je to prostor, který si zaslouží aby byl plněn a zaplňován. Zaplněn lidmi, kteří zde zanechají energii, nějakou stopu a ta energie tady zůstane a postupně se uvolňuje. A vše se to opakuje a opakuje a načítá se to a násobí a bobtná to a roste. A právě to tady zatím chybí a myslím si, že stačí jen malý krůček k tomu, abychom mohli říct, že RESTAURACE U VODÁRNY má GENIUS LOCI.

 

Tentokrát na naše hraní moc lidí nepřišlo a to si právě tento prostor a snad ani ŽIVÁ HUBA  nezaslouží. V každém případě, ten kdo přišel tak myslím určitě nelitoval, protože JAM SESION, který proběhl byl naprosto spontánní. Naším hostem pro toto vystoupení byl Štefan LABANC, který skvěle „čaroval“ na svojí elektrickou kytaru a tak dokonale okořenil naše celovečerní hudební menu. Přijďte si nás příště poslechnout a zároveň také zanechat svůj „otisk“ sem do „Vodárny“. Pěkně se všichni pobavíme!

 

RESTAURACE U VODÁRNY  RESTAURACE U VODÁRNY - VĚRNÍ FANOUŠCI     

 

111.         19.03. RESTAURACE „U MADLY“ JOSEFSKÁ ZÁBAVA, Beroun

 

Naše další hraní U MADLY bylo určené především pro všechny Josefy a Pepíky, protože ten den měli zrovna svátek. Tentokrát s námi opět hrál na basovou kytaru Pavel Schulz a tak jsme si zase dali trojhlasé vokály a pěkně si to užili. Obsluha byla naprosto perfektní a pohodový večer nám utekl jako voda.

 

JOSEFSKÁ ZÁBAVA U MADLY BEROUN U MADLY JOSEFSKÁ ZÁBAVA - PAVEL  

 

110.         14.03. RESTAURACE “NA STŘELNICI“, Slaný

 

Naše první hraní v této restauraci se rozjelo skvěle, v podstatě hned jak jsme začali hrát, protože už při druhé písničce se zde tančilo. Lidi se přišli prostě bavit a musím uznat, že tady to opravdu umí. K dispozici jsme měli pěkné pódium i šatnu a navíc skvělé a nečekané „předtančení“ v podání dvou slečen. Náš „dvorní“ fotograf Petr to ihned pohotově zvěčnil:

 

No uznejte, pěkný pohled na ŽIVOU HUBU.

 

PĚKNÝ (ZADNÍ) PODHLED NA ŽIVOU HUBU

 

No a protože se Petr také strašně rád fotí, tak tady ho máte v celé jeho kráse:

 

NÁŠ FOTOGRAF PETR

 

Pak už se jen tančilo…..a tančilo

 

A TANČILO SE A TANČILO SE

 

109.         13.03. RESTAURACE ČERTŮV POTOK, Roztoky u Prahy

 

Pátek a opět třináctého? No jasně! Pro pověrčivé pohroma, ale pro nás „pohodová brnkačka“, kterou jsme si zase užili. Tentokrát v Čertově potoce, kam se na nás přišlo podívat i pár známých tváří, které jsme dlouho neviděli. Co dodat: pěkný páteční večer, který proběhl v klidu a pohodě.

 

108.         06.03. COUNTRY SALOON “U BIZONA“ , CHOMUTOV

 

Po našem úspěšném „tažení“ na město Plzeň, kde jsme hráli v A.C.W. Saloonu jsme včera pro změnu „řádili“ v Chomutově a to v místním a stylovém COUNTRY SALOONU “U BIZONA“. Luxusní a prostorné pódium pro kapelu, rychlá a hbitá obsluha, veselé a reagující publikum, které dovedlo ocenit naši produkci a skvěle se přitom bavilo. Prostě paráda hraní. Nakonec nám byl pochválen i výběr písní, které jsme na tento večer zařadili. Tak tady si rádi zahrajeme kdykoliv znovu.

 

ŽIVÁ HUBA U BIZONA CHOMUTOV ŽIVÁ HUBA U BIZONA CHOMUTOV

 

107.             25.02. SOUKROMÁ AKCE Praha 9

 

Další z řady mých sólo vystoupení a milá společnost cca 30-ti skvělých žen, z nichž jedna slavila významné životní jubileum. Moc příjemný večer.     

 

106.             21.02. 2009 RESTAURACE „U VODÁRNY“ Korunní 75, Praha 3-Vinohrady

 

V restauraci U VODÁRNY jsme v minulosti hráli již několikrát, naposledy 2.února 2007 a protože jsme většinou hráli „přesilovku“, tedy více muzikantů než návštěvníků, tak jsme zde od hraní načas upustili. Uběhly dva roky a tak jsme to tady s ŽIVOU HUBOU opět zkusili, navíc v nové sestavě. No a musím konstatovat, že se konalo velmi příjemné překvapení. Když započítám i pět našich kamarádů, kteří dorazili, tak jsme dohromady napočítali téměř 50 lidí! Navíc jsme si zahráli na místní (kvalitní) aparaturu, takže i zvuk byl výtečný. Na závěr si s námi zazpívala také Lenka (manželka basáka Vaška), která si v závěru (navíc ke svému svátku) vystřihla šlapavou písničku HEJ KOČÍ, za což sklidila zasloužený potlesk. Takže abych to shrnul: příjemná akce, příjemní přítomní, příjemná atmosféra, jen trochu nepřítomná obsluha. Uvidíme, jak zde dopadne naše hraní příště.       

ŽIVÁ HUBA RESTAURACE U VODÁRNY HOST ŽIVÉ HUBY LENKA - MANŽELKA BASÁKA

105.             20.02. 2009 RESTAURACE MAJÁK SOUKROMÁ AKCE - NAROZENINY

 

Jedno z mých dalších sólo vystoupení v restauraci MAJÁK, kam si mě objednali jako hudební doprovod při oslavě dvou narozenin najednou. Společně s čerstvým třicátníkem a čtyřicátníkem slavilo i cca 50 jejich známých a kamarádů a mým úkolem na této oslavě bylo vytvořit příjemnou zvukovou kulisu, takové „zvukové křoví“, což jsem myslím 100% splnil. Tentokrát jsem zapomněl foťák, takže žádná dokumentace, ale jistě si to dovedete představit.

 

104.             13.02.2009  A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Vystoupení ŽIVÉ HUBY v Plzni, kde nás ještě vlastně vůbec neznají, navíc kdy se datum 13-tého kryje ze dnem, co je v diáři označen jako pátek - z pohledu pověrčivého přímo sebevražedná kombinace. A protože pověrčivý rozhodně nejsem, tak jsme v pátek 13-tého, poté co nám přeběhla přes cestu černá kočka, vyrazili s kapelou směr Plzeň.

Jirka Tůma Martin Krulich VAŠEK KUČERA      

 

Tentokrát s námi hostoval na (bezpražcovou)  basovou kytaru sympaťák Vašek Kučera a vypadá to, že se v kapele ujme funkce basáka nastálo. I když není vyloučeno, že nějakou tu písničku odehraje i na „normální“ kytaru a na basu ho zaskočí kytarista Jirka. To si kolegové naostro taky rovnou zkusili a na to, že byl ten pátek třináctého, to nedopadlo zase tak úplně špatně. Naopak, bylo to sice hodně odvážné, ale zajímavé zpestření pátečního večera, který gradoval mezi 22 hod a půlnocí. Interiér A.C.W. Saloonu je vskutku stylový a s tím jde ruku v ruce i pohodová atmosféra, která zde vládla. Hrálo se nám zde opravdu skvěle a i když je to pro nás trochu „z ruky“, rádi si zde opět zahrajeme.    

 

103.             05.02.2009 RESTAURACE AMBRÓZIE, Moskevská 1, Praha 10-Vršovice

 

Když jsme včera kolem 18-té nosili aparaturu po schodech do útulných a přívětivých  podzemních prostor restaurace AMBRÓZIE ve Vršovicích, moc lidí zde ještě nebylo. Tak jsme postavili reproduktory, propojili všechny kabely, naladili všechny nástroje, zmáčkli na mixážním pultu tlačítko ON a udělali zvukovou zkoušku. V 19.30 jsme začali produkci a lidí bylo už o něco více. Asi se naše vystoupení zde v Ambrózii „rozkřiklo“ po celém blízkém i dalekém okolí, protože kolem 22.00 hodiny už to na parketu vřelo a bylo celkem plno. Na baskytaru si s námi opět zařádil Vláďa. Co dodat: Ambrózie je jedna z mála restaurací v Praze, kde se ještě provozuje pravidelně ŽIVÁ MUZIKA a to si zcela jistě zaslouží velkou pochvalu. Nakonec i přes poněkud rozpačitý začátek a poněkud „statickými výstupy“ zde přítomných návštěvníků, se to rozjelo na dost dynamický večer, kdy tančili všichni a nechtěli nás ani po zavíračce „propustit“ domů.

RESTAURACE AMBRÓZIE RESTAURACE AMBRÓZIE

102.             31.01. 2009 Jílové u Prahy, Žampach HOTEL TRONÍČEK – VEPŘOVÉ H(L)ODY

 

Včera jsme si zahráli ve velmi příjemném a stylovém prostředí restaurace a hotelu Troníček. A byl k tomu opravdu vážný důvod: pořádaly se zde vepřové hody a nabídka různých, především zdravých a dietních úprav již nežijícího čuníka byla opravdu velkolepá. Jitrničky, prejtíček, ováreček, tlačenčička, prdelačka a mnoho dalších servírovaných lahůdek v provedení LIGHT a samozřejmě 100% bez cholesterolu. Moc jsme si pošmákli a vše spláchli nealko pivečkem. Tentokrát s námi na basovou kytaru hostoval Vláďa Žák a poté co spořádal plný talíř guláše se šesti, se svého úkolu zhostil podle známého hesla „jak k jídlu, tak k dílu“. Hrálo se nám dobře, jen lidé (asi znaveni dietním menu) zrovna moc netančili. Tento drobný nedostatek vyvážilo skvělé a citlivé pojetí interiéru bez náznaku jakékoliv kýčovitosti se spoustou originálních prvků na téma motorky, do kterých je majitel restaurace velký fanda. Pěkné hraní v pěkném prostředí.   

HOTEL TRONÍČEK-VEPŘOVÉ HLAVY...VLASTNĚ HODY...PARDON

 

101.             24.01. 2009 Roztoky u Křivoklátu SOUKROMÁ AKCE – SVATBA

 

Tentokrát to byla opravdu dost náročná akce, protože jsme začali v 18.00 a produkci ukončili ve 03.30 ráno. Byli jsme opravdu rádi, že už jedeme domů. Našeho baskytaristu Vaška, který se na horách právě účastní expedice „Po stopách sněžného muže“, alternoval neméně skvělý basák a zpěvák Pavel Schulz (kapela Buffalo Bill). Vystřihl si s námi mnoho pěkných vokálů a také si zařádil jako sólový zpěvák - samozřejmě se doprovázeje na baskytaru. Také „dietní“ občerstvení bylo pro kapelu vzorně zajištěno, což je patrné z přiložené fotografie. Naše hraní zakončilo i několik facek mezi svatebčany, které padly „na sále“. Prostě svatba jak má být.    

 

DIETNÍ OBČERSTVENÍ PRO KAPELU TAK A TEĎ NÁM NĚCO ZAHRAJTE

 

100.      15.01. 2009 Beroun RESTAURACE „U MADLY“

 

Nevím jak moc bych měl dávat důraz na toto naše první letošní vystoupení, ale podle oficiálně-neoficiálního „kapelního počítadla“ se jednalo o 100. oficiálně-neoficiální vystoupení ŽIVÉ HUBY za cca 2 roky existence, což je myslím slušné skóre.

 

RESTAURACE U MADLY BEROUN RESTAURACE U MADLY BEROUN

 

Tato akce probíhala v poklidném duchu. Nový člen kapely Jirka se blýskl mnoha „elektrickými“ sóly a na závěr přišel také na řadu další nový „člen“ kapely s přezdívkou: ten, který nepočká – automatický bubeník. Rozjetý country večer jsme tak ukončili rockovými peckami: Vlak co nikde nestaví, Jednou mi fotr povídá a Jasná zpráva. Příjemný interiér a atmosféra restaurace nás uchvátila natolik, že si zde opět rádi zahrajeme.