241.         31.12. S I L V E S T R  V SALOONU ROUDNÁ, Na Roudné 17, PLZEŇ

 

Posledních několik příjemných hodin v roce 2010 jsme s kytaristou Jirkou strávili v Plzni, ve skvělém SALOONU ROUDNÁ. Fantasticky jsme se všichni bavili a tak se oslavy příchodu Nového roku nakonec trošičku protáhly, takže jsme s Jirkou odjížděli z Plzně někdy po 3 hodině ranní. Co dodat. Vše nejlepší v Novém roce Vám přeje ŽIVÁ HUBA

 

240.         19.12. “RANCH U KARLA“, Obříství 21 VÁNOČNÍ COUNTRY & ROCKOVÁ ZÁBAVA

 

Předposlední letošní akce na ranči u Karla, se jako všech osm předchozích-letošních vydařila. Když budu trošku počítat, tak za tento rok ŽIVÁ HUBA odehrála skoro 80 akcí! Byl to náročný rok a strašně rychle utekl! Přátelé, za necelý týden tady máme Vánoce. Přeji Vám, klidné prožití Vánočních svátků.

 

VÁNOČNÍ SUPER AKCE NA RANČI U KARLA VÁNOČNÍ SUPER AKCE NA RANČI U KARLA VÁNOČNÍ SUPER AKCE NA RANČI U KARLA

 

autor foteček:  fotograf  Karel Pepperný

 

239.         18.12. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 – Modřany

 

V sídlištní restauraci to opět bylo moc příjemné hraní. Na přítomných už bylo trochu znát, že na nich předvánoční shon zanechal stopy únavy. Přesto se rozjela skvělá zábava. Basový kytarista Tonda Novák, který tentokrát zaskakoval za kolegu Jirku, hrál se mnou sice poprvé, ale celých 10 písniček zahrál naprosto bezchybně! V první sérii! Pak i ve druhé, třetí a dokonce i čtvrté sérii písniček. Prostě na svojí tří, pardon čtyř-strunnou basovou kytaru fakt zaválel! Pravda, jen jedna písnička se mu skoro moc nepovedla, prý jí „letos“ uslyší poprvé a poté co pronesl: „skupina Olympic? - neznám!“, jí zahrál skvěle, dokonce i v jiné tónině, než bylo původně plánováno. To očividně nepřekvapilo jen mě. Nakonec jsem si uvědomil, že “ Snad jsem to zavinil já“. Takže Tondo, díky za prima večer. Byla to opravdu sranda si s Tebou zahrát. Byl jsi dokonce několikrát vtipnější, než já a to je co říct! Hezké Vánoce.              

 

238.         11.12. TRADIČNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA V MIROŠOVICÍCH, RESTAURACE “U CÍSAŘE“

 

Tak a máme tady zase konec roku a tradiční vánoční setkání v Mirošovicích. Letos zde hraju již po šesté! Tentokrát „trošičku“ změna, místo pořádání se přesunuje do větších prostor a musím uznat, že to byla skvělá volba! V hostinci “U CÍSAŘE“ bylo vše perfektně připraveno: Stoly pro cca 50 lidí, vánoční výzdoba, vánoční stromeček, vánoční atmosféra. Rautový stůl se prohýbal pod rozmanitými delikatesami, které jsme také ochutnali. Příjemné podium pro kapelu, taneční parket, světelná rampa s mnoha „blikátory“. Ve 22.00 hodin Ježíšek rozdal společně s andělem dárky, poté promítání vtipného videomanuálu: jak šetrně „zavraždit“ a poté vykuchat a naporcovat kapra. Nakonec proběhla půlnoční tombola a po ní následoval ohňostroj. Poslední píseň zazněla před druhou hodinou ranní. Super 7xV, neboli: Věřte, vskutku, velmi vydařený vánoční večírek. Vopravdu!

 

JEŠTĚ UPRAVIT ANDĚLSKÁ KŘÍDLA... TROŠKU NAČECHRAT PÍRKA A SMĚROVKY ...A UŽ MŮŽEME ROZDÁVAT DÁREČKY.... 

TAKHLE TO VYPADÁ, KDYŽ HRAJE ŽIVÁ HUBA... A TAKHLE, KDYŽ JE VENKU OHŇOSTROJ... 

NO A TAKHLE VYPADAL RAUTOVÝ STŮL TAKHLE ZASE STŮL S TOMBOLOU

 

237.         04.12. MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA PRO „DOSPĚLÉ“, HRADEČNO - NOVÁ VES

 

Ve 20.00 pak začala Mikulášská zábava pro dospělé. To už mezitím dorazili kolegové z kapely. Také host ŽIVÉ HUBY, který si zahrál na dobro: Darek Houška. Lidí přišlo okolo 70, včetně pana starosty s chotí, takže na sále byl pěkný cvrkot. Při písni GORALE od skupiny Čechomor, už pařili na parketu opravdu všichni. Před půlnocí proběhlo vylosování cen bohaté tomboly. Asi nejúsměvnější bylo to, že štamgast tělem i duší Richard, pravidelný to návštěvník místní restaurace, navíc vážící cca 130 kg (a to jsem mu ještě ubral!), vyhrál v tombole jednu z poukázek na kosmetické ošetření v luxusním kosmetickém studiu. Já i kolegové muzikanti se skvěle bavili, takže předpokládám, že se zábava líbila i všem přítomným. Na příští rok už máme naplánovaný maškarní karneval, tak jsem zvědav, kdo a za co půjde převlečen. Někteří (tradičně) již masku v předstihu „trénovali“ na Mikulášské. Určitě to bude zase super, už se moc těším.

 

MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - ŽÍVÁ HUBA MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - ŽIVÁ HUBA 

MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - HOLKY Z NAŠÍ ŠKOLKY MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - VILMA & OLDA & SPOL. 

MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - TOMBOLA (V NOČNÍKU) MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - TOMBOLA (V NOČNÍKU) 

MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - TANEČNÍ KREACE MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA - JARDA 

 

MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI,  HRADEČNO - NOVÁ VES

 

Od 16.00 hodin byla na sále Starozámecké restaurace v Hradečnu odstartována Mikulášská pro děti, kterou jsme víceméně, nebo spíše vícehodně, uspořádali společně s mojí drahou polovičkou. Přišlo téměř 50 dětí ve věku 1 rok až cca 13 let, většina samozřejmě v doprovodu rodičů. Ujal jsem se moderování celého Mikulášského odpoledne, zatímco Kamila organizačně zajišťovala hry, které jsme měli pro děti připraveny. Na své si přišel opravdu každý. Děti skládaly puzzle, stavěl se komín, běhalo se s pingpongovým míčkem, nebo děti četli říkadla s Mikulášskou tématikou. Myslím, že se to všem moc líbilo, včetně rodičů, kteří se sem-tam „nenápadně“ zapojili do některé z her. A tak odpoledne příjemně uteklo. No a nakonec došlo i na Mikuláše, Anděla a pochopitelně i čerty. Mikuláš rozdal dětem sladkosti a našlo se i pár „zlobivých“ dětí, které při pohledu na čerty se slzami v očích slibovali, že už nikdy nebudou zlobit. No, uvidíme.

 

MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - MIKULÁŠ a spol. s r.o. MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - DANÍK A MIKULÁŠ 

MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - ADÉLKA A MIKULÁŠ MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - ČERT MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI-ČERT A KÁČA, PARDON KÁJA (KAROLÍNA) 

MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - STAVÍME ZELENÝ KOMÍN MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - STAVÍME ZASE KOMÍN MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - STAVÍME MODRÝ KOMÍN 

MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - SOUTĚŽ S MÍČKY A PEKELNÉ SOUSTŘEDĚNÍ MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - BALÓNKY - BLÁZINEC 

MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - SKLÁDÁME PUZZLE MIKULÁŠSKÁ PRO DĚTI - TETA KAMILKA

 

 

236.         02.12. RESTAURACE FILIP A JAKUB, Arbesovo náměstí 71/5, Praha 5

 

O tom, že to v této restauraci opravdu žije, jsme se měli možnost přesvědčit již minule. Tentokrát bylo „řádění“ štamgastů z minula myslím i překonáno. No přijďte se podívat někdy sami. Moc príma akce!   

 

235.         27.11. SKAUTSKÝ BÁL, RESTAURACE “NA RŮŽKU“, NOVÉ STRAŠECÍ

 

Začátkem letošního roku jsme hráli Pionýrům a teď pro změnu zase Skautům. Upřímně: zásadní rozdíl jsem v tom neviděl, možná je to pohled špatnou optikou, ale je to tak. Podle hesla: kdo si hraje nezlobí, probíhal i SKAUTSKÝ BÁL a vždy o přestávkách byla zajištěna zajímavá a vtipná hra, při které se všichni skvěle bavili. Byl zde podobný věkový průměr a tančilo se stejně divoce. Sál restaurace měl ty nejlepší léta už za sebou. A možná právě proto, měla patina času, která čišela ze zdí, stropů i nábytku své nenapodobitelné kouzlo. Pódium pro kapely bylo pěkné, akustika trochu horší, ale s tím jsme si nějak poradili. Hrálo se fajn, zatímco venku sněžilo a sněžilo a sněžilo… 

 

SKAUTSKÝ BÁL, PETR ZKOUŠÍ JIRKOVU KYTARU SKAUTSKÝ BÁL, HÁDEJTE CO SE DĚJE ZA PLENTOU?        

                       

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU HRADEČNO – NOVÁ VES

 

Předtím, než jsme se přesunuli na SKAUTSKÝ BÁL do nedalekého New Bubu (Nového Strašecí), tak jsme zahráli při příležitosti rozsvícení vánočního stromu u místní restaurace. No byla to velká sláva, sešla se skoro celá obec a samozřejmě přišel i pan starosta. Podávalo se zdarma občerstvení ve formě klobásek, párku v rohlíku, vánočního cukroví a dalších dobrot, které bylo možné spláchnout vánočním punčem. Někteří tradičně dodržovali pitný režim jak se sluší a patří. Na své si přišli i děti, které posílali svítící lampióny s případným přáním pro Ježíška. Všichni si zazpívali vánoční koledy a opět na nás po „dlouhém“ roce dýchla atmosféra Vánoc. Až na to, že nám mrzly ruce a nástroje to bylo moc pěkné zahájení Adventu.

 

HRADEČNO - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU HRADEČNO 

HRADEČNO - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU HRADEČNO - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU KDO UHODNE, KOHO JE TO RUKA?

 

 

234.         20.11. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Pořád stejně dobré pivo, masíčko na grilu, atmosféra i nálada. Tak by se dalo shrnout naše další vystoupení Na Ranči u Karla. Karel zvedl onu pomyslnou laťku opravdu vysoko a zatím se zdá, že ji opravdu v té velké výši drží a to je moc dobře. Na naší v podstatě „domovské scéně“ se nám hrálo opravdu skvěle a nic na tom neměnil ani fakt, že jsme si to „střihli“ (pro změnu) jen s basákem Petrem sami ve dvou. No a když Karlos pošle nějaké foto, tak ho sem dám a uvidíte, jak to tady opět žilo! Skvělé, poslal! Takže je Karel Pepperný opět autorem těchto skvělých fotek.

 

OBŘÍSTVÍ S PETREM A JEHO BASOU ŠESTKOU OBŘÍSTVÍ - SAMOZŘEJMĚ, ŽE SE TANČILO

 

233.         19.11. KULTURNÍ DŮM VELKÁ DOBRÁ, Karlovarská 315

 

Velmi dobrá atmosféra byla při našem prvním vystoupení v restauraci KULTURNÍ DŮM ve Velké Dobré. Pravda ze začátku, první dvě série - spíše v komorním duchu, páč se lidé chtěli bavit a povídat si, ale pak se to rozjelo a došlo i na divoké taneční sestavy! Jen já s Jirkou a  Ringem jsme místním servírovali hudební delikatesy, jak je u ŽIVÉ HUBY zvykem. Zábava vyvrcholila krátce po půlnoci a pak nás přítomní ani nechtěli pustit domů. Pochvalná slova ve smyslu: „hrajete sice jen dva, ale jako 6 muzikantů“ nás opravdu potěšila. Navíc tady mají i pěkný sál, kde si rozhodně rádi zahrajeme v kompletní sestavě a s velkým PA. Už se moc těšíme.        

 

232.         13.11. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5 – Slivenec

 

A v sobotu zase v Praze.

 

231.         12.11. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

V pátek jsme pak hráli v Plzni.

 

230.         11.11. RESTAURANT “KONEC KONCŮ“, Římská 45, Praha 2

 

Čtvrteční hraní v zajímavém a stylovém restaurantu KONEC KONCŮ se neslo v opravdu klubovém duchu a došlo i k několika milým a zajímavým překvapením. Například to, že uprostřed první série dorazila moje maminka s manželem a hned se za mnou vrhla na podium k údivu ostatních i kolegů v kapele (kteří mojí maminku viděli poprvé) a na mikrofon mi popřála vše nejlepší k svátku a zároveň vyčinila, jak je možné, že jsem nepřijel na bílém koni. Vzápětí mi vrazila lahev červeného vína do ruky a zase zmizela. Byl jsem z toho dost překvapen a dle reakcí ostatních jsem nebyl rozhodně jediný. Dalším milým překvapením bylo to, že dorazil Olda s Vilmou. No a to je tak asi konec. Nakonec, tady si opět rádi zahrajeme.

 

KONEC KONCŮ KAPELA KONEC KONCŮ MOJE MAMINKA KONEC KONCŮ JIRKA & JIRKA

 

229.         30.10. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Standardní akce na Ranči U Karla, při které se nic mimořádného nestalo. Jen to, že se tak jako vždy dobře hrálo a lidi si pěkně zatančili. Jo, Karel připravil vynikající steak na grilu, na kterém jsme si moc pochutnali. Co dodat.

 

U KARLA NA RANČI U KARLA NA RANČI 

autor foteček:  fotograf  Karel Pepperný

 

228.         29.10. HOSTINEC “U RŮŽIČKŮ“ ŽILINA (u Kladna)

 

Hráli jsme v ŽILINĚ…u Kladna. Vůbec jsme nelitovali, že to nebylo v té Slovenské a vychutnali si super atmosféru pátečního večera. Sál nás ohromil a překvapil super akustikou. Zvuk byl dokonalý a opravdu bylo pro nás radostí zde hrát. Nakonec, jak jsme se od příjemného majitele hostince - Pavla dozvěděli, bylo zde dříve kino. Místní se skvěle bavili a samozřejmě tančili. Také nás, možná i sami sebe, několikrát překvapili opravdu nečekanými tanečními kreacemi. Prostě večer, který neměl chybu. Rádi se sem opět vrátíme!       

 

227.         23.10. COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT, KLATOVY- BEŇOVY

 

Když jsem já sloužil to druhé léto, vysloužil jsem si: pikantní kotlík s masíčkem a fazolemi za to.  Jinými slovy ŽIVÁ HUBA se dostala do dalšího “levelu“ v odměňování kapel hrajících v Country steak restaurantu Klatovech-Beňovech. Nevím kolik let to bude ještě trvat, ale už se těším na ten okamžik, kdy dostaneme jako odměnu za hraní, kus pořádného steaku a jako bonus nás majitel sveze ve svém Hamru…Tak já už nebudu „rýpat“ Oldo a uvidíme, třeba budeme (už příště) opět příjemně překvapeni. V každém případě poslední akce byla opravdu super, natřískáno, tančilo se. Petr měl na testování nějaké pádlo se šesti strunami. Celkem pěknej kousek – myslím tedy ta basová kytara. Tak jsem to vyblejsknul. 

  

PETR A BASA PAPÁNÍ PRO KAPELU

 

226.         22.10. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Zase mám nějakou krizi. Už jsem toho tady na webu ŽIVÉ HUBY napsal „chytrého“ a v(f)tipného myslím dost, takže se jednou za čas stane, že už mě vůbec, ale vůbec nic nenapadá. Takže dnes telegraficky: Hrali jsme v Plzni STOP Prislo pres 50 lidi STOP Vsichni se super bavili STOP Hralo se nam moc dobre STOP Tesime se zase na pristi hrani STOP Verime, ze jsme zde zanechali mnoho pozitivnich hudebnich stop STOP

 

A.C.W. SALOON PLZEŇ A.C.W. SALOON PLZEŇ 

autor snímků:  Michal Marek Anděl

    

225.         16.10. RESTAURACE U MAMUTA, Cyrila Boudy 1444, Kladno

 

Druhé MAMUTí hraní bylo (minimálně z hlediska návštěvnosti) s naším prvním vystoupením v této útulné restauraci, tentokráte nesrovnatelné. Ne, že by bylo úplně narváno, ale údajně asi tak stejně lidí, jako když tady hrává se svojí samurajkou, tedy samohrajkou z Japonska, František Nedvěd junior. No nevím. V každém případě jsme ještě hodinu přidávali a „taneční parket“ byl neustále v permanenci. Závěr byl super, tančili všichni a poslední pecku „Někdy příště“ od Kaťáků, kterou v podstatě již za nás dozpívali přítomní, jsme si báječně vychutnali.

 

224.         09.10. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

U Karla na ranči, málokdo netančí. U Karla na ranči, holky to roztáčí. U Karla na ranči, nepotkáš tam pankáči. U Karla na ranči, pivo jsem posvačil. U Karla na ranči, jezdil jsem na saranči. U Karla na ranči, Karel se mračí, protože nemá kachnu na pomeranči. U Karla na ranči…no myslím, že to pro dnešek stačí. Prostě zase jedno prima hraní.

 

RANCH U KARLA OBŘÍSTVÍ RANCH U KARLA OBŘÍSTVÍ

autor snímků:  fotograf  Karel Pepperný

 

223.         07.10. RESTAURACE FILIP A JAKUB, Arbesovo náměstí 71/5, Praha 5

 

Máme pro Vás skvělou zprávu: U FILIPA A JAKUBA TO ŽIJE!!! Včera jsme tam náhodou byli a nevěřili vlastním očím a uším. Hrála tam nějaká kapela ŽIVÁ HUBA a to co předvedla, bylo fantastické a famózní. Sólový kytarista hrál na kytaru a to dokonce i sóla! Zpěvák (překvapivě) zpíval a prý né vůbec falešně. Celá sestava prostě šlapala jako dobře seřízené hodinky z oblasti Bernu. Také místní (především štamgasti) se rozhodně neflákali a rozjeli to jako tsunami, které nejde zastavit. Několik lidí (Jarda, Alenka a další) přestože avizovalo, že už musí domů, (protože je čtvrtek a ráno brzy vstávají do práce), zůstalo až do finále, které se opravdu vydařilo. Tančili všichni! Samotné nás dojalo, že při závěrečné písni „Slzy tvý mámy“ se trošku lesky oči i některým přítomným „drsňákům“.

 

222.         25.09. Srbsko u Karlštejna, SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ (cibulové)

 

Letošní posvícení v Srbsku se neslo ve znamení cibule a té bylo pravděpodobně až moc, protože se rozplakaly mraky, které ronily slzy v podstatě po celou dobu našeho vystoupení. Vzhledem k tomu, že se jednalo o venkovní hraní, pro mnoho posluchačů (cca 300), využil jsem služeb Honzy Hlaváče, který zajistil kompletní ozvučení, včetně samotné práce zvukaře, kterou odvedl fantasticky. Schován před deštěm v útrobách své dodávky dokonce i profesionálně nazvučil (asi 20 minutové) vystoupení dětského lidového souboru. Skvělá práce, díky Honzo. Jinak si s námi dnes zahrál vynikající kytarista a mistr improvizátor Michal Neubauer, který zaskakoval za Jirku. Zahráli jsme si moc hezky a myslím, že se bavili i přítomní. Až na ten déšť, se akce opravdu vydařila. Příští rok bude posvícení bramborové, tak už se těšíme (nejen na bramboráky)!

 

POSVÍCENÍ SRBSKO U KARLŠTEJNA POSVÍCENÍ SRBSKO U KARLŠTEJNA 

POSVÍCENÍ SRBSKO U KARLŠTEJNA POSVÍCENÍ SRBSKO U KARLŠTEJNA 

DĚTSKÝ SOUBOR DĚTSKÝ SOUBOR 

POSVÍCENÍ SRBSKO U KARLŠTEJNA ZVUKAŘ HONZA HLAVÁČ ZVUKAŘ HONZA HLAVÁČ CIBULE NEBO PISTOLE? CIBULE!

 

    

221.         24.09. RESTAURACE KOMUNÁL, Prokopská 66, Libušín (Kladno)

 

V Libušíně v Komunále, čekali jsme na finále. Na finále páteční noci, hráli jsme pro ten skvělý pocit: kdy lokál bublá a vře a na stolech se tancuje. Tentokrát se toto ale nekonalo, mnoho lidí se asi nějak rozstonalo. Nebyla to sice přesilovka, ale lidí taky zrovna nepřišla stovka. Zapíchli jsme to po desáté hodině, alespoň jsme se mohli ještě před půlnocí doma, věnovat rodině. Já tedy manželce. A navíc je skvělé, že ač jsem přijel domů neohlášen dříve, neměla doma milence.       

 

220.         18.09. COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT, KLATOVY- BEŇOVY

 

Standardní country & rocková zábava s ŽIVOU HUBOU. Petr s námi zde poprvé. Standardní klobáska jakožto předkrm večeře pro kapelu, se zdála být tentokrát nějaká větší a vypečenější. Třeba se příště už konečně „dočkáme“ a klobáska se zhmotní do nějakého skvělého, bizardního, bizoního steaku. No necháme se překvapit.

 

COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT KLATOVY-BEŇOVY  COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT KLATOVY-BEŇOVY

 

219.         12.09. ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, K lázním 1795 Praha 5 – Radotín

 

Parádní zakončení léta! Lepší počasí jsme si snad nemohli přát. Moc pěkné rozloučení s létem v Říčních lázních. ŽIVÁ HUBA hrála v nové sestavě s novým basákem Petrem Klementisem. A protože byl opravdu vyjímečný a krásný den, tak si Petr vzal šestistrunnou basovou kytaru a dokonce ji půjčil našemu hostovi. Martin Sam Lukášek, si zahrál s námi jednu celou sérii a Petr to všechno fotil. Bohužel Petra pak už nikdo nevyfotil, takže snad příště se můžete těšit na fotografie i našeho nového fešáka, pardon tedy basáka.

 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ ŘÍČNÍ LÁZNĚ - HOST SAM   

 

218.         10.09. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 - Modřany

 

No a zase zpět z Ostravy v Práglu. Klasický páteční večer „ve školce“. Dost vydařená akce. Bylo plno, tančilo se a pilo. Tento týden se vůbec dost podařil! Co dodat. Příště už nějaké fotky dodám. Sem to nějak teď zanedbával. Ale ty naše xichty stejně znáte! Tak co!

 

217.         09.09. HARENDA U BARBORKY, OSTRAVA – FIREMNÍ AKCE

 

Ostravska akce se pořadala v Harendě u Barborky, což je dosť originalny a sverazny podnik v areálu Hornického muzea. Takže nejen zajymave exteriery, ale také interiery, které su ozdobene ruznymy haviřskimi artefaktami. Počasí se umoudřilo, takže se na ohni opékali buřtíky a také se zde hrálo a zpívalo. A jak říkal majitel: Ostrava je kraj rázovity. Kurňa to je pravda, byl to moc fajny zažitek. Tak musym eště přidať ty jejich webovky, bo se dobře pobavyte: http://restaurace-pizzerie-kavarna.com/harenda_u_barborky/ A omlouvám se, estli sem něco napsal blbě a nejni to spravně po haviřsku. Ale snažil sem se.

 

216.         08.09. RESTAURACE PŘÍSTAV “U EMILA“, BRNO – FIREMNÍ AKCE

 

Moraváci se rozhodně nenechali zahambit! Akce v Brně se taktéž skvěle vydařila, i když byla účast podstatně menší a počasí nám zrovna moc nepřálo. Takže místo avizovaného táboráku se klobásky a buřtíky připravovali na grilu v zastřešené letní zahrádce, kde jsem také po celý večer hrál sólo unplugged u stolu s přítomnými. Skvělý akce.    

 

215.         07.09. RESTAURACE CINDA, PRAHA – FIREMNÍ AKCE

 

ŽIVÁ HUBA umí zahrát také na různých firemních akcích a setkáních. Tentokrát to bylo pro firmu Ness Czech, s.r.o., která má pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Teambuilding probíhal v opravdu neformálním duchu: oheň – buřty, různé veselé soutěže a především pohodová atmosféra, která vládla na všech třech akcích. Vzhledem k tomu, že má tato firma v Praze sídlo, byla zde (logicky) největší účast. Přišlo cca 100 zaměstnanců, kterým jsme společně s kytaristou Jirkou zahráli osvědčené písně z našeho rozsáhlého country & rockového repertoáru. Fajn akce.

 

214.         14.08. STAROZÁMECKÁ HOSPODA HRADEČNO – SOUKROMÁ AKCE

 

Soukromá akce, na které jsem si sólo zahrál, byla hromadná oslava narozenin tří půvabných dam, navíc narozených tak jako já, ve znamení lva. Takže jak jistě tušíte: zábava a atmosféra byla fantastická, tančit se začalo už od první písničky v 19.00 hodin a pokračovalo ještě po půlnoci. Vždyť se také všichni muzikanti: zpěvák, kytarista, foukačkář, automatický bubeník Ringo i dirigent - pěkně zapotili. Moc prima akce.

 

HRADEČNO SOUKROMÁ AKCE HRADEČNO SOUKROMÁ AKCE 

HRADEČNO SOUKROMÁ AKCE HRADEČNO SOUKROMÁ AKCE - BEZ TĚHLECH DVOU, BY TO NEBYLO ONO

 

 

213.         31.07. COUNTRY SALOON “BAŽINA“ , FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

Jestli dobře počítám, tak ŽIVÁ HUBA dnes odehrála (od začátku roku 2010) již své 50.VYSTOUPENÍ! Z Bažiny také v číslech: rozestavení aparatury: 25 minut, lidí přišlo: 85, tančilo se: od první písničky, zahráli jsme: 67 písniček, vyfocených fotek: 0, složení aparatury: 10 (slovy deset) minut a to je náš rekord! Jo, jinak v měsíci červenec jsme měli 12 vystoupení, což je také rekord.    

 

212.         30.07. KLADENSKÉ DIVADÉLKO, Josefa Hory 1981, KLADNO

 

Fantastický večer na Kladně v areálu moc pěkného zahradního posezení Kladenského divadélka. Příjemné překvapení v podobě příjezdu členů fanclubu ŽIVÉ HUBY. A další „překvapení“, které mi nachystali kolegové z kapely, o kterých zde zatím nebudu psát, ale nebojte, vše se včas dozvíte! Dále už jen fotografie z této akce.

 

KLADENSKÉ DIVADÉLKO KLADENSKÉ DIVADÉLKO 

KLADENSKÉ DIVADÉLKO KLADENSKÉ DIVADÉLKO - IRENA & VILMA 

KLADENSKÉ DIVADÉLKO - VILMA & OLDA KLADENSKÉ DIVADÉLKO - MARTIN & DÝMKA

 

211.         24.07. COUNTRY SALOON KLATOVY- BEŇOVY

 

Klasická sobota v Beňovech s klasickými country tanečky místních štamgastů z řad kovbojů a rančerů. A nakonec i s již klasickou a legendární klobáskou jako večeře pro kapelu. Příjemná to změna po turné a zde pro kapelu servírovaných steacích, řízcích a fazolích.

 

LEGENDÁRNÍ KLOBÁSA ZE STEAK RESTAURANTU 

COUNTRY SALOON KLATOVY COUNTRY SALOON KLATOVY  

 

210.         23.07. RESTAURACE SPOLEČENSKÝ DŮM, Strašice (Rokycany)                                    

Restaurace Společenský dům ve Strašicích je citlivě zrekonstruovaný podnik s pěkným, designovým barem, který vévodí celé místnosti. Naproti baru hrávají kapely a tentokrát tam hrála i ŽIVÁ HUBA. Lidé se bavili a večer uběhl jako voda. Možná i proto, že venku celý večer pršelo.

 

PĚKNÝ BAR V RESTAURACI SPOLEČENSKÝ DŮM PĚKNÁ KAPELA V RESTAURACI SPOLEČENSKÝ DŮM 

 

4. ŽIVOHUBÉ TURNÉ MORAVA 2010

 

209.         17.07. MORAVSKÝ SKLÍPEK V ŠATOVĚ - VINAŘSKÁ STODOLA

 

Sobota. Den poslední. Naše turné opět tradičně zakončíme koncertem ve Vinařské Stodole v Šatově. Je to takový svatostánek nejen skvělého vína, ale i muziky a vždy se zde sejde různorodá směsice lidí, kteří dovedou ocenit nejen kvalitu místních vín, ale i zde vystupujících kapel. Bylo plno, hodovalo se a pilo. Během našeho vystoupení se strhla prudká bouře, doprovázená přívalovým deštěm a teplota poklesla o skoro 15°C během několika hodin. Zatímco teplota vzduchu poklesla, teplota „ponorkové nemoci“, která se teď v kapele začala naplno projevovat naopak stoupala… Ještě, že je konec turné a jedeme domu. V jednu ráno jsme začali balit aparaturu, ve dvě vyrážíme směr Praha. Promiňte mi ten výraz, ale celou cestu z Šatova do Prahy chcalo. Abych nezapomněl - hodnocení: Večeře pro kapelu: kousek grilované krkovice, grilovaný lilek, rajče, chléb. Příjemná (ale malá) chuťovka. Obsluha: 1, Jídlo: 1 , Víno 1, Atmosféra: 1, Vedro: 0 Komáři: 0 Kapelní žlutá ponorka: 10

 

VINAŘSKÁ STODOLA ŠATOV VINAŘSKÁ STODOLA ŠATOV 

VINAŘSKÁ STODOLA ŠATOV VINAŘSKÁ STODOLA ŠATOV

 

Závěr: letošní turné se až na ty vedra vydařilo. Děkuji kolegům z kapely Jirkovi a Pavlovi, že to se mnou vydrželi. Já naopak děkuji (nevím sice komu), že jsem to vydržel s nimi. Ukázalo se, že muzika je to, co nás drží pohromadě a ŽIVÁ HUBA má našlápnuto k cestě ke hvězdám. Otázkou je zda se hvězdná znamení: Štír a Lev dokážou domluvit na tom správném směru cestou po mléčné dráze a společně ukočírují velký vůz, aniž by vjel do nějaké škarpy s černou dírou.

Ještě pár foteček ze sklípku, kde jsme zkoušeli nové písně na další, tentokrát autorské CD.

 

ZKOUŠKA ŽIVÉ HUBY VE SKLÍPKU U VAŠKA POVOLENÝ DOPING - ANEB KOMBINACE VÍNA A VINCENTKY ZKOUŠKA ŽIVÉ HUBY VE SKLÍPKU U VAŠKA

 

208.         16.07. PIVNICE BRISTOL, Přímětická 38, Znojmo

 

Pátek. Nabízí se: Odložte si pistol, než vstoupíte do pivnice Bristol. Znojemská pivnice na Přímětické ulici si na nic nehraje. Je to opravdu klasická pivnice, tak jak má být a pravdou je, že pivo zde bylo asi nejlepší co jsme na turné pili. Upřímně, čekali jsme hordy opilců, ale nakonec se večer překvapivě vydařil, i když se moc netančilo, protože poměr mužského osazenstva k ženskému byl cca 20:1. Vedro tento večer opět kulminovalo a my se pekli ve vlastní šťávě. Majitel podniku s neobvyklým jménem Olda Míša měl na nás nějakou slabost a hned jsme si padli do oka. Staral se o nás jako o vlastní a myslím, že byl hrdý na to, že jsme u něj v podniku vystoupili. Naše muzika se mu moc líbila a nejen jemu, jak se dalo vypozorovat z reakcí některých přítomných štamgastů, které bych spíše tipoval na fanoušky známého dua Eva & Vašek. Jsem rád, že jsem se mýlil, za což se hluboce stydím a zpětně se omlouvám. Byli jste i přes to dusno a vedro prostě fajn. Na nic jste (na rozdíl od nás nehráli), na nic jste si prostě nehráli. A tak je to správné a tak to má být! A teď pozor! Hodnocení: Večeře pro kapelu: Do třetice řízeček, ale se skvělým okurkem a jako přídavek marinovaná,  grilovaná žebra, tak skvělé a pikantní, co jsem dlouho (vlastně ještě nikdy) nejedl. Boule za ušima. Hotové! Celkové hodnocení: Obsluha: 1*, Jídlo: 1*** , Pivo: 1***, Atmosféra: 1*, Vedro: 10* Komáři: Tady chrápali nebo co. Příští rok se opět těšíme. Navíc tedy, abych poděkoval Oldovi: Díky za ty skvělé Znojemské kvašáky v tej piksle, cos nám dal. Tož moc dobré!

 

PIVNICE BRISTOL PIVNICE BRISTOL PIVNICE BRISTOL

                       

 

207.         15.07. KEMP MARS, Šakvice

 

Čtvrtek. Jak vtipně glosoval kolega Pavel: „dnes budeme Hudba z Marsu“. Měl pravdu, ale jen cca první dvě série písniček. Pak přišla bouřka a slejvák, co tady pamětníci nepamatují. A to je škoda, protože na nás přišlo a čekalo asi nejvíce lidí z celého turné a pokazil to ten lijavec. Tančilo se hned od samého začátku! Hrálo se venku ve skvělém a pěkně vymyšleném altánu pro kapely, ale bohužel počasí bylo tentokrát proti nám. Škoda. Majitel tohoto podniku pan Miroslav Hutter se ukázal jako naprostý profesionál a nejen v otázkách marketingu neponechal nic náhodě. Jen tomu větru a dešti ještě nedovedl poručit a ono je to možná nakonec dobře. Asi to tak mělo být a my balíme předčasně aparaturu a po skvělé večeři se přesunujeme zpět do Znojma. Svačina pro kapelu: Utopenci. Večeře pak gulášek a vepřové výpečky. To vše za 1* , Pivo alko i nealko za 1*, Obsluha: 1*, Atmosféra: 1*, Vedro: 2 Komáři: něco okolo 3.000 na m3. Počasí, tak to nám to pokazilo. Dávám 10 a možná i víc, mohla to být nejlepší akce z turné a nebyla. Tak třeba za rok. Uvidíme.                

 

HUDBA Z MARSU  HUDBA Z MARSU

 

206.         14.07. RYBÁŘSKÁ BAŠTA, Mušov Autocamp Merkur

 

Středa. Přesunujeme se dále na východ od Znojma, ale to nám nevadí, páč tady se také vínku daří a Pálava je prostě Pálava. Přes to vlak nejede, anebo tady nějaký možná jede, ale my jedeme dodávkou Mercedes Benz Sprinter.

 

ŽIVÁ HUBA NA VÝLETĚ ŽIVÁ HUBA NA VÝLETĚ

 

No a to už hrajeme na Mušově v obrovském autokempu Merkur v podniku jménem Rybářská bašta. Nejen, že tady potkávám starého známého Honzu Jeřábka, muzikanta ze Znojemské bluegrassové skupiny JEWELCI, ale také se konečně po cca čtyřech letech setkávám osobně s majitelem restaurace a zároveň agentury ALBERGO Petrem Irmannem, který se ukáže jako skvělý a zábavný člověk s obrovským životním rozhledem a zkušeností, která mě imponuje. Naše vystoupení a dá se říct že celé turné zde graduje. Podnik je narvaný, lidé se na tanečním parketu svíjí v rytmu námi servírovanými hudebními delikatesami. Okolo 22.00 přichází komáří desetiminutovka, nálet bodavého hmyzu však vyváží skvělá atmosféra a zábava až do půlnoci. Večeře pro kapelu: Vepřový steak na lávovém kameni s vejcem. Shodli jsme se na tom, že tato laťka je opravdu položená hodně vysoko a jsme zvědavi, zda ji někdo překoná. Nechte se překvapit. Celkové hodnocení: Obsluha: 1*, Jídlo: 1*** , Atmosféra: 1, Vedro: 2 Komáři: 10. Komáři nám to celkové hodnocení nakonec stejně dost pokazili. Ale jinak super akce!

 

ŽIVÁ HUBA V RYBÁŘSKÉ BAŠTĚ ŽIVÁ HUBA V RYBÁŘSKÉ BAŠTĚ 

     ŽIVÁ HUBA BAŠTA V RYBÁŘSKÉ BAŠTĚ        

 

13.07. POSEZENÍ VE SKLÍPKU U VAŠKA - DYJÁKOVIČKY

 

Úterý. Polovinu turné máme za sebou a já už začínám být klidnější. Dnes sice máme „volno“ a nikde nehrajeme, ale nakonec si zahrajeme a to přímo ve sklípku u mého kamaráda Václava, který mě zásobuje již mnoho let kvalitním vínem. Ještě předtím si ale dáme trošku sportu viz foto:

 

SPORTOVNÍ ODPOLEDNE ŽIVÉ HUBY PŘED SKLÍPKEM SPORTOVNÍ ODPOLEDNE ŽIVÉ HUBY PŘED SKLÍPKEM VOLNÉ ODPOLEDNE ŽIVÉ HUBY ZAPLNĚNÉ SPORTEM  

 

Společnost, která se ve sklípku sešla je mi dobře známá, jsou to všechno vinaři a vína která se při naší komorně-sklepní produkci podávají jsou naprosto úžasná. Vlašák od Pavla je opravdu pašák a bobulák na závěr byl opravdu famózní, neboť to znám z vyprávění mých kolegů z kapely. Přiznám se, že i kapelník má své dny a už toho stresu a napětí bylo na mě moc, takže jsem konzumaci (navíc tak skvělého vína) oproti standardním vystoupením, kdy se pije nealko,  tentokrát opravdu neřešil. Ráno se nám všem pak vstávalo s čistou hlavou, bodejť ne, když jsme popili tak vynikající vína. Večeře pro kapelu: Sýr a chléb na kostičky k neutralizování chutí a rozeznání charakteristik jednotlivých vín (do okoštování prvních cca 36 vzorků, pak už to bylo úplně jedno J). Celkové hodnocení: Obsluha: 1***, Jídlo: nehodnoceno , Víno: 1***, Atmosféra: 1***, Vedro: 0 Závěr: Nad alkoholem nikdo zatím nevyhrál, jen Moraváci remizovali.

 

HRANÍ VE SKLÍPKU PRO PŘÁTELE 

TO ASI CELÉ NEDÁM, KLUCÍ POMOŽTE! HRANÍ VE SKLÍPKU PRO PŘÁTELE TO JSOU KOČKY! 

VE SKLÍPKU S VAŠKEM. POZNAL JSEM: JE TO BÍLÉ VÍNO VE SKLÍPKU S VAŠKEM

 

 

205.         12.07. RESTAURACE SKLENÍK, Vranovská pláž, Vranov nad Dyjí

 

Pondělí. Když jsme přijeli do restaurace Skleník přímo nad pláží Vranovské přehrady, tak se nám přítomný personál víceméně „vysmál“, že dnes večer, navíc v pondělí to fakt žádný „mazec“ nebude, páč moc lidí z kempu odjelo a ti co neodjeli jsou otrávení nadále panujícími tropickými vedry a ekonomickou krizí v Řecku….Nikdo prostě nečekal žádnou velkou pecku. Ale opak byl pravdou. Asi proto, že jsme tady hráli venku, přímo na zahrádce sousedící se stany a karavany v kempu. První sérii písní ve 20.00 hodin jsme také začínali slovy „Dobrý večer milé stany a karavany, ŽIVÁ HUBA už je tady“. Druhou sérii jsme pak již aktivně komunikovali s plně obsazenou zahrádkou, která hučela jako termitiště a při třetí sérii se již tančilo o 106. Zábava se pekelně rozjela a i personál přiznal, že toto opravdu nečekal. Když nám pak zde přítomné a milé slečny ještě prozradili „to sladké tajemství“: že jsme nejlepší kapela, co zde kdy hrála, nechali jsme se už jen unášet na vlně euforie a ještě si na závěr dali popůlnoční koupel v přehradě… Bohužel, nebo možná bohudík již bez slečen ze Skleníku. Večeře pro kapelu: Jakási kuřecí směs s hranolky s UHO. Pro nezasvěcené (univerzální hnědá omáčka). Celkové hodnocení: Obsluha: 1*, Jídlo: 3 , Atmosféra: 1, Vedro: 3 Průměrná známka 2, což je zatím asi nejlepší akce.

 

RESTUARACE SKLENÍK VRANOVSKÁ PLÁŽ RESTUARACE SKLENÍK VRANOVSKÁ PLÁŽ            

  

204.         11.07. RESTAURACE „CAMP“ BÍTOV, Bítov

 

Neděle. Naše třetí vystoupení bylo v kempu na Bítově a to v příjemné ne-klimatizované restauraci, kde byl takový malý „chlívek“ pro kapelu. Vzhledem k tomu, že již od začátku našeho turné panují v Čechách a na Moravě tropická vedra, nic moc. V každém případě jsme se konečně vykoupali ve Vranovské přehradě, ale zároveň jsme přemýšleli, zda je teplejší voda nebo vzduch. No, vyšlo to tak nastejno. Hrát jsme začali tradičně ve 20.00 hodin a v restauraci nebyl krom personálu nikdo. Všichni totiž seděli (a dobře udělali) před restaurací na pěkné a velké zahrádce, kde bylo o cca 10°C méně než v „kukani“ vyčleněné pro hrací automaty a kapely. Když teplota kolem 23.00 hod venku trošku klesla, tak přišla dovnitř (část do té doby venkovních posluchačů našeho koncertování) a zábava se rozjela, tak jak se na summer night patří. Večeře pro kapelu: trošku neoriginálně pro změnu řízek: Ale byl křupavý a chutný. Celkové hodnocení: Obsluha: 1, Jídlo: 2 , Atmosféra: 2 Ještě přidávám kategorii - Vedro: 5, Co dodat…

 

RESTAURACE CAMP BÍTOV ANEB KUKAŇ PRO KAPELU RESTAURACE CAMP BÍTOV         

 

203.         10.07. HOTEL COUNTRY SALOON, Vranov nad Dyjí

 

Sobota. Nádherné stylové prostředí, také trochu již zašlého, ale evidentně stále skvěle prosperujícího COUNTRY SALOONU ve Vranově nad Dyjí, bylo svědkem v pořadí druhého vystoupení na našem turné. Stopa, kterou zde zanechala legendární Znojemská country skupina s opravdu „romantickým“ názvem - PAROHÁČI, je opravdu hluboká a definitivní. Personál nám potvrdil, že zde tato skupina vystupovala asi 150.000 krát a evidentně jsme je proto potěšili něčím relativně novým a neotřelým. Pravda je, že kdyby zde ŽIVÁ HUBA hrála stejně často a tolikrát, asi by také vzali s povděkem jakoukoliv jinou hudební formaci. Chápu. Sám vzpomínám, když před zhruba 15 lety jsem zde zavítal ještě jako tramp, shodou okolností zde skupina PAROHÁČI hrála a dobře. Mě se to tenkrát moc líbilo. Navíc jsem zde potkal i mé kamarády z Dyjákoviček u Znojma, se kterými jsem za ta léta prožil spoustu pěkného. Zde to vlastně vše začalo a po těch cca 15-ti letech se sem vracím  tentokrát ale na pódium se svojí kapelou. Večeře pro kapelu: Mexické fazole: Větrný večer. Celkové hodnocení: Obsluha: 1, Jídlo: 3 , Atmosféra: 2  No, lepší se nám to.

 

COUNTRY SALOON VRANOV NAD DYJÍ COUNTRY SALOON VRANOV NAD DYJÍ 

COUNTRY SALOON VRANOV NAD DYJÍ, HLAVNĚ MĚ POBAVILO: ZNÁTE Z TV! COUNTRY SALOON VRANOV NAD DYJÍ. FAZOLE ANEB VĚTRNÝ VEČER SE BLÍŽÍ.

 

 

202.         09.07. RESTAURACE COUNTRY SALOON, Masarykovo nám.22, Znojmo

 

Tak, rok utekl zase jako voda a už je tu v pořadí již 4.TURNÉ ŽIVÉ HUBY, které jsem opět organizoval. Předcházelo několik měsíců příprav, telefonátů, mailů, nadšení a zároveň vzteku a nervování se nad jednáním některých majitelů podniků, kteří nejdříve termín vystoupení půl roku předem potvrdili, pak tři dny před začátkem turné odvolali atd. Vystoupení na Slovensku tentokrát nevyšlo, zato jsme ale hráli v podstatě 9 večerů v kuse za sebou, bez jediného volného večera na odpočinek a všechny koncerty jsme absolvovali na sluncem prohřáté a vínem oplývající jižní Moravě hlavně na Znojemsku a v nejbližším okruhu zhruba 100 km.

 

Pátek. Naše první vystoupení, jsme si mysleli, že fakt nestihneme, protože jsme vyjížděli z Prahy v cca 17.00 hodin a hrát jsme měli začít od 20.00 a to nás čekala páteční cesta po dálnici do Jihlavy a pak do Znojma. Nakonec, po dramatické cca 200 km jízdě vše dobře dopadlo a v podstatě jsme ani nestihli udělat zvukovou zkoušku. To jsme ale už hráli přímo na náměstí v centru Znojma, v dnes již trochu slávou zašlém COUNTRY SALOONU. Večeře pro kapelu: řízek. Celkem to šlo. Celkové hodnocení: Obsluha: 3, Jídlo: 3 , Atmosféra: 3  Průměrný večer.      

 

COUNTRY SALOON ZNOJMO COUNTRY SALOON ZNOJMO 

 

4. ŽIVOHUBÉ TURNÉ MORAVA 2010 

 

201.         27.06. ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, K lázním 1795 Praha 5 - Radotín

 

Když jsme vloni hráli v Říčních lázních v Radotíně, tak jsme si je okamžitě přejmenovali na SLUNEČNÍ a toto přejmenování můžeme ponechat i letos. Hrát jsme začali v 15.00 hodin a slunce se ani tentokrát opravdu „neflákalo“. Ve stínu pódia bylo dobrých 30°C! Takže opět rekordní spotřeba pitné vody a sluneční brýle se 100% UV filtrem podmínkou. I přes ohromné vedro se nám hrálo perfektně. Ono hraní venku má své kouzlo a je to zcela odlišné od stísněných prostor některých hospůdek, kde občas také hrajeme. Aparatura běžela na plný výkon, zvuk byl fantastický a přítomní se skvěle bavili. Pravda, netančilo se, ale upřímně, který blázen by se svíjel na parketu při nějakých 35°C ?! … Omlouvám se, zapomněl jsem… tentokrát mě doprovázela manželka s dcerou Adélkou a Adélka si do rytmu našich písniček několikrát pěkně zatrsala. Takže se vlastně nakonec tančilo! Na závěr nám ještě Adélka povídala něco do mikrofonu a i když jejímu žvatlání nikdo nerozuměl, všichni na závěr zřetelně a jasně zaslechli, jediné a srozumitelné:  „tatíí, pá pá“. Takže byl nejvyšší čas zabalit aparaturu, nástroje a kolem 20. hodiny opravdu udělat pá pá.

 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN 

 

200.    26.06. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Přátelé, ano! Opravdu! Vidíte dobře! Snad jsem to počítal tak nějak korektně, ŽIVÁ HUBA skutečně tuto sobotu odehrála, navíc v super prostředí ranče „U Karla“  200. KONCERT! Navíc s hostem Darkem Houškou a jeho DOBREM. Jako doprovodný program bylo vystoupení, ba přímo SHOW světoznámé JESSI & ROXY, které opravdu nemělo chybu a skvěle rezonovalo s naším výročním koncertem.

 

autor snímků:  fotograf  Karel Pepperný

 

KAREL & JESSI & ROXY OBŘÍSTVÍ 200. KONCERT ŽIVÉ HUBY SHOW JESSI & ROXY

 

 autor snímků: Martin Krulich

 

SHOW JESSI & ROXY SHOW JESSI & ROXY SHOW JESSI & ROXY SHOW JESSI & ROXY

 

199.         25.06. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 - Modřany

 

Páteční večer v restauraci, kde bývala dříve školka se nesl v příjemném duchu. Nejdříve jsme si dali dětský „country sunárek“, pak jsme se přebalili a rozbalili to s  opravdu malinkým, juniorským, rockovým zákusečkem, že dokonce přijela i policie, s tím, abychom si raději zase vzali dudlíček a šli hajat. Takže jsme se hezky zabalili do peřinky, na našich hračkách stáhli zvuk a poslední sérii písniček si zahráli opět jako nemluvňátka.     

 

198.         20.06. COUNTRY SALOON KLATOVY- BEŇOVY

 

Klasický večer v Klatovech - Beňovech. Tentokrát se téměř netančilo, ale o to více se poslouchalo a papalo. Kapela byla jako obvykle odměněna standardní „kapelní večeří“: grilovanou klobáskou. Já se tentokrát té své vzdal ve prospěch „kolektivu“ a kolega Jirka s Pavlem si tu „mou“ dali napůl. Vzápětí nastal poměrně komický moment, když se nám přišel majitel podniku pochlubit, že má objednán balón a já seděl před svým prázdným talířem, zatímco kolegové se klobáskou ještě cpali. No, nevím co si v tu chvíli šéf podniku asi pomyslel. V každém případě se všichni pěkně pobavili a o to tady přece jde!  

 

19.06. Komorní vystoupení v Hradečnu, aneb zahradní GRILLJAM ŽIVÉ HUBY

 

Konečně jsme se sešli jako kapela i „mimopracovně“ a udělali si takové malé zahradní grilovací párty v našem altánu. Po vydatné večeři, při které se dělali klukům boule za ušima, nakonec samozřejmě došlo i na improvizovaný večerní JAM, který si druhý den ráno chválili oba sousedi, že se jim moc hezky usínalo. Opravdu! Bez ironie. Já osobně se nakonec celkem slušně zJAMoval slivovicí, se kterou jsem jako zlatý hřeb večera k „radosti“ mé tolerantní ženušky, flamboval připravené maso. Hasiči nakonec nepřijeli.       

VEČERNÍ GRILLJAM ŽIVÉ HUBY VEČERNÍ GRILLJAM ŽIVÉ HUBY

14.06. Komorní vystoupení v Plzni, aneb párty k otevření nové optiky - OPTICZ  

 

Tentokrát netradičně v pondělí a ještě navíc netradičně v prodejně oční optiky. Jinými slovy: zahrál jsem a zazpíval přítomným na skvělé párty k příležitosti otevření nové, optiky v Plzni, kde jsem navíc (čistě náhodou) dodavatelem zboží - brýlí. Obě  majitelky jen zářily, moc jim to slušelo a bylo vidět, že jsou na tento úžasný obchod náležitě pyšné. Bez nadsázky si troufnu prohlásit, že mají jednu z nejhezčích očních optik v ČR! Večírek na který bylo pozváno mnoho (myslím, že se tomu říká) celebrit, probíhal bezvadně a došlo i na tanečky přítomných. Patronem optiky se stal fotbalista Pavel Horváth, který dorazil společně se známým fotbalovým rozhodčím Pavlínem Jirků, který se ukázal jako velký vtipálek ,zváno mnoho (myslím, že se tomu řííký)vtipálek a zpěvák. Hned jsme si museli střihnout několit a zpěvák, proto jsme si hned společně „střihli“ několik hitů. Píská mu to skvěle, zpívá mu to skvěle! Červenou kartu jsem nakonec nedostal, takže vše dopadlo dobře. Večírek se zkrátka vydařil!        

MAJITELKY & PAVEL HORVÁTH MAJITELKY & DODAVATEL BRÝLÍ

PŘÍTOMNÍ NA PÁRTY K OTEVŘNÍ OPTIKY DODAVATEL BRÝLÍ S KYTAROU? PROČ NE!

FOTBALOVÝ ROZHODČÍ & DODAVATEL BRÝLÍ TO JSME SI PĚKNĚ ZAZPÍVALI...

197.         12.06. SVATBA V “V RÁJI“, Novosuchdolská 1 Praha 6 – Suchdol

 

Tropická vedra pokračují a my hrajeme na svatební oslavě sympatickým novomanželům a jejich blízkým. A není lepšího místa, než uspořádat svatební oslavu přímo V RÁJI! Kytarista Jirka dnes s námi hrát nemohl, protože byl na oslavě šedesátin  svého kamaráda, takže za něj zaskočil Darek Houška se svým úžasným nástrojem - dobrem, se kterým se jako host mihnul na našem novém CD. Zajímavě pak vyzněli některé nestandardní aranže písní, které jsme hráli především od skupin, jako je OLYMPIC nebo KATAPULT, kde famózní zvuk „mňoukajícího“ dobra zněl opravdu dost unikátně. První dvě série byly vzhledem k stále vysokým teplotám klidnější, ale pak venku trošku sprchlo, ochladilo se a zábava se rozjela naplno! Ještě jsme pak hodinu přidali a svatební oslava dosáhla svého vrcholu. Jako výslužku jsme dostali flašku pravé domácí slivovice z Moravy. Móóóc pěkná svatební oslava.   

 

ŽIVÁ HUBA S DOBRISTOU DARKEM NA SVATBĚ V RÁJI ŽIVÁ HUBA S DOBRISTOU DARKEM NA SVATBĚ V RÁJI 

TAKHLE SE PĚKNĚ PAŘILO! NO A TADY JSOU: SVATEBČANÉ S ŽIVOU HUBOU

 

196.         11.06. RESTAURACE KOMUNÁL, Prokopská 66, Libušín

 

Páteční vystoupení  ŽIVÉ HUBY bylo ve znamení několika pokořených teplotních rekordů. Teplota ve stínu dosahovala až 35°C, takže jsme do něj raději ani nelezli. Doslova jsme se pekli ve vlastní šťávě a bylo to znát i na odevzdanosti přítomných, kteří jen apaticky seděli u piva a na nějaké tance neměli ani pomyšlení. Takže i my jsme raději zařadili do repertoáru velmi, velmi pomalé písně a i přesto se nám po čelech kutáleli krůpěje potu. Tato páteční sauna nám dala opravdu zabrat. Snad se zítra trochu ochladí.   

 

195.         05.06. LEDCE - HÁJOVNA, SOUKROMÁ AKCE

 

Na soukromé akci jsem sólo zahrál ke 40. narozeninám jednomu sympaťákovi z Hradečna. Podávala se grilovaná krůta a další (jak slané tak sladké) dobroty. Nakonec jsem dostal i výslužku! Jako zlatý hřebík večera byl tanec exotické „krasavice“ jménem Honza viz. foto.

 

OSLAVENEC JARDA A SPOL EXOTICKÁ TANEČNICE HONZA  

 

194.         29.05. COUNTRY SALOON KLATOVY- BEŇOVY

 

Do Klatov vyrážíme z Františkových Lázní pozvolna, navíc pomocí navigace kde zadáváme: zvolit nejkratší trasu. Sice se jednalo opravdu o trasu nejkratší, ale o to delší časově, ale to nám tolik nevadilo, protože naše vystoupení začínalo až ve 20.00 večer a my vyjížděli v cca 11.00 hod. Takže když jsme dorazili za cca 2 hodiny do Klatov, měli jsme ještě fůru času. A protože styl který hrajeme, který občas nazve náš basák Pavel jako kotlík-rock, tak jsme si dali k obědu, po knedlíčkové polévce, mexický kotlík a zapili to pivečkem. Po vydatném jídle se má odpočívat, tak jsme se zlehka šli projít do historického centra Klatov a jako sladkou tečku si ještě dali vynikající zmrzlinku. No a pak už jsme se jen kutáleli…Proto jsem jako kapelník zavelel: „Jdeme na Černou věž, alespoň nám trochu slehne“. A tak se taky stalo. Chvilku mě sice kolegové z kapely proklínali, ale po náročném výstupu nás nahoře čekal úchvatný výhled na město Klatovy z ptačí perspektivy…ale to už hrajeme a opět se tančí a všichni se fajn baví. Na závěr, když už balíme aparaturu nás do výšin velké pýchy a sebevědomí katapultuje dotaz a zároveň pochvala od personálu: „Vy se tou muzikou živíte?“ „Hraje tady mnoho kapel, ale to jsou většinou takový vrzálisti...Vám to šlape fakt skvěle!“ Určitě je ještě co vylepšovat, ale děkujeme za povzbudivá slova, která člověka zase na nějakou dobu „nakopnou“.

 

COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY VSTUPENKA NA ČERNOU VĚŽ V KLATOVECH COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY

COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY COUNTRY SALOON KLATOVY - BEŇOVY   

 

193.         28.05. COUNTRY SALOON “BAŽINA“ , FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

Opět naše vystoupení v tomto kouzelném lázeňském městečku. Tradičně plno a skvělá nálada. Standard: tančilo se již od samého začátku. Navíc jsme „dopokřtili“ naše nové CD, které má tím pádem ještě navíc i kmotřičku: Zuzanku, která nám popřála ať to dál tak dobře hraje. Po ukončení našeho vystoupení přesun do penziónku, kde jsme spali již posledně a až se vyspíme a nasnídáme, tak nás čeká přesun do Klatov, kde hrajeme večer. 

Kmotřička CD ŽIVÉ HUBY Zuzka Kouzelník ŽIVÉ HUBY Pavel   

192.         22.05. RESTAURACE U MAMUTA, Cyrila Boudy 1444, Kladno

 

V sobotu jsme si pro změnu zahráli ve stylové mamutí restauraci na Kladně a protože bylo po náročném hokejovém zápasu Českého teamu na Mistrovství Světa a navíc běžel v televizi od 20.00 fotbal a protože bylo venku deštivo a protože…. můžu vymyslet ještě dalších 100 pádných důvodů abych ospravedlnil relativně malou návštěvnost našeho sobotního vystoupení. Přišlo cca 25 lidí, ale i tak se zábava v téměř rodinné atmosféře rozběhla, že se nechal strhnout k tanci i hlavní mamut – majitel restaurace u Mamuta. Také jsme splnili hudební přání asi zatím nejmladšímu posluchači, který nás kdy při koncertování oslovil. Jednalo se o dvouletou slečnu, která si přála zahrát píseň Mašinka. Jinak se už nic mimořádného ten večer nestalo.

 

191.         21.05. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Pravidelné večery písní od táborových ohňů v A.C.W. Saloonu se pomalu, ale jistě stávají novou tradicí tohoto podniku a řada posluchačů, která se neustále rozšiřuje si na naše vystoupení již nejednou našla cestu. Tak to také bylo tento pátek, kdy se zpočátku rozpačitý večer rozjel ve skvělou zábavu a všichni jsme litovali, že jak se říká: „v nejlepším se má přestat“. 

 

A.C.W. SALOON PLZEŇ    

 

190.         15.05. “RANCH U KARLA“, Obříství 21 KŘEST NOVÉHO CD: ŽIVÁ HUBA - DEMO ZA KILO

 

Tak jsme pokřtili naše nové CD! Karel Pepperný je kmotrem našeho CD a pokřtil ho NEALKOHOLICKÝM PIVEM!

 

RANCH U KARLA RANCH U KARLA 

RANCH U KARLA RANCH U KARLA 

RANCH U KARLA RANCH U KARLA 

RANCH U KARLA RANCH U KARLA

 

189.         14.05. RESTAURACE KOMUNÁL, Prokopská 66, Libušín (Kladno)

 

V Komunálu, je to vždy ze začátku tak trochu nuda, tedy alespoň první dvě série, pak se ale začnou dít věci! Přítomní odhodí veškerý ostych (pravděpodobně i díky nějakému tomu zkonzumovanému alkoholu) a začnou na tanečním parketu řádit jak diví. Takže klasický scénář jako posledně: ze začátku jsme málem usínali, pak zahřívací kolo, zábava na plný pecky, ještě hodinka hraní navíc a pak už jen pá pá! Luboši jsi „správnej řízek“! Díky za fajn večer!

 

188.         12.05. HOSTINEC HLOUPÝ HONZA, Školská 12, Praha 1

 

……lidé čekali i venku v naivní naději, že se uvolní (byť jedno jediné) místečko a oni si budou moci poslechnout a zblízka spatřit legendární kapelu ŽIVÁ HUBA, která zde právě vystupovala. Uvnitř podniku se standardní kapacitou cca 60 lidí jich bylo asi 600, personál vynesl všechny stoly a židle, aby nábytek zbytečně nepřekážel a zvýšila se tak kapacita. V kuchyni zrušili všechny sporáky a lednice a i tady se tísnilo desítky věrných posluchačů a fanoušků této slavné kapely. I toalety sloužili jako místo, kde se dá alespoň tlumeně zaslechnout živé vystoupení této nepřekonatelné hudební formace a tak mušle a mísy byly obsazeny do posledního místečka. Fanynky v první řadě odhazujíc spodní prádlo…..crrrrrrr „Miláčku vstávej je ráno, máš obchodní schůzku, tak ať to stihneš“ vzbudila mě moje drahá polovička. „No jo“ zavrčel jsem. „Zrovna se mi zdál tak pěkněj sen“. „A copak se Ti tak pěkného zdálo mužíčku? Ptá se moje ženuška. „Ale nic“ políbím svojí drahou, mávnu jen rukou a ještě se slepenýma očima mířím směr koupelna……

 

HOSTINEC HLOUPÝ HONZA HOSTINEC HLOUPÝ HONZA   

 

187.         08.05. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5 – Slivenec

 

Tak nové CD  ŽIVÉ HUBY je na světě! U ŽILINŮ bylo poprvé veřejně představeno a to s velkým ohlasem. Oficiální křest našeho nového CD máme 15.května na ranči U KARLA v Obříství. To bude asi tak všechno, poslední měsíc byl fakt náročný. Ale stálo to za to!

 

U ŽILINŮ     

 

186.         24.04. COUNTRY SALOON “BAŽINA“ , FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

ŽIVÁ HUBA si zahrála opět v „BAŽINĚ“. Nejdříve si kluci dali k večeři „smažák“. Pak nám bylo ukázáno místní vězení, jako výstraha, že jako když nebudeme pěkně hrát, tak zde můžeme skončit! No, nakonec to dobře dopadlo: zahráli jsem pěkně (alespoň dle reakcí přítomných), bylo plno a všichni byli spokojeni.

 

COUNTRY SALOON BAŽINA COUNTRY SALOON BAŽINA 

COUNTRY SALOON BAŽINA COUNTRY SALOON BAŽINA 

COUNTRY SALOON BAŽINA

 

17.04. – 18.04. NAHRÁVÁME CD , STUDIO „SKLEP“ Buštěhrad

 

Tak už bylo načase v nové sestavě ŽIVÉ HUBY nahrát CD! A proto jsme se do toho vrhli a tento víkend jsme donahráli písničky našeho nového CD s názvem DEMO za KILO. Teď se to vše míchá, vaří, smaží a až to bude hotové, tak dáme určitě vědět a uděláme nějaký pěkný křest! Zatím ahoj. Jo a přikládám fotky kolegů ze studia...při nahrávání jsme si užili fakt dost srandy... Kapelník Martin

 

SAFRA, JAK SE TO NANDAVÁ? JIRKO, NA UŠI! 

TO JE FAKT SRANDA... JO UŽ TO JDE! 

DAREK HOUŠKA VE STUDIU  DĚLÁ, ŽE JE KYTARISTA...

 

185.         16.04. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

No, to se to jednou zase vydařilo! Když jsme ve 20.00 začínali, byla většina přítomných poměrně zatím „mrtvá“, ale pak se to nějak (nečekaně) rozjelo a lidi řádili jak černá ruka, až jsme museli hodinu navíc přidat a to se nám zde stalo poprvé! No tak snad se to příště zase takhle skvěle vydaří. Von totiž takovej večer plnej písní od táborovejch vohňů, okořeněnej pořádnejma peckama vod Katapultu, Olympiku nebo Creedence, to je prostě nářez, kterej málokoho nechá bejt v klidu!

 

 AUTENTICKÝ PLAKÁT Z A.C.W. SALOONU    

 

184.         15.04. HOSTINEC HLOUPÝ HONZA, Školská 12, Praha 1

 

Klidné a pohodové vystoupení ŽIVÉ HUBY tentokráte opět v HHH. Mnoho zajímavých hostů, opět některé známé, ale i neznámé tváře. Příjemná dvojice s Finska, která nám objednala drink. Po desáté hodině naše produkce už jen  v podstatě unplugged. Takže klídek, pohodička. Čtvrteční večer se opět příjemně zhoupnul do pátečního, ale to už jedeme hajinkat.  

 

183.         10.04. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5 – Slivenec

 

V restauraci „U ŽILINŮ, to bylo zralé na peřinu, jednoduché vysvětlení, lidé zde nebyli zcela probuzení. Dřímali a klimbali u stolů na židli a my brnkali a zpívali, všechny co umíme, jsme jim nabídli. Písně kvapné, střídali zase ty pomalejší, bylo nám to ale prd platné, atmosféra byla o to ospalejší. Nevím jestli ten večer nebyl nějaký špatný tlak, člověk by z toho pomalu brečel. Fakt. Není to ale na zhroucení, příště to bude určitě lepší. Nakonec: Každý den nemůže být posvícení!

 

U ŽILINŮ

 

182.         09.04. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Na ranči „U KARLA“ je vždy super atmosféra a skvěle se nám tady hraje! Také tentokrát to tady už od první písničky žilo. Dokonce zde byl i pan režisér Zdeněk Troška a pokud to nebyl on, tak to musel být minimálně jeho bratr, protože ta podoba byla přímo neuvěřitelná. Takže si všichni opět pěkně zatančili a skvěle se pobavili. Stejně tak jako my, protože když se lidi baví, tak se bavíme i my! A tak to má být, tak je to správné!

 

RANCH U KARLA RANCH U KARLA 

RANCH U KARLA

 

autor snímků:  fotograf  Karel Pepperný

 

181.         08.04. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Tentokrát jsme si to „dal“ v MAJÁKu opět sám, jen se svojí kytarou a kombíčkem, dokonce i bez Ringa (automatického bubeníka). Klasicky pojatý čtvrteční večerní „recitál“, který navštívili nejen známé tváře jako třeba Vilma s Oldou a spol. s r.o., se nesl v pohodovém a komorním duchu. Folk a country vystřídala sem tam nějaká ta lidovka, to vše proloženo servírovanými pikantními kuřecími stehýnky s fantastickým dresingem. Moc jsem si pochutnal!

 

180.         27.03. COUNTRY SALOON “BAŽINA“ , FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

Po našem vystoupení v Plzni, jsme se přesunuli do „nedalekých“ Františkových Lázní kde jsme měli v jednom útulného penzionu zajištěno ubytování. Takže spát se šlo až po třetí hodině ráno a vstávalo se okolo desáté hodiny. Po vydatné „snídani“ následoval výlet po lázeňské kolonádě a pak znaveni touto zdravotní procházkou na čerstvém vzduchu, návrat do našeho penzionu, ještě si na hodinku „schrupnout“. A dobře jsme udělali, protože nás čekal velmi náročný večer. Další vystoupení jsme totiž měli v unikátním country saloonu “Bažina“. Začínali jsme v 19.00 hod a končili po šesti hodinách. Teď už jen telegraficky: skvělá akustika, skvělé prostředí, skvělý personál, skvělé publikum, skvělá zábava. Prostě skvělý sobotní večer! Tečka.

 

COUNTRY SALOON BAŽINA COUNTRY SALOON BAŽINA

COUNTRY SALOON BAŽINA COUNTRY SALOON BAŽINA 

 

179.         26.03. A.C.W. SALOON, Kollárova 18, PLZEŇ

 

Nová tradice Plzeňského A.C.W. Saloonu: pravidelné večery písniček z potlachů a vandrů, aneb hrajeme tu opravdovou klasiku od ohňů. ŽIVÁ HUBA je opravdu univerzální kapelou. Minulý týden jsme si zahráli v Rock´n´roll Clubu na Kladně, a tento pátek zase v Plzeňském A.C.W. Saloonu opravdu klasickou „kotlíkárnu“: Stánky, Rosu na kolejích, Bednu vod whisky a mnoho dalších, které jsou tak typické pro večery u plápolajících ohňů. Cítili jste tu vůni jehličí? Tak to je v pořádku a jsme rádi, že se nám podařila navodit ta správná „vandrovní“ atmosféra a mohli jsme si společně s vámi užít fajn páteční večer! Teď ještě přemýšlím, že se omluvím (zvláště ortodoxním trampům) za výše použitý výraz „kotlíkárna“. No, snad ho mohu v nadsázce použít, vždyť jsem sám na vandrech před lety, čaj v kotlíku vařil a popsal několik cancáků…

 

A.C.W. SALOON A.C.W. SALOON

 

178.         25.03. HOSTINEC HLOUPÝ HONZA, Školská 12, Praha 1

 

Hloupý Honza, toť klasická, česká (někdy bohužel nejen) pohádková postava, ale také útulná hospůdka v centru Prahy, kde jsme si zahráli. Namáčkli jsme se (k velkému údivu a obdivu personálu) do neuvěřitelně malého výklenku v rohu hospůdky a zmáčkli struny na svých nástrojích. Večer probíhal v klidu a pohodě, nakonec došlo samozřejmě i na tanečky. Moc příjemný a klidný večer!

 

HOSTINEC HLOUPÝ HONZA HOSTINEC HLOUPÝ HONZA 

HOSTINEC HLOUPÝ HONZA HOSTINEC HLOUPÝ HONZA HOSTINEC HLOUPÝ HONZA

 

20.03. RESTAURANT  “U BEČVÁŘŮ“ , Buštěhrad - aneb, jak jsme si nezahráli a nakonec zahráli U Bečvářů.

 

Když jsme začali kolem 18.00 hodiny v sále restaurantu U Bečvářů rozestavovat aparaturu, ještě jsme netušili, že si to vlastně jen trénujeme, abychom nevyšli ze cviku. Ve 20.00 hodin, když mělo začít naše vystoupení, zel sál prázdnotou a my jen nevěřícně kroutili hlavami, co se děje a jak je to vůbec možné. Nakonec jsme se dozvěděli, že včera tady na „Buštíku“ byla údajně nějaké velká „chlastací akce“, takže si dnes ještě všichni „lížou rány“… no a navíc se prý dnes, tady ještě v jiné hospodě, pořádají vepřové hody. Nevím jestli je to dostatečně rozumné vysvětlení této tristní situace, která silně kontrastovala s naším včerejším hraním, ale realita byla prostě taková, takže jsme aparát zase pěkně poskládali. Relativně pokažený večer nakonec zachránilo to, že dorazil bývalý basák ŽIVÉ HUBY Tomáš Mahovský se svojí ženou Jitkou a ex-kytarista  ŽIVÉ HUBY Jirka Tůma se svojí kamarádkou! Tak jsme obsadili salónek a zahráli si unplugged, jen tak sami pro sebe. V přátelském a komorním duchu jsme si zahráli, zavzpomínali, prostě příjemně poseděli, takže se nakonec večer vydařil! Asi to tak mělo být.

 

 U BEČVÁŘŮ  

 U BEČVÁŘŮ    U BEČVÁŘŮ   U BEČVÁŘŮ

 

 

 

177.         19.03. ROCK´n´ROLL CLUB RESTAURANT, nám. Sítná 3127, KLADNO

 

Novým podnikem, kde si zahrála ŽIVÁ HUBA je skvělý Rock´n´roll Club Restaurant na Kladně. Stylově a moderně zařízený interiér se skvěle zásobeným barem, pohotovým a usměvavým personálem nás přesvědčilo o tom, že: když se chce, tak to jde! A nejen to, atmosféra která zde vládla se opravdu dala nazvat rocková. No a my už jsme tomu ten večer udělali jen takovou country & rockovou hudební kulisu. Prostě takové podbarvení a podkreslení páteční večerní nálady, kterou zde vytvořila zajímavá (chvílemi dost „třaskavá“) směs přítomných návštěvníků. Opravdu výbušná a nejvýraznější byla 100% skupina cca 30 mladíků z ciziny, kteří zde předvedli opravdové a nefalšované „pogo“ a svým sborově akustickým projevem několikrát téměř překonaly mezní limity naší výkonné aparatury. Na závěr přišli na řadu „povedené“ kaskadérské kousky některých z nich, třeba jak po cca 10 pivech a panácích přejít zábradlí, které nás od této „zvěře“ oddělovalo apod. Chvílemi jsme opravdu netušili, kdy nám někdo „náhodou“ spadne do mixážního pultu, nebo „omylem“ rozšlápne kytaru, ale nakonec se všechno obešlo bez vážnějších karambolů. Když se toto „zdravé“ jádro kolem půlnoci rozloučilo a udělalo pápá, oddechl si nejen personál, ale i my. Takže jsme ještě hodinu přidali a zbývající návštěvníci podniku si konečně v klidu zatančili a nebylo to na barových stoličkách natož zábradlí. Dost „výživný“ večer. Už se těšíme na příště!

 

ROCK RESTAURANT ROCK RESTAURANT     

 

176.         18.03. BARÁČNICKÁ RYCHTA, Praha 1 (PRAŽSKÉ PIONÝRSKÉ PLESÁNÍ)

 

Pionýři, pionýři, malované děti. Nasedají do lodiček… Dál to určitě všichni znáte... Už jsme hráli na různých zajímavých místech i akcích a tak když jsme dostali nabídku zahrát pionýrům na jejich každoročním „plesání“, řekli jsme si: proč vlastně ne?! Upřímně, byl jsem dost překvapen, že Pionýr ještě vůbec existuje a byl jsem zvědav jak vlastně po těch 20 letech „vypadá“, nebo spíš jací lidé se dnes k pionýru hlásí… Teď asi očekáváte modré košile, pionýrské šátky a dlouhé projevy funkcionářů, ale  b plesání)udete překvapeni stejně jako já, byli to úplně normální lidé - mladí lidé s věkovým průměrem okolo 30 let a žádné plamenné projevy, natož pionýrské stejnokroje se nekonaly! Naopak! Uvolněná a pohodová atmosféra, umocněná  geniem loci sálu Baráčnické rychty. Takže se plesalo a plesalo a plesalo a také  proběhla „piotombola“ a pak se opět plesalo a plesalo, až se v půl jedné ráno doplesalo. Nejedno srdce by z toho radostí zaplesalo, jak se tady pěkně plesalo. Nuže, co k tomu dodat? Možná snad: ŽIVÁ HUBA na příští plesání, vždy připravena! A ještě jeden malý dodatek pro případné pokrytce: já osobně pionýr byl a na pionýrské tábory jako dítko malé jezdil. No a co? Nestydím se za to, taková prostě byla doba.

 

BARÁČNICKÁ RYCHTA BARÁČNICKÁ RYCHTA BARÁČNICKÁ RYCHTA 

BARÁČNICKÁ RYCHTA BARÁČNICKÁ RYCHTA     

 

175.         13.03. RESTAURACE “V RÁJI“, Novosuchdolská 1, Praha 6 - Suchdol

 

Nevím, jestli jsme zde tentokrát nehráli naposledy, protože návštěvnost tohoto podniku neustále klesá a rozhodně se nezdá, že by byl trend opačný. Škoda! Bývaly časy, kdy to tady celý večer vřelo a bublalo jako v papiňáku. Proč to někde jde a někde ne? Proč jsme měli v CAFE COLUMBIA narváno a do RÁJe přišlo sotva deset lidí? Zdá se, že něco není v pořádku, ale to raději nebudu komentovat. Znám se s majitelem již mnoho let, odehrál jsem zde už mnoho akcí a spíš mě současný stav mrzí, než abych byl nějak naštvaný. Takže Vašku, co dál? V každém případě držím palce (bez ohledu na to, jestli zde budeme ještě vystupovat či nikoliv), aby to tady začalo zase trochu žít. A omlouvám se za upřímnost. Zdar a sílu!

 

174.         12.03. CAFÉ COLUMBIA, Vršovická 58, Praha - 10

 

Tento pátek jsme si zahráli v CAFÉ COLUMBIA tentokráte jen já s Pavlem. Atmosféra byla ze začátku poněkud vlažná, pravda hrálo se již od 18 té hodiny a to asi ještě všichni neměli tu správnou hladinku dobré nálady v krvi. Co se ale začalo dít od cca 20 té hodiny, předčilo naše očekávání. Tančilo se nakonec všude, kde se dalo: na židlích, na stolech, na WC, na baru a dokonce i venku před podnikem, kde jezdila dlooouhááá „mašinka“ při stejnojmenné písničce, kterou jsme zahráli. To že mi praskla 2x struna a vyletěl kolíček vůbec nevadilo! Zábava byla přímo ďábelská! Kolíček se nakonec našel a i všichni Svatí stáli při nás, protože nám naštěstí nikdo divokým  tancem nevyrazil zuby mikrofonem.

 

CAFÉ COLUMBIA CAFÉ COLUMBIA CAFÉ COLUMBIA   

 

173.         05.03. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 - Modřany

 

Naše první hraní v této Modřanské restauraci bylo fajn. Sice je to taková klasická „sídlištní“ putyka čtvrté světové a cenové skupiny, ale lidi co přišli, se skvěle bavili ba i  tančili. Také jsme zahráli i přítomným Vietnamským (předpokládám) obchodníkům, kteří nám při odchodu z restaurace děkovali za super večer a chválíc naší produkci s každým jsme si potřásli pravicí na rozloučenou. Jeden si dokonce vyžádal na nás business card … třeba si nás pozvou na nějakou zajímavou oslavu, nebo dokonce svatbu! Hned jsme se také domluvili i s majitelem Martinem na dalším termínu hraní a už se moc těšíme. Prima páteční večer!

 

172.         27.02. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Tentokrát jsme to rozbalili na ranči U Karla již v kompletní sestavě a opět nás nezklamala skvělá atmosféra a stylové prostředí. Škoda jen, že v porovnání se Silvestrem, přišlo o něco méně lidí. A to je celkem škoda, protože hostem ŽIVÉ HUBY byla sympatická, drobounká slečna, ale zato se silným a čistým hlasem jako zvon: Petra PUDOVÁ. Nechápu, kde se v Petře bere ta síla a energie, se kterou zazpívala cca 30 minutový blok před půlnocí. To co Petra předvedla bylo prostě úžasné, nabité energií a pozitivními emocemi. Bylo to perfektní zpestření tohoto večera a dokonce i náš basák Pavel se nechal „unést“ a zatančil si s naší „kapelní fotografkou“ Renatou. Pěkný a „výživný“ večer na ranči U Karla jsme ukončili kolem druhé hodiny ranní a už se zde těšíme na naše další hraní.

 

RANČ U KARLA    autor snímků:  fotograf  Karel Pepperný   RANČ U KARLA

 

RANČ U KARLA  RANČ U KARLA  

RANČ U KARLA - MARTIN LADÍ RANČ U KARLA - PETRA PUDOVÁ RANČ U KARLA - JIRKA LADÍ

 

171.         26.02. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9 (3. výročí otevření)

 

… takže hokej jsme opět nezvládli…, ale dost bylo hokeje!! Tentokrát „pro změnu“ opět v MAJÁKu, kde se slavilo 3.výročí otevření této skvělé, námořnické, stylově zařízené restaurace pod velením „starého“ mořského vlka - kapitána Petra Tesáka, který má skvěle vycvičenou posádku a nezalekne se ani pirátů, natož nečekané bouře! Zábava byla jako vždy skvělá a jak na palubě, tak i v podpalubí to vřelo až do půlnoci, kdy naše produkce skončila.

 

170.         20.02. RESTAURACE “V RÁJI“, Novosuchdolská 1, Praha 6 - Suchdol

 

Hmm, ach jo. Prohráváme 2:1, ale nic to nemění na tom, že jsme si včera večer zahráli v restauraci V RÁJI a hrálo se nám moc hezky. Je pravda, že jsem zapomněl vzít fotografický aparátor a tak nejsou z této akce žádné fotky. Myslím, že vám to ale moc vadit nebude, protože ty naše ksichty stejně znáte. Omlouvám se, už musím běžet, začíná třetí třetina...  

 

169.         19.02. RESTAURACE MAJÁK, Krátkého 1, Praha 9

 

Dnes si zahrála ŽIVÁ HUBA opět v MAJÁKu a to v současné - aktuální sestavě. Když to tak nějak spočítám, tak zde ŽIVÁ HUBA hraje už třetím rokem. No celkem to utíká, za ty tři roky se událo mnoho zajímavých věcí: oženil jsem se, narodila se mi dcera Adélka, přibral jsem 20 kg - nezblbnul jsem. Jsem stále ženatý, zhubnul jsem 10 kg, mám nového kytaristu Jirku a basáka Pavla a už musím běžet…. páč začíná druhá třetina hokejového zápasu s Ruskem na zimní olympiádě ve Vencouveru. Hoši do toho!

 

RESTAURACE MAJÁK RESTAURACE MAJÁK 

RESTAURACE MAJÁK RESTAURACE MAJÁK 

RESTAURACE MAJÁK RESTAURACE MAJÁK

 

168.         13.02. RESTAURANT  “U BEČVÁŘŮ“ , Žižkova 218, Buštěhrad

 

Tož bylo třináctého v kalendářu a v restauraci U Bečvářů, ŽIVÁ HUBA nějaké hraní měla a skvělá nálada jí rozhodně nechyběla! Stylové prostředí a krbová kamna v rohu, prostě dobře se tu posedí, to potvrditi mohu. Podium pro kapely prostorné, leč bez klavíru, decibely zvukotvorné, dělali jsme opět „do světa díru“. A aby toho nebylo málo a to málokdy se vidí, přišlo na nás nějak málo - lidí. (Toť absolutní rým, to absolutně vím). Přišel i bývalý kolega z kapely - Jirka, zazářil na chvíli, jak ve tmě sirka. Kolem půlnoci to ještě v kamnech jiskřilo, ale to už jsme s hraním končili. Zase tak špatné to tady nebylo, škoda že ani vy jste tu všichni nebyly. 

 

RESTAURACE U BEČVÁŘŮ BUŠTĚHRAD RESTAURACE U BEČVÁŘŮ BUŠTĚHRAD 

RESTAURACE U BEČVÁŘŮ BUŠTĚHRAD RESTAURACE U BEČVÁŘŮ BUŠTĚHRAD 

 

167.         12.02. RESTAURACE KOMUNÁL, Prokopská 66, Libušín (Kladno)

 

Včera jsme poprvé hráli v Libušíně a přes počáteční „ostych“ místních štamgastů, se to nakonec parádně rozjelo, že jsme se sami nestačili divit. Taneční kreace nebrali konce. Tak jsme to „do nich“ celý večer pod tlakem „ládovali“! Různé hudební a taneční styly, prostě - co hrdlo, tedy uši, nebo snad nohy? (k)ráčí: country, folk, rock, rock´n´roll, popíček. No a nakonec přišel i ten Pepíček, co se móóc těší… A načpak? No přece: až půjde z hospody, bude se mačkat… Super, opravdu intenzivní večer, plný zážitků. Málem by jsme tam hráli až doteď, ale naštěstí nás „vysvobodil“ Michal David (schovaný celou dobu v našem mp3 přehrávači) a jeho „zaručené hity“, kterými jsme při závěrečné DISCO třicetiminutovce, definitivně umrtvili i ty nejvytrvalejší tanečníky. 

 

RESTAURACE KOMUNÁL LIBUŠÍN RESTAURACE KOMUNÁL LIBUŠÍN       

 

166.         30.01. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K lochkovu 29, Praha 5 - Slivenec

 

„Zbořili“ jsme restauraci U ŽILINŮ! Tedy samozřejmě jen obrazně, ale sobotní večer ostře kontrastoval z naším včerejším vystoupením ve „Vatikánu“. Pravděpodobně se ve Slivenci a blízkém (cca 30 km) okolí velmi rychle roznesla zpráva o vystoupení naší muzikální deformace a když jsme ve 20:00 hodin začínali, bylo plno! Navíc jsme se dozvěděli, že minulou sobotu zde předvedla své kvality kapela ŠLAPETO a nasadila laťku dost vysoko. Dle reakcí přítomných a skvělé zábavy, která téměř nepřetržitě trvala až do cca 00:30, se nám tuto metu podařilo elegantně překročit a možná jí posunout ještě o nějaký ten milimetr výš. Ale kdo mě zná, tak ví, že někdy trochu přeháním... J Na druhou stranu je pravda, že kdo U ŽILINŮ ten večer byl, ví své a myslím, že nelitoval a skvěle si to užil, tak jako my. Vřelo to tady na plné obrátky! Více takových večerů!

 

RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC - TANČILO SE  RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC - PILO SE 

RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC - FANYNKA MARUŠKA RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC - TANČILO SE

    RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC - RETRO JIRKA RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC RESTAURACE U ŽILINŮ SLIVENEC - POHODA S DÝMKOU 

 

165.         29.01. RESTAURACE “U PAPEŽŮ“, Starochodovská 28, Praha 4 – Chodov

 

ŽIVÁ HUBA konečně vystoupila v nové a hlavně kompletní sestavě! Prostě v celé své kráse (až na Ringa, který byl zase neoholen): Jirka Mládek, Pavel Schulz, Martin Krulich a Ringo. Poprvé na půdě restaurace U Papežů. Tedy ne přímo na půdě, ale v prvním patře, kde se nachází příjemný sál. Jen nám přišlo trošku líto, že Vás přišlo poměrně málo. Kdyby na to přišlo, tak by nám to ani tak nevadilo, ale stejně nám přijde, že kdyby Vás bývalo bylo přišlo více, bylo by nám to přišlo lepší. Já třeba, bych určitě přišel, abych viděl ty naše huby živé. No, na to si nakonec musí přijít každý sám. Ahoj, už se na Vás těšíme, až přijdete, na nějaké to koncertování ŽIVÉ HUBY.

 

Co se týká fotografií z tohoto vystoupení, připravil jsem pro Vás malý FOTO kvíz: „Najdi 5 rozdílů“

 

RESTAURACE U PAPEŽŮ RESTAURACE U PAPEŽŮ

 

Odpovědi můžete zasílat na info(utopenec)zivahuba(botka)cz Nejvtipnější vtipálek, který zašle zaručeně nejFtipnější odpověď od nás obdrží (na některé z připravovaných akcí) exkluzivní kšiltovku s logem ŽIVÁ HUBA. Pokud sledujete tento web, budete zde  průběžně o této malé soutěži informováni.   

 

164.         23.01. “RANCH U KARLA“, Obříství - 2.SILVESTR aneb REPETE hlavně pro ty, co si nemohli užít.

 

Tak a máme tady rok 2010. Jsme o rok starší, možná moudřejší a rozumnější...Ale to už tady jednou bylo…? No jistě! Aby taky ne, vždyť se na akci, kde jsme tuto sobotu hráli, slavil Silvestr jen naoko. Proběhlo zde repete posledního dne v roce, především pro ty, kteří z různých důvodů nemohli ten pravý Silvestr oslavit a na druhou stranu i pro ty, kteří slavili až moc a naopak si na nic vůbec nepamatují. Tak jsme si to prostě dali znovu. RANCH U KARLA je úžasný (víceméně soukromý) klub, v citlivě zrekonstruované stodole, kde třeba naleznete vystavené moc pěkné fotografie exponované majitelem Karlem. Super lidičky, luxusní podium a naprosto perfektní akustika. Jedinečný a silný zážitek. Tak tady se nám hrálo opravdu moc dobře a už se těšíme na další akce.

 

RANCH U KARLA 2. SILVESTR

 

Autor fotky: Martin Krulich

 

RANCH U KARLA 2. SILVESTR RANCH U KARLA 2. SILVESTR 

RANCH U KARLA 2. SILVESTR RANCH U KARLA 2. SILVESTR

 

Autor fotografií: fotograf Karel Pepperný

     

 

163.         15.01. RESTAURACE V RÁJI, Praha 6 – Suchdol  

 

Tak a máme tady rok 2010. Jsme o rok starší, možná moudřejší a rozumnější...No, alespoň někteří…V každém případě, ŽIVÁ HUBA je tady s Vámi a protože první letošní vystoupení proběhlo v oblíbené (dá se říct, že domovské) hospůdce “V RÁJI“, tak si přejme abychom se alespoň někdy v tomto roce jako v ráji cítili. Snad k tomu trošku přispějeme i my a naše muzika. Těšíme se na Vás a na naše společné „nadpozemské“ zážitky.

 

NOVÁ SESTAVA ŽIVÉ HUBY V RÁJI  NOVÁ SESTAVA ŽIVÉ HUBY V RÁJI