325.         31.12. PENZION & RESTAURANT “U ZLOMENÉ LYŽE“, ŽELEZNÁ RUDA - S I L V E S T R

 

Poslední den v roce 2011 jsme strávili tak jako vloni, opět pracovně. Železná Ruda nás v poslední době přitahuje jako magnet. Aby ne, jsou tady fajn lidičky a tak nám bylo potěšením, zahrát si zde i na SILVESTRA! Co bych pořád psal, jako by toho za celý rok nebylo dost…takže, ještě než sem nahraju fotky, tak si Vám všem dovolím popřát jménem svým i skupiny ŽIVÁ HUBA: Úspěšný rok 2012!

 

SILVESTR 2011 SILVESTR 2011 

SILVESTR 2011 SILVESTR 2011 SILVESTR 2011

SILVESTR 2011 SILVESTR 2011

 

324.         28.12. PENZION & RESTAURANT “U ZLOMENÉ LYŽE“, ŽELEZNÁ RUDA

 

Tak něco mezi Štěpánskou a Silvestrovskou zábavou, bylo naše „odskočení si zahrát“ do Železné Rudy na sklonku roku 2011! Letošní rok byl myslím spíš více smutný než veselý, odešlo mnoho lidí. Ne vše se bohužel dařilo, tak jak mělo. Upřímně, stálo to za zlomenou lyži, tedy Euro, vlastně grešli! Bez mé skvělé ženy a radosti, kterou mi dělá dcera Adélka, (i když je to tedy pěkné zlobidlo), bych se asi jinak zbláznil. Děkuji za trpělivost a podporu. Děkuji i Tobě Jirko, za to že jsme letos společně zvládli skoro 90 vystoupení a neodvezli nás (Tebe) do blázince k Chocholouškovi! Děkuji všem dobrým a čestným lidem. Děkuji všem, kteří přemýšlí a umí si udělat svůj vlastní názor. Děkuji.           

 

323.         17.12. RESTAURACE FOTBAL CLUB STOCHOV - VÁNOČNÍ ZÁBAVA

 

Tak a za týden tady máme Vánoce! Ještě jsme s Jirkou zahráli ve Stochově na Vánoční zábavě, která se opravdu nesla v klidném a pohodovém duchu Vánoc. Ne, že by se netančilo, ba právě naopak! CD ŽIVÉ HUBY si jako nejlepší tanečníci večera, poctivě vytancoval sympatický pár Eva a Zdeněk. Přijeli až z dalekých Trhových Svin! Takže se večer opravdu vyvedl, my si dáme krátkou pauzičku, přes Vánoční svátky a pak hurá „dobývat“ rudu.

 

322.         16.12. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Firemní večírky jsou před Vánocemi tradičním „vyvrcholením“ pracovního roku. Zaměstnanci i jejich zaměstnavatelé, zde mají možnost se více sblížit, dát si panáka nebo po hubě. Na Vánočním večírku pro společnost FORD Charouz, to naštěstí bylo jen o těch panácích a HUBA k tomu jen trošku ŽIVĚ zahrála. Dokonce se v řadách zde přítomných „Fordistů“ našel jeden skvělý muzikant, který si s námi, tedy především s Jirkou, zahrál několik pěkných písní. Přestože zde byl poměr muži vs. ženy, zhruba 100:5, tak nakonec došlo i na tanečky.

 

VÁNOČNÍ VEČÍREK FORD CHAROUZ VÁNOČNÍ VEČÍREK FORD CHAROUZ

 

Ještě bych na závěr požádal jednoho sympatického, mladého muže se skvělými retro brýlemi a úžasnou trendovou kšiltovkou: příště se prosím v pravidelných intervalech nesápej po mikrofonech, nástrojích a nás samotných. Nešlapej na kabely, efektové krabičky a pedály od bicího automatu. Nestrkej do světel, mikrofonních stojanů, reproduktorů a mixážního pultu. Příště prosím hačej pěkně na baru, dej si třeba dvacet panáčků a ke kapele se raději nepřibližuj. Děkuji za pochopení. Jinak jsi fakt „řízek“ a byla s Tebou, celkem i legrace!

 

VÁNOČNÍ VEČÍREK FORD CHAROUZ VÁNOČNÍ VEČÍREK FORD CHAROUZ           

 

321.         15.12. PIVNICE “POD PETŘÍNEM“, Hellichova 5, Praha 1

 

Akce „TEKUTÁ VÁNOČKA“ aneb VÁNOČNÍ VEČÍREK POD PETŘÍNEM se moc vydařila! Přišli nejen naši kamarádi, ale spousta dalších lidí. Tančilo se jako na Vánočním večírku a rozdávali se ceny nejlepším tanečníkům. Ještě musím pochválit skvěle ošetřené pivo, pohotový a příjemný personál. Těšíme se na další akci!

 

PIVNICE POD PETŘÍNEM PIVNICE POD PETŘÍNEM - VÍTĚZNÝ TANEČNÍ PÁR!

      PIVNICE POD PETŘÍNEM - KAMARÁDI PIVNICE POD PETŘÍNEM - ÚDERNÍCI PIVNICE POD PETŘÍNEM - VÍTĚZNÝ TANEČNÍ PÁR!      

 

320.         10.12. TRADIČNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA V MIROŠOVICÍCH, RESTAURACE “U CÍSAŘE“

 

Opět jsme hráli na tradiční Vánoční besídce v Mirošovicích. Přátelé, představte si, že letos to bylo již po sedmé! Toto letí, co?! Úžasné, jak zde lidi drží pospolu. Úžasné, jak jsou přátelští, uvolnění, pohodoví a neperou se. Kéž by to tak bylo všude! S Jirkou jsme si to moc užívali. Vánoční výzdoba, rautový stůl s delikatesami, dokonce jsme (od Ježíško-Mikuláše) dostali i dárečky a nakonec vyhráli i pěkné ceny v půlnoční tombole! A ve dvě ráno, když jsme odjížděli, navíc výslužka ve formě skvělého guláše! Prostě paráda. Posíláme pozdravy do Mirošovic a děkujeme za to, že jsme opět mohli být s Vámi!

 

Vánoční pohoda v Mirošovicích Vánoční pohoda v Mirošovicích

Mirošovice výhra v tombole Mirošovice Ježíško-Mikuláš Mirošovice Ježíško-Mikuláš & Renda

Mirošovice a skvělý rautík Mirošovice a skvělá tombola    

 

319.         09.12. RESTAURACE  “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5-Slivenec

 

Standardní vystoupení v této restauraci se neslo v poklidném duchu. Kdo chtěl, tak si zatančil, kdo nechtěl, dal si na baru panáčka. Takže se to tak nějak tradičně střídalo a večer nám příjemně utekl jako voda.       

 

318.         03.12. “POD LIPAMI“, NOVÁ STUDNICE, MIKULÁŠSKÁ

 

Vzpomínáte na loňský rok a na velmi vydařenou Mikulášskou zábavu pro děti a posléze i dospělé, která se konala ve “Starozámecké restauraci“ v Hradečně? No jak by ne! Byla to skvělá akce, na kterou přišlo mnoho dětiček s rodiči a pak večer, téměř stovka lidiček, včetně pana starosty s chotí. Tak si představte, že letos to bylo v komornějším, víceméně rodinném a přátelském duchu, navíc ve zcela jiném podniku… Ptáte se proč? Odpověď naleznete v komentáři kamarádky Petry, který jsem si vypůjčil a právě ho sem kopíruji: Mikulášská Pod Lipami - bylo fajn uspořádat Mikulášskou pro děti v restauraci v Nové Studnici. Čert, Mikuláš a Anděl byli skvělí, stejně tak manželé Matějkovi, kteří se celé odpoledne mile usmívali, i když jim naše děti lezli skoro po stropě :-)

 

Mikulášská v Nové Studnici Mikulášská v Nové Studnici Mikulášská v Nové Studnici

Mikulášská v Nové Studnici Mikulášská v Nové Studnici

Mikulášská v Nové Studnici Mikulášská v Nové Studnici

 

317.         02.12. “POD LIPAMI“, NOVÁ STUDNICE, SOUKROMÁ AKCE

 

Tento pátek oslavila Kamarádka Petra, pěkně kulaťoučké narozeniny. Slavilo se v „naší“, téměř již „domovské“ hospůdce u Oldy a Květy v Nové Studnici, kde se sešli kamarádi a známí, aby Petře k tomuto jubileu popřáli. Jakožto DJ HUBA jsem měl tu čest doprovázet tuto oslavu hudbou a to jak reprodukovanou, tak živou. No a tak se gratulovalo, tančilo a zpívalo, jedlo a pilo. Prostě parádní oslava! Víte, tady je tak příjemně, že si ani člověk nepřipadá, že je v hospodě…, ale že sedí doma v obýváku s přáteli! Opravdu!

 

Narozeniny Petra Narozeniny Petra

 

316.         26.11. 20:00-24:00  KULTURNÍ DŮM VELKÁ DOBRÁ, Velká Dobrá

 

Poté, co jsme si dali v Hradečně již zmíněnou, skvělou klobásu, zahráli nějaké ty koledy, ozvučily projev pana starosty a hlavně děti, při zpívání koled, jsme se přemístily do nedaleké Velké Dobré. Zde se konala soukromá oslava narozenin a možná mi nebudete věřit, oslavenec slavil 33 let, což asi víte, jsou tzv. Kristova léta a asi mi dáte za pravdu, ta symbolika krásně korespondovala s adventní atmosférou a nádherně završila naše celodenní koncertování. Konec dobrý, všechno dobré. Navíc ve Velké Dobré!

 

315.         26.11. 16:00-18:00  ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU, Hradečno

 

Kdybych jen napsal to, že jsme s Jirkou přijeli a zahráli pár koled u Vánočního stromu v Hradečně, dopustil bych se pravděpodobně velkého faux pas. Všechno totiž začalo už více jak před měsícem, kdy moje drahá ženuška Kamilka společně s Věrkou Kemrovou, Petrou Kučerovou, Bělou Frintovou, Petrou Hradskou, Luckou Kmohanovou a také Renkou Stárkovou, začala připravovat vše potřebné na tuto adventní sobotu. Rozsvícení Vánočního stromu v Hradečně předcházel doprovodný program a velkou zásluhu na tom měly, právě výše jmenované dámy. Tyto Hradečenské maminky, připravily v zasedací místnosti obecního úřadu, adventní “tvoření“ pro malé i velké. Každý kdo přišel, si mohl vyrobit vlastní svícen, ozdobit perníčky, prostě vše, co je spojeno s vánočními tradicemi a je skvělé, že se v Hradečně tyto tradice dodržují! Vánoční tvoření zaujalo nejen místní, ale také děti z dětského domova v Ledcích. Taktéž se psaly i dopisy Ježíškovi! Napsal jsem, že si pod stromeček přejeme nové odposlechy, tak věřím, že Ježíšek viděl, jak jsem byl s Jirkou celý rok hodný a (skoro) vůbec nezlobil a nějaké pěkné nám nadělí…

 

Adventní tvoření na obecním úřadu v Hradečně Kouzlo dětských očí Adventní tvoření na obecním úřadu v Hradečně

Adventní lampiónový průvod k Vánočnímu stromu. U Vánočního stromu.

 

No, vrátím se k doprovodnému programu. Poté se z obecního úřadu vydal lampiónový průvod ke “Starozámecké“ restauraci, kde ta velká sláva vrcholila. Děti zpívali vánoční koledy a nejeden rodič zamáčkl slzu dojetí. Tradiční punč pana starosty a vynikající klobásy zahřály nejen nás muzikanty, ale i většinu z téměř stovky přítomných. Maminky napekly cukroví, takže Vánoční atmosféra byla dokonale umocněná! Těsně před rozsvícením Vánočního stromu, řekl několik hřejivých slov i pan starosta a pak díky místnímu nájemci restaurace panu Stanislavovi Hrbkovi začala do žároviček na Vánočním stromu proudit i „štáva“! Svítí opravdu nádherně! Samozřejmě děkuji i všem zainteresovaným tatínkům nejen za pomoc, ale hlavně za trpělivost. Myslím, že díky dobré vůli a nezištné pomoci všech zúčastněných, se rozsvícení Vánočního stromu v Hradečně opravdu vydařilo!

 

Děti zpívaji u Vánočního stromu koledy ŽIVÁ HUBA zpívá u Vánočního stromu koledy 

 

314.         26.11. 10:00-13:00  PĚŠÍ ZÓNA T.G. Masaryka, Kladno

 

Ráno než vyjíždím z domova, se ještě podívám na rtuť teploměru a přestože jsem ještě v teplém obýváku za oknem, tak mě zamrazí! Venku je 0°C a to dnes máme hrát 2x venku! První naše vystoupení je na Kladně, kde na pěší zóně začíná advent a ŽIVÁ HUBA tady k tomu tak nějak hraje. Začínáme a Jirka má natolik zmrzlé prsty, že si z rampouchu udělal “slide“, kterým hraje koledy na svého “fendra“. Mě zamrzl bicí automat, respektive pedály k němu, takže je taktéž veselo. O zamrzlých plátcích u mých foukacích harmonik nemluvě. Po 45 minutách očekávaná přestávka! Nastupuje cca 15 členné ochotnické divadlo, takže trochu fraška, trochu drama, trochu komedie, prostě divadlo. Musíme totiž vše sklidit, aby se na podium vešli. Milane, omlouvám se, příště prosím trochu více organizačně promyslet! Kolem 12 hodiny opět začínáme hrát a zmrzlé nemáme už zdaleka jenom prsty… ale to už sedíme s Jirkou u nás doma a moje žena nám servíruje HORKÝ krůtí vývar s domácími nudličkami! Krůtí stehno s bramborem a zelíčkem nás pak příjemně naladilo na odpoledne, kdy v Hradečně zahrajeme u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.

 

313.         25.11. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Kdo byl tento pátek v Malešické Tvrzi, tak si opět tradičně užil fajn večer. Tančilo se, zpívalo se a opět přišli Vilma s Oldou. Co si vlastně více přát, co víc k tomu psát…

 

312.         19.11. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

Klasické vystoupení v Obecňáku, na které dorazil i náš stále nestálý host na basu Honza Hlaváč. Tentokrát o dost menší účast lidí než minule, ale o to více se tančilo. Možná i proto, že byla vyhlášena soutěž o nejlepší taneční pár(ek) večera. Nakonec, po těsném a velmi napínavém finále, vyhrála Hanka & Martin Frolíkovi. Takže velká gratulace a těšíme se na příště!

 

311.         18.11. RANCH U KARLA, Obříství 21

 

Hraní u Karla proběhlo spíše jako vzpomínkový večer na kamarádku Alenu Faturovou, která svůj statečný boj s ošklivou nemocí, tento týden bohužel prohrála. Zaznělo “Tam u nebeských bran“ a další písničky, které měla Alena ráda. A možná proto, že jsem zapomněl zahrát píseň, “Červená řeka“, tak jsem po vystoupení „asi za trest“ nenastartoval autíčko a aparaturu mi musel odvést kolega Honza… Aleno, jak řekl Tvůj syn Tomáš: „…máma se už určitě hádá se Svatým Petrem…vždyť ji znáš, je to dirigent a vždycky bude….“ Vím, Alčo, že jsi tam někde s námi byla a věřím, že vždy budeš…v našich srdcích určitě! Jen s tím autem, mě už prosím příště neškádli.

 

RANČ U KARLA RANČ U KARLA

autor fotek: fotograf Karel Pepperný  

 

310.         16.11. RESTAURACE “NA SLOVANCE“, Unhošťská 339, KLADNO

 

Na Kladně a v blízkém okolí vystupujeme pravidelně již v mnoha restauracích a hospůdkách. Zdá se, že nás lidé v tomto regionu už trošku znají. Také, tam kde hrajeme pravidelně, vídáme často známé a povědomé tváře, takže se na naše vystoupení lidé vrací, což nás nesmírně těší. Naše včerejší, první vystoupení v dalším Kladenském podniku “Na Slovance“ bylo takovým startem v této příjemné restauraci a je pravda, že účast mohla být trochu větší. Takže přátelé, kamarádi a známí z Kladenska a okolí, příště se na Vás všechny moc těšíme a věřte, jak je naším zvykem, pěkně to rozjedeme. Když přijdete, bude naše repete “Na Slovance“ určitě o 1000% lepší! Hepčííí! Je to pravda.    

 

309.         12.11. COUNTRY SALOON “BAŽINA“ , FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

Psát o našem dalším vystoupení v Bažině, které bylo tradičně přímo famózní a všichni přítomní, se skvěle bavili, to bych se pravděpodobně již poněkolikáté opakoval. Ještě si alespoň počkejte na zaslání fotek našeho „bažinného“ dvorního fotografa Zbyňka. Jakmile dorazí, hned je sem přidám. Zbyňku? Předem děkujeme!

 

SALOON BAŽINA  SALOON BAŽINA  

SALOON BAŽINA

SALOON BAŽINA  SALOON BAŽINA

SALOON BAŽINA  SALOON BAŽINA

 

06.11. SOUKROMÁ AKCE, HOSTINEC “POD  LIPAMI“, NOVÁ STUDNICE

 

Milé děti, budu Vám dnes vyprávět pohádku: Byla jednou, jedna taková útulná hospůdka. Čepovali tam vynikající pivo SVIJANY a KRUŠOVICE, k pivu měli strašně dobré utopence, úžasně zavinuté zavináče, fortelně nasekanou sekanou a další mňamky a dobrůtky, když k pivečku si chcete prostě něco dobrého dát! Ale to není zdaleka všechno! V té hospůdce byla moc příjemná obsluha, usmívala se, pivečko a vlastně cokoliv rychle přinesla! Ani kouř z dýmky linoucí se vzduchem, jim tady nevadil, prostě vyvětrali a bylo to zase OK! Ubrusy čisté, zářící novotou, zdi vymalované, příjemně zatopeno v krbových kamnech. A i v tak malé hospůdce velká plazmová televize! Milé děti byla to taková pohoda do té hospůdky zajít, že se sem scházeli všichni místní, dokonce i z okolních vesnic a nebudete mi to snad ani věřit, těm milým lidem, co tu hospůdku provozovali, to vůbec nevadilo! V pohádkách je možné vše, takže Vás ani moji milí, určitě nepřekvapí, že do té příjemné hospůdky mohli s rodiči i děti, pro které bylo vždy připraveno něco sladkého! V té útulné hospůdce se hrálo na kytary a zpívalo, lidi byli k sobě hodní, nepomlouvali jeden druhého, nic si nezáviděli a nezištně si pomáhali, když bylo potřeba! Jen jednu vadu ta hospůdka měla, byla malinká a neměla sál. A tolik dobrých lidí by se sem ještě vešlo a na různé kulturní akce pro děti i dospělé, by sem chodilo. Jo, jo děti moje, taková krásná hospůdka….vlastně co blbnu? Děti, vždyť ta hospůdka existuje! To není jen krásná pohádka! Je to hostinec “POD LIPAMI“ v Nové Studnici, kterou provozuje Oldřich Matějka se svou paní! Tak držíme palce, aby se mu pořád dařilo, tak jako v té pohádce, která je vlastně skutečná!

 

Soutěžní otázka: Najdi naplaveninu! Tancuj, tancuj, vykrůcaj!

Věrka s Vencou si parádně zatančili! Důkaz pro Ty, kdož doteď pochybovali: ano, za jednu písničku si účtuji litr! To Honzíkovi stačí chleba... 

 

308.         05.11. RESTAURACE “NOVÁ HOSPODA“, Rumunská 1485, Čelákovice

 

Hned na začátku poslušně hlásím, že naše první vystoupení v této restauraci dopadlo slušně! No to je slabé slovo: bylo přímo úspěšné! Dokonce musím přiznat, že úspěšnější, než vystoupení minulý týden v Čerčanech, na které jsme původně vsadili víc! Tady jsou tak fajn lidi, že tak dlouhou dobu se nám lépe nehrálo! Už od první písně se tančilo a při cestě zpět domů mi v autě Jirka povídá: „Martine, tam to bylo super, vždyť se vlastně tančilo, na všechny písničky“. A kolega měl pravdu! Nevybavuju si, že by byl, byť jen na chvilku, volný taneční parket! Takže náš country&rockový večírek v NOVÉ HOSPODĚ se vydařil. Pravda, ne pokaždé, se zavděčíte úplně všem, takže se tímto omlouváme jednomu, možná dvěma starším párům za to, že naše hudební produkce, byla pro ně asi již příliš hlasitá a ostatním cca 50 (dnes už můžu napsat) příznivcům ŽIVÉ HUBY slibujeme, že to příště zase pořádně „rozbalíme“! Ahoj!   

 

NOVÁ HOSPODA ČELÁKOVICE NOVÁ HOSPODA ČELÁKOVICE

 

307.         29.10. RESTAURACE PYŠELKA, Vysoká Lhota 8, ČERČANY

 

V sobotu jsme poprvé hráli v restauraci “PYŠELKA“. Mají tady pro kapely luxusní podium a ještě luxusnější taneční parket. Celá restaurace je dobře a zajímavě dispozičně řešena a je to vymyšleno tak, že kdo chce poslouchat muziku, nebo tančit, tak ten jde do „sálu“ a ten kdo chce „kalit“ tak zůstává v přední části restaurace, kde je bar a pípa! No a tak nějak, to vypadalo při našem vystoupení. Lidi chvilku tančili, pak se zase šli posilnit nějakým tím pivečkem nebo panáčkem, pak zase trsali a opět „zachlastat“ a tak to šlo pořád dokola, až do skoro půl druhé hodiny ranní. Zajímavá akce se zvláštní atmosférou.

 

RESTAURACE PYŠELKA  RESTAURACE PYŠELKA

  

306.         28.10. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

V Malešické Tvrzi, dokonce na státní svátek, proběhl speciální mini kurz výrazového tance. Hlavními lektory byly (kdo jiný než) taneční skoroprofesionálové Vilma & Olda! No a k tomu (jak jinak) hrála skoroprofesionální kapela ŽIVÁ HUBA. Byla to opravdu vydařená taneční akce, že by i legendární taneční mistr Játro sklapnul a smeknul!

 

TANEČNÍ LEKCE V PODÁNÍ VILMY & OLDY TANEČNÍ LEKCE V PODÁNÍ VILMY & OLDY TANEČNÍ LEKCE V PODÁNÍ VILMY & OLDY TANEČNÍ LEKCE V PODÁNÍ VILMY & OLDY

 

MALEŠICKÁ TVRZ - PARTA TYPICKÝCH  MALEŠICKÁ TVRZ - PAK UŽ SE JEN TANČILO A TANČILO 

MALEŠICKÁ TVRZ - PAK UŽ SE JEN TANČILO A TANČILO MALEŠICKÁ TVRZ MALEŠICKÁ TVRZ - PAK UŽ SE JEN TANČILO A TANČILO

 

305.         22.10. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

Poslušně hlásím, že se včera v Kačici opět poctivě tančilo, s prominutím taktéž dost chlastalo. Večer byl myslím opět vydařený, tak jak se na country & rockovou pařbu sluší a patří. Ten kdo přišel a bylo opravdu plno, rozhodně nelitoval. Těšíme se na příště!

 

KAČICE RESTAURACE OBECŇÁK KAČICE RESTAURACE OBECŇÁK    

 

21.10. SOUKROMÁ AKCE S KAPELOU JOE BERRY BAND, KARLŠTEJN

 

Opět jsem si jako host zahrál se skupinou JOE BERRY BAND. Jednalo se o soukromou akci. Hrálo se „tradičně“ v restauraci a penzionu “KARLŠTEJN“ a tentokrát již na bicí hrál, stálý člen kapely Saša Borovička, který do toho mlátí ještě o něco víc než Milan Panocha, který s námi bubnoval na Karlštejnském vinobraní. Takže na příští hraní si určitě obstarám špunty do uší, aby mi z nich už netekla krev! Přemýšlím také o vosku, ale ještě to zvážím…Příště je totiž SVATOMARTINSKÁ ZÁBAVA. Tak asi taky přijdu, nebo přijedu na bílém koni?!

 

PRACOVIŠTĚ KAPELY JOE BERRY BAND - KARLŠTEJN SLAVILO SE, TANČILO SE! VÁŽENÍ PŘÁTELÉ, PŘEDSTAVUJI VÁM SAŠU! BUM-PRÁSK!   

 

304.         20.10. RESTAURACE U SV.FILIPA & JAKUBA, Arbesovo nám. 5, Praha 5

 

Tak jsme hráli na oslavě 5. narozenin, mediálně známé a „provařené“ restaurace “U Svatého Filipa a Jakuba“, kterou dokonce navštívil mistr nejlepší ze všech šéfkuchařů na celém Světě, známý především z pořadu “ANO ŠÉFE“, Vaše blahorodí, pan velkomožný Zdeněk Polreich!  ŽIVÁ HUBA má tu čest hrát v této restauraci jako jediná ze všech kapel na celém to širém Světě! Je to především z důvodu vysoko držené „hudební fošny“, protože co si budeme povídat: kdo umí, ten umí! Mno, teď opět vážně, Vážení a zpět zase k vaření. V pořadu, který (o již zmíněném podniku) proběhl v televizi, si pan Polreich opravdu nebere žádné servítky, natož servírky! Nejdříve to pro majitele nevypadalo moc příznivě, ale nakonec dostali od tohoto „Šéfa“ pochvalu a velmi ceněné ocenění s jednou hvězdou! To jsem se to dnes, nějak z toho taktéž vycenil. Hlavně bych prosím ocenil, že opět dorazil náš početný a doufám, že i počestný fan-klub (Vilma & Olda & Ivan & spol) a taktéž si ceníme místních štamgastů, kteří opět nezklamali a tradičně tančili od začátku naší produkce!

 

RESTAURACE U SV. FILIPA & JAKUBA - OCENĚNÍ RESTAURACE U SV. FILIPA & JAKUBA - POLREICH PO OBĚDĚ

RESTAURACE U SV. FILIPA & JAKUBA - KLAPKA, JEDEM! RESTAURACE U SV. FILIPA & JAKUBA - VILMA & OLDA

     RESTAURACE U SV. FILIPA & JAKUBA -ZPĚVÁK RESTAURACE U SV. FILIPA & JAKUBA - TANCE     

 

303.         15.10. COUNTRY SALOON “BAŽINA“ , FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

Minulý víkend se nehrálo, protože jsem v rodinném kruhu slavil, krásné 3 roky dcery Adélky! Jo, jo, letí to, přátelé! A kapela ŽIVÁ HUBA zase přiletěla do “BAŽINY“ společně s naším stálým-nestálým hostem Honzou Hlaváčem. Byl to krásný, fajnový večer. Tak jako vždy, v tomto úžasném prostředí, navíc s tak skvělými lidmi! Těšíme se na příště!

 

SALOON BAŽINA - ŠMIDLIBOJS SALOON BAŽINA - ŠMIDLIBOJS

SALOON BAŽINA - TANEČNÍCI SALOON BAŽINA - POHODA S ŽIVOU HUBOU   

 

302.         01.10. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5 - Slivenec

 

Tak, “U ŽILINŮ“ to opět žije! Pravda, museli jsme tomu s Jirkou „trošičku pomoci“ a tak naše včerejší hraní, bylo opravdu o něčem jiném než minule! Naše „pomoc“ spočívala především ve výběru repertoáru a zdá se, že místním zde více svědčí rockové pecky! Dobře jsme udělali, že jsme tentokrát sebou vzali jednu aktivní YAMAHU 400W, kterou používáme na větší akce. Zvuk měl prostě „koule“ a na přítomných to bylo vidět. Fantasticky se bavili! Už se těšíme na příště!  

 

24.09. a 25.09.         VINOBRANÍ KARLŠTEJN - S KAPELOU JOE BERRY BAND

 

Burčák, burčák a ještě jednou burčák! Bez něj se pořádné vinobraní samozřejmě neobejde! A neobejde se taktéž bez pořádné, živé kapely! Tou je spřátelená kapela JOE BERRY BAND, se kterou jsem vystoupil jako host, na Karlštejnském vinobraní. Sestava byla opravdu zajímavá! Na bicí se například blejsknul Milan Panocha, alias „Prd“, který jinak standardně „mlátí“ do bubnů v kapele http://www.buffalobill.eu/ No, živé bicí, jsou živé bicí! Ještě teď mi zvoní, ten velkej činel v uchu! Pepa Beránek basoval na basu, že to dunělo víc, než když kolem projížděl vlak!  V sobotu se s několika písničkami představil, další host Milda Pešek, v neděli pak zpěvačka, jejíž jméno jsem zapomněl, za což se omlouvám. V každém případě zpívala parádně a navíc jí to moc slušelo! Opravdu jsem si to pořádně užíval. Po dlouhé době vítaná změna, navíc bez bicího automatu! Sobotní i nedělní vystoupení, pak pokaždé na cca poslední 2 série doprovodil: „kytarový mák z Karlštejna“ Pavel Marcel, který hraje celkem obstojně na sólovou kytaru, třeba v kapele http://www.pumparock.cz/ nebo s Vildou Čokem! Přátelé, to co se dělo v okamžiku, když začal Pavel hrát na kytaru, navíc když mu k tomu zdatně sekundoval Jirka Mládek a další přítomní muzikanti, jsem ještě nezažil! Super rockový nářez, nářez a ještě jednou nářez! Kluci díky za fajn víkend, s vámi kdykoliv znovu!

 

VINOBRANÍ KARLŠTEJN - JOE BERRY BAND VINOBRANÍ KARLŠTEJN - ZPĚVAČKA

VINOBRANÍ KARLŠTEJN - JOE BERRY BAND VINOBRANÍ KARLŠTEJN - JOE BERRY BAND

VINOBRANÍ KARLŠTEJN - PAVEL VINOBRANÍ KARLŠTEJN - JOE BERRY BAND  

VINOBRANÍ KARLŠTEJN - JIRKA VINOBRANÍ KARLŠTEJN - KRABIČKY... VINOBRANÍ KARLŠTEJN - PAVEL

 

 

301.         23.09. RESTAURACE FOTBAL CLUB STOCHOV - POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA

 

Posvícení na Stochově, bylo super! Absolutně narvaná hospoda k prasknutí! Opět s námi, jako host a „posila“ Honza Hlaváč. Ještě, že jsem vzal tu aktivní 400W YAMAHU, protože to bychom jen na komba, jako minule fakt „neuhráli“. Byl to prostě mazec, ale to jsem netušil, co mě čeká v sobotu na Karlštejně, kde hraju a zpívám, jako host kapely JOE BERRY BAND!

 

POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA NA STOCHOVĚ POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA NA STOCHOVĚ

POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA NA STOCHOVĚ KLUCI JAKO BUCI

 

300. VYSTOUPENÍ! 22.09. RESTAURACE HARMONY, U Michelského lesa 370, Praha 4

 

Ano přátelé, je to tak! ŽIVÁ HUBA odehrála již své 300. vystoupení, za cca 5 let působnosti. Děkujeme Vám za dosavadní podporu a těšíme se na další příjemné chvíle, které společně, nejen při muzice strávíme.

 

300. VYSTOUPENÍ ŽIVÉ HUBY - RESTAURACE HARMONY

 

300. VYSTOUPENÍ ŽIVÉ HUBY - HOST IVETA PAVUKOVÁ

 

Jako host si s námi opět zahrál Honza Hlaváč, který momentálně spolupracuje se skvělou „dívčí“ skupinou: http://www.starenky.cz (dříve Schovanky). Nakonec zazněla píseň “Lásko voníš deštěm“ a to v podání našeho dalšího čestného hosta: zpěvačky a flétnistky Ivety Pavukové.

 

300. VYSTOUPENÍ ŽIVÉ HUBY - RESTAURACE HARMONY   300. VYSTOUPENÍ ŽIVÉ HUBY - RESTAURACE HARMONY

 

299.         17.09. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

Po rychlém přesunu do Kačice z Kladenské pěší zóny, jsme s Jirkou začali zapojovat naše komba a strkat kabely do těch správných dírek, prostě aby to začalo co nejdříve hrát. Mezitím přijelo i „překvapení“ o kterém Jirka vůbec nevěděl, přijel kluk se srdcem na správném místě, Honza Hlaváč. Kdo sleduje naše stránky, tak ví, že s Honzou spolupracujeme již delší dobu. Třeba zvučení našeho vystoupení na loňském Srbeckém posvícení, nebo několik akcí, kde si s námi zahrál na basovou kytaru. V každém případě moc fajn večer. Tentokrát to v Obecňáku hučelo jako v úle a tančilo se o 106, až do jedné hodiny ranní. Teď se koukám, jako blázen to bylo 299. vystoupení ŽIVÉ HUBY ! Takže taková malá „generálka“ na výroční třístovku, které padlo na restauraci HARMONY, kde hrajeme ve čtvrtek 22.září a účast opět přislíbil Honza! Přiznám se, že nic „velkého“ připraveno není a případné „oslavy“ možná budou na některém z našich dalších vystoupení. Nechte se překvapit!

 

OBECŇÁK V KAČICI - ŽIVÁ HUBA   OBECŇÁK V KAČICI - FANYNKA ŽIVÉ HUBY: LUCIE

OBECŇÁK V KAČICI - HOST ŽIVÉ HUBY: HONZA HLAVÁČ   OBECŇÁK V KAČICI - FANCLUB ŽIVÉ HUBY   

 

298.         17.09. PĚŠÍ ZÓNA T.G. Masaryka, KLADNO

 

V odpoledních hodinách jsme se s Jirkou rozcvičili na Kladenské pěší zóně, kde právě probíhal, 2. ročník prodejní výstavy VÍNO & ŠKVARKY. Bylo tady skoro „celé“ Kladno, zpívalo se, koštovala se dobrá vína a bylo to moc fajn. V 19:00 hodin se končilo a my se rychle přesunuli do nedaleké Kačice na večerní COUNTRY ZÁBAVU.

 

297.         16.09. KLADENSKÉ DIVADÉLKO, Josefa Hory 1981 Kladno     

 

Zakončení „letní“ sezóny v Kladenském Divadélku, bylo myslím důstojné. Opět na naše vystoupení přišla jedna bezva parta, a kdyby netancovali, tak vlastně netancoval už nikdo. Nakonec, který blázen by seděl na venkovní zahrádce v cca 15°C „vedru“ a přitom popíjel 10°pivo!  

 

296.         10.09. PENZION & RESTAURANT “U ZLOMENÉ LYŽE“, ŽELEZNÁ RUDA

 

„Jedenkrát dávno, šel pustinou muž a na pravým místě, tam vykácel buš. Sám postavil dům, že měl sílu jak býk a rozoral zem, jako válečník….“ A dále to pokračuje: „ A už je tu kostel a konečně most a Železná Ruda a zločinnost…“ No a pak už to také znáte: „A okresní město, má okresní soud a ta stará trať, jménem Telegraf Road. Cestou na náš včerejší koncert, mi právě tato kultovní píseň, Roberta Křesťana, zněla v uších. Hráli jsme v Železné Rudě, v restaurantu, kde se nejen „lámou lyže“ ale možná i dívčí srdce. No a my „lámali“ rekordy v návštěvnosti. Raději to nebudu dál rozebírat. V každém případě, ten kdo tam včera byl, si myslím přišel na své! Také jsme se hned, s moc příjemnou paní majitelkou domluvili, že si zde dáme „repete“ a to SILVESTR 2011! Už se moc těšíme!

 

ZLOMENÁ LYŽE   ZLOMENÁ LYŽE

 

295.         09.09. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

To jednou takhle s kapelou přijedete do Malešické Tvrze na pravidelné hraní a ejhle: je tady svatba jako řemen! Okolo třiceti svatebčanů v čele s nevěstou a ženichem na zahrádce hned vedle podia. Jaká to „náhoda“, že jsme právě projížděli okolo. A obrovské štěstí, že jim na svatební oslavě zahraje ŽIVÁ HUBA. To možná ani nečekali?! Veselo bylo už od začátku, protože se už přece jen něco popilo. Sem tam si někdo musel „odpočinout“ na zemi, aby mohl po chvilce opět tančit! Ale, to ke svatbě tak nějak prostě patří! Uvedená společnost se skvěle bavila, křepčilo se v podstatě nonstop. No, dobrot měli na stole požehnaně, i krásný svatební 12-ti patrový dort! Naštěstí nám nic z této opulentní hostiny nenabídli, protože s kolegou zrovna držíme redukční dietu a bylo by nám opravdu trapné, případně odmítat nabídku takových laskomin. Ještě, že k tomu tedy nedošlo a tak velkorysou nabídkou nás neuvedli do rozpaků. Samozřejmě, že novomanželům přejeme vše nejlepší a ať to klape! Jo, ještě prosím, kdybyste nám poslali nějakou fotečku, budeme moc potěšeni a i na web ji zde vystavíme! Předem děkujeme.

 

294.         08.09. FIREMNÍ AKCE, RESTAURACE MiniGOLF, OSTRAVA

 

Další den jsem se přesunul do Ostravy, protože i zde má společnost NESS Czech, s.r.o. svojí pobočku. Setkání probíhalo v restauraci MiniGOLF, kde (jak již sám název napovídá) se zaměstnanci mohli odreagovat při této kratochvíli. Bohužel počasí nebylo připravovanému, golfovému „mistrovství světa“ příliš nakloněno a pršelo a pršelo. Takže ta větší část hledala azyl ve vnitřních prostorech restaurace a těm co zůstali, jsem hrál venku na kryté terase. Nakonec došlo také i na to jamování, sestavili jsme takový improvizovaný NESS band a bylo nám fajn.

 

293.         07.09. FIREMNÍ AKCE, RANČ U JELENA, BRNO

 

Firemní akce pokračovala druhý den v Brně, resp. kousek od Brna, na jednom „zapomenutém“ ranči. Zde jsem hrál a zpíval již sám a to unplugged u stolu. Tak vlastně znělo „zadání“: vytvořit příjemnou, neformální atmosféru. Tak se také stalo, všichni se moc bavili a jak to na podobných akcích většinou bývá, najednou se „objevily“ i nějaké další kytary a jamovalo se až do ranních hodin!

 

FIREMNÍ AKCE RANČ U JELENA    FIREMNÍ AKCE RANČ U JELENA     

 

292.         06.09. FIREMNÍ AKCE, AREÁL ŠEBERÁK, Praha 4

 

Letos jsme opět hráli na firemním setkání společnosti NESS Czech, s.r.o. Akce probíhala v Areálu s restaurací “Šeberák“ a byla to naprosto skvělá volba! V tomto příjemném a neformálním prostředí se sešlo cca 300 zaměstnanců jmenované firmy proto, aby se také trochu pobavili a nemysleli jenom na práci. V tomto duchu pak probíhal připravený program: naše hudební produkce, se střídala s promítáním různých klipů a veselých videí na velké plátno, které jsme taktéž zvučili. A protože se vydařilo i počasí, chvilkami jsme si připadali jednou jak v letním kině a pak zase jako na nějakém letním „fesťáku“! Moc pěkná akce!

 

FIREMNÍ AKCE V AREÁLU ŠEBERÁK   FIREMNÍ AKCE V AREÁLU ŠEBERÁK     

 

291.         01.09. PIZZERIA & RESTAURANT SONNO DI FORNO, Pod Pekárnami 7, Praha 9

 

Tak a máme tady konec prázdnin a začátek školního roku! Naše poslední letošní hraní na krásné zahrádce v „SONNU“. Jirka si ještě naposledy zahrál na pískovišti, jež je součástí zahrádky a poté, co jsem mu rozbil několik báboviček, se rozbrečel. Já pro změnu celkem dost slintal nad jídelním lístkem s mnoha dobrotami, které si teď dlouhou dobu nedám, vzhledem k redukční dietě, kterou jsem začal právě dnes držet. O jedné přestávce jsem to ale nevydržel a začal alespoň olizovat zeď zahrádky s nakreslenými delikatesami…

 

JIRKA SI HRAJE A KDO SI HRAJE, TAK NEZLOBÍ!    MARTIN SLINTÁ (DIETA) A KDO SLINTÁ...TAK JE POSLINTANEJ

 

290.         20.08. COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT, KLATOVY- BEŇOVY

 

Klubový večer a příjemná atmosféra našeho vystoupení v tomto podniku, se tentokrát obešla bez kovbojů a jejich squaw. Prostě nepřišli. Škoda, protože letos jsme zde hráli naposledy a právě country tance, v jejich podání bývají tím správným kořením naší produkce. Malou satisfakcí byla alespoň, legendární večeře pro kapelu, opět ve formě kratke OstraFske klobasy. No a samozřejmě, že se nakonec, na konec tančilo, no a to je myslím vše, to už by snad stačilo. Ahoj, uvidíme se a uslyšíme se ve škole 1. září … teda chci říct, v restauraci SONNO DI FORNO, kde začínáme nový školní rock!

 

289.         19.08. KLADENSKÉ DIVADÉLKO, Josefa Hory 981, Kladno

 

Další klasická akce v KLADENSKÉM DIVADÉLKU. Počasí nám přálo, nepršelo! To se nám letos v létě tak často nestává. Ani nebyla zima, bylo příjemných cca 20° C, pivo mělo také tu správnou teplotu, prostě vše bylo v naprostém pořádku. A tak je to správné, pořádek musí být. Dovolte mi odejít!  

 

288.         13.08. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

V restauraci “Obecňák“, jsem to musel zvládnout „něják“ sám. Kolegu Jirku skolila žaludeční viróza. Proseděl večer na míse, konečná to prognóza. Mnozí možná diví se, proč fotky opět nejsou zde, snad to příště, lépe dopadne. Mnoho lidí nebylo, těm co přišli, se to líbilo. Zdeněk, Pavel & spol., zpívali se mnou, jako jeden sbor. Možná, že se tomu někdo směje, na rozdíl od jiných obcí, se v Kačici alespoň něco děje! Těším se, na příští hraní, pevně Jirko věřím, že na Tebe nepřijde opět sra..! 

 

 RESTAURACE OBECŇÁK KAČICE

 

287.         11.08. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Malešická Tvrz opět hlásí plno! Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Zahrádka ve zmíněném podniku byla opět zaplněná, a přestože se (až na jeden pár při písni „Tam u nebeských bran“) vůbec netančilo, většina z cca 100 přítomných, odměňovala naše koncertování jednou velkým, jednou zase menším potleskem. Prostě skvělá atmosféra a my už tak nějak „tušíme“ a nakonec i dle některých opakujících se tváří víme, že na ŽIVOU HUBU sem prostě lidi chodí! Jeden pán nadšený z našeho hraní dokonce říkal, cituji: „prodám televizi a už budu kluci poslouchat jen manželku a Vás“, nebo tak nějak, snad jsem to citoval přesně. Foťák jsem tentokrát nikomu, aby nás vybleskl, do ruky „nevrazil“, takže o tom jak zde bývá plno a fajn, se můžete přesvědčit jedině tak, že nám budete věřit, nebo ještě lépe, že příště přijdete také! Už se na Vás těšíme!      

 

286.         11.08. PIZZERIA & RESTAURANT SONNO DI FORNO, Pod Pekárnami 7, Praha 9

 

Posledně naší produkci přerušila bouřka a pořádná průtrž mračen. Tentokrát naše vystoupení nerušilo nic. Lidi si s námi zpívali, večer příjemně plynul, prostě se nám hrálo moc dobře.   

PIZZERIA & RESTAURANT SONNO DI FORNO   PIZZERIA & RESTAURANT SONNO DI FORNO 

06.08. GRILOVAČKA aneb KONCERT PRO HRADEČNO (TO JE PRO NÁS HRAČKA)

 

Jarek Nohavica v jedné své písni zpívá: „…jednou za sto let, zázrak se koná….“ Také my jsme si zazpívali tuto píseň, jen s drobnou úpravou a to v podobě o dost kratší periody, kdy se nějaký ten zázrak stane. V našem případě je to myslím, jedenkrát za rok. Přestože celý týden před naším velkým grilováním pršelo, se jako zázrakem počasí na několik hodin „umoudřilo“ a bylo prostě nádherně. Lidí bylo cca 25 a dalším zázrakem bylo vlastně i to, že na nás vzhledem k celkem dlouhé a především trošku „hlasitější“ venkovní (altánovité) hudební produkci, nezavolal nějaký „nerudný“ soused policii. Nedělám si iluze, že by se nikdo nenašel, nakonec z dobře informovaných zdrojů jsem se doslechl, že některým závistivcům jsme minimálně za nějakou tu pokryteckou pomluvu „stáli“, ale odvahu zavolat policii, natož přijít osobně se nenašel nikdo. Další části „sousedstva“ jsme naopak, dle jejich komentáře, sobotní večer naší kvalitní hudební produkcí zpříjemnili. Většina totiž taktéž grilovala a ti kdo chtěli již spát, si dokonce otevřeli okna, aby se jim krásně usínalo! Takže se ještě jednou omlouváme, těm co to vadilo. Těm ostatním slibujeme, že se tato akce bude opět konat. Ale až za rok! Takže zatím přátelé!

 

GRILOVAČKA GRILOVAČKA GRILOVAČKA

GRILOVAČKA GRILOVAČKA GRILOVAČKA 

GRILOVAČKA GRILOVAČKA GRILOVAČKA

 

285.         05.08. RESTAURACE FOTBAL CLUB STOCHOV

 

Další standardní vystoupení na Stochově. Nejdříve jsme překřikovali místní štamgasty, pak se tančilo a pak jsme se snažili vyhovět „hudebním“ přáním jednotlivců a proto museli vystřídat několik odlišných žánrů, abychom všem vyhověli. Country vystřídal Rock and Roll, pak staropražské lidové, poté Katapult atd. Některá přání zůstala opět nevyslyšena. Od Argemy totiž nic nehrajeme a pravděpodobně nikdy ani hrát nebudeme. Ještě, že po nás nechtěli zazpívat třeba něco od Lucky Bílé, jak už se nám několikrát stalo.  

 

284.         29.07. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Sotva jsme se vrátili z našeho letošního úspěšného turné a pár dní si oddychli, už zase vystupujeme a to v našem oblíbeném podniku: Malešická Tvrz. Úspěšně opět prší, takže v podstatě žádná změna za posledních cca 14 dní. Fakt skvělé léto! No, ale lidí přišlo přesto hodně. Je plno a neobsazené zůstaly jen stoly bez slunečníků! Přestože se netančilo, byl to takový příjemný poslechový a deštěm ubrečený večer!

 

PRACOVIŠTĚ ŽIVÉ HUBY V MALEŠICKÉ TVRZI   PRŠELO, A STOLY BEZ SLUNEČNÍKŮ BYLY PRÁZDNÉ

 

PRŠELO, ALE PŘESTO BYLO PLNO!   PRŠELO, ALE BYLO FAKT PLNO!

 

 

5. ŽIVOHUBÉ TURNÉ MORAVA-SLOVENSKO 2011

283.         24.07. RESTAURACE „CAMP“ BÍTOV, Bítov           

 

Poslední naše vystoupení na našem Moravsko-Slovenském turné, jsme měli tentokrát na Bítově. Když jsme v odpoledních hodinách přijeli, situace vypadala dosti špatně, na velké kryté zahrádce ani noha. Tentokrát se oproti loňskému roku hrálo naštěstí právě na této zahrádce a ukázalo se to jako správné rozhodnutí! Vývoj byl v podstatě totožný jako při našem hraní v restauraci Skleník na Vranovské pláži. Nejdříve nikde nikdo, pak najednou plno! Nakonec jsme s Jirkou toto vystoupení ohodnotili jako třetí nejlepší z celého turné. A to ze začátku vypadalo na úplné fiasko! No, takže jsme opět „zbořili“ další kemp na Vranovské přehradě. Takže jsme po půlnoci mohli vyrazit směr Praha, s autem naloženým nejen nástroji a aparaturou, ale i meruňkami, okurkami a samozřejmě vínem! Při cestě domů jsme se úspěšně vyhnuli několika srážkám se dvěma srnkami, zajícem a několika kočkami. Myslím, že turné dopadlo skvěle a nakonec předčilo naše očekávání.  Věříme, že všem, co nás na našich vystoupeních slyšeli a viděli, jsme snad alespoň na chvilku zpříjemnili letošní léto, tolik pokažené nepříznivým počasím. Děkujeme za Vaši přízeň.

 

RESTAURACE CAMP BÍTOV   RESTAURACE CAMP BÍTOV

 

RESTAURACE CAMP BÍTOV   NEJKRÁSNĚJŠÍ HOLKY Z BÍTOVA!   

 

282.         23.07. MORAVSKÝ SKLÍPEK V ŠATOVĚ - VINAŘSKÁ STODOLA, Šatov

 

Další z vystoupení, na našem turné jsme měli, tradičně ve Vinařské Stodole v Šatově. Letošní rok, byl ale poznamenán relativně malou účastí a lidí přišlo méně než vloni. Je to jako na houpačce, jednou hrajeme pro 100 lidí, pak zas jen pro 30. Chybělo, poměrně dost známých tváří, kteří to sem mají opravdu kousek a to nás mrzelo. Nakonec i přes menší účast, se nám myslím podařilo vytvořit příjemnou atmosféru, při které došlo také na velmi divoké taneční kreace nejen přítomných cyklistek. Takže za rok v Šatově znova? Uvidíme.

 

MORAVSKÝ SKLÍPEK V ŠATOVĚ - VINAŘSKÁ STODOLA, TANČILO SE

 

JIRKA S DÝMKOU   MARTIN S PIVEM A DÝMKOU   JIRKA S PIVEM A DÝMKOU

281.         22.07. PIVNICE BRISTOL aneb REPETE, ZNOJMO

Repete v Pivnici Bristol, nejlepší karate je pistol. Nejlepší kung-fu  je „devítka“, zahráli jsme také Medvídka. Nakonec došlo i na thai-chi (tajči), v Bristolu si lidi takhle zatančí. Jako výslužku jsme dostali, pivo, sklenice a ty nejlepší Znojemské kvašáky, skvělý bourbon mají pro změnu zase v Kentucky. Nakonec k večeři domácí sekanou, Oldo moc děkujeme a za rok nashledanou. Jo, ještě jsem zapomněl na ty žebra skvělý, k snídani jsme je měli. Už jsme z toho turné unavení!

 

PIVNICE BRISTOL ZNOJMO   PIVNICE BRISTOL ZNOJMO, OLDA FOTOGRAFEM

 

BRISTOL ZNOJMO, MARTIN S DÝMKOU   PIVNICE BRISTOL ZNOJMO

 

280.         21.07. COUNTRY SALOON VRANOV, Vranov nad Dyjí 

 

Tak, dnes to bylo pro změnu z úplně jiné planety. V porovnání s naším včerejším „fesťákem“, pro v podstatě celý kemp na Vranovské pláži, se to dnes smrsklo na nějakých 20 posluchačů. A víte, že nám to ale vůbec nevadilo! Po dlouhé době (a myslím, že mohu hovořit i za kolegu Jirku), jsme si užili komorní, klubovou atmosféru. Bicí automat jsme používali opravdu jen akademicky a v některých písních nezazněl vůbec. Takže, přestože tentokrát nedorazilo (a na turné poprvé!) moc lidí, moc jsme si to s Jirkou užívali a myslíme, že i všichni co přišli. No a vy ostatní máte jednoduše smolíka-pacholíka, protože ten večer byl prostě neopakovatelný a originální, tak jako každý večer, kdy hrajeme. Žádné dobové fotografie se bohužel z tohoto vystoupení nedochovaly. A kdyby ano, stejně by žádný, i ten sebelepší fotograf nezachytil atmosféru, kterou všichni přítomní dýchali. Bum! Jirka právě zabil jednu mouchu, jednou ranou a doufám, že dnes byla poslední, co se v našem vinném „penzionu“ odvážila vylézt ze svého úkrytu. A to je opravdu tečka, za dnešním romantickým a deštivým večerem.

  

279.         20.07. RESTAURACE “SKLENÍK“, VRANOVSKÁ PLÁŽ

 

Když jsme přijížděli na místo našeho středečního vystoupení, měli jsme celkem obavy ohledně počasí. Na obloze se převalovaly černé mraky a my to viděli černě taky. Moc optimismu nám nedodal ani personál, který nás od hraní na zahrádce odrazoval s tím, že máme hrát raději uvnitř restaurace. Po chvilce licitování jsme rozhodli: Hrajeme venku! A dobře jsme udělali! Z počátku na zahrádce u stolů opravdu nikdo neseděl, ale protože jsme dost drsně (promiňte mi ten výraz) „okouřili“ naší produkci, byly jsme slyšet skoro po „celé“ Vranovské přehradě. Navíc hrajeme a zpíváme dobře a moc hezky a proto se lidi začali pomalu, ale jistě trousit, až se zahrádka zaplnila celá! No a ti, co se už nevešli, si naše country&rockové řádění užívali alespoň ve svých stanech a karavanech a to až do 23:59. Pak bohužel přišla „policejní“ hodina a tak jsme se museli rozloučit. Škoda, právě to mělo ty největší grády! Jirka dával na svého fendra jedno vymazlené sólo, za druhým. Ale, v nejlepším se má přestat, ne? Ještě pochvala moc příjemnému personálu a obzvláště kuchaři! Jirka dostal dva obří řízky, které nemohl skoro sníst a úžasné vepřové medailonky na Řecký způsob, mě na chvilku přenesli z Vranovské přehrady až na Krétu. Cestou domů jsem ještě „zafuněl“ policistům do digitálního „balónku“, kde se zcela logicky, objevil údaj 0,0 promile. No, a protože jsme již dorazili na místo našeho ubytování, tak „doháním“ Jirku, který neřídil, a koštuji skvělé vínečko od Vaška. Je 3:38, Jirka už chrápe, jdu také. Dobrou noc přátelé.         

 

ZPRVU TO VYPADALO TAKHLE, ANI NOHA   ZA CHVILKU SE KARTA ALE OBRÁTILA A BYLO NARVÁNO

HRAJEME PRO VŠECHNY VĚKOVÉ SKUPINY!   VE SKLENÍKU BYLO NAKONEC OPRAVDU, JAKO VE SKLENÍKU

ZATAŽENÁ OBLOHA NAD VRANOVSKOU PŘEHRADOU

REKLAMA COCA-COCA&ŽIVÁ HUBA, ANEB CENZUROVÁNO   REKLAMA COCA-COCA&ŽIVÁ HUBA, ANEB CENZUROVÁNO 

19.07. JAMSESSION VE SKLÍPKU U VAŠKA

 

Na TURNÉ jsme měli samozřejmě i volno. Stejně jsme nakonec tento volný večer, opět vyplnili hraním a zpíváním. Jak jinak. Bylo to stejně jako vloni u Vaška ve sklípku. Okoštovali jsme moc dobrá vína a k tomu muzicírovali až do rána. Sešla se zde opět moc zajímavá společnost, takže jsme se fakt nenudili a o zábavu nebyla nouze.  

JAMSESSION VE SKLÍPKU U VAŠKA   JAMSESSION VE SKLÍPKU U VAŠKA      

278.         17.07. KEMP MARS, ŠAKVICE 

Houston, hlásíme přistání na MARSU! Jsou zde moc pohostinní, čepují tady dobré pivo, nějaké neznámé Marťanské značky. Asi to bude 10° Martinus. Také Marťanky jsou zde šik a sexy. Trošku se zprvu stydíme a tak raději zakrýváme podium plachtami, aby na nás ty kočky neviděli. Pak jsme se přece jen osmělili a vystrčili tykadla ven. Odměnou byla perfektní venkovní „tancovačka“, kterou jsme ukončili těsně před začátkem nějaké ohromné bouře, takže jsme naštěstí vše stihli zabalit a dát do našeho raketoplánu. Opět prima akce. Škoda, že jste na Marsu taky zrovna nebyly.

KEMP MARS - NEJDŘÍVE JSME SE SCHOVALI   KEMP MARS - TO UŽ MÁME VYSTRČENÁ TYKADLA

KEMP MARS - ZÁBAVA V PLNÉM PROUDU   KEMP MARS - BACHA, JSOU TU MARŤANI

277.         16.07. COUNTRY CLUB SHERIFF, Tovarníky (Topolčany), SLOVENSKO

 

ŽIVÁ HUBA, již potřetí vystoupila v zahraničí! Sice jenom na Slovensku, ale to se snad také počítá, ne? Nádherný a stylový podnik nás opět oslovil svojí atmosférou a jistým geniem loci. „To stě iba dvaja?“ ptal se nás s neskrývaným údivem personál. „No i s automatem Ringem, jsme přece traja“ znělo naše vysvětlení. „Tak, to jsme tady doteraz němali“. Nerozumíme tomu, proč a čemu se všichni tak diví. Sice živě hrajeme jen dva, ale vydáme přece za šest! No tak počítejte se mnou: 2x kytara+2x zpěv+1x foukací harmonika, no a k tomu bicí. Celkem jednoduché počty. No nechám již polemik na téma počtu lidí v kapele, v každém případě neplánujeme, že by se z nás do budoucna stali Alexandrovci. No a jak vlastně dopadlo naše hraní? Přece skvěle, jak jinak?! Lidí přišlo úplně nejvíc, co jsme zde na Slovensku vůbec měli. Tančilo se do druhé hodiny ranní a líbilo se to každému pánovi, každé paní. Intenzivní zážitek, který nás nabil na další naše vystoupení a hlavně náročnou cestu: letíme totiž na MARS! 

 

   COUNTRY CLUB SHERIFF   COUNTRY CLUB SHERIFF - NÁČELNÍK VELKÁ HUBA

COUNTRY CLUB SHERIFF - MARTIN & KOČKY   COUNTRY CLUB SHERIFF - TANČILO SE!

COUNTRY CLUB SHERIFF - TANČILO SE!   COUNTRY CLUB SHERIFF - POVĚSTE HO VEJŠ, AŤ SE HOUPÁ 

276.         15.07. PIVNICE BRISTOL, ZNOJMO

 

Tak nám začalo TURNÉ 2011! Odstartovali jsme, ve vyhlášené Znojemské knajpě, tedy pivnici BRISTOL, kde nás již netrpělivě očekával majitel a velký sympaťák Olda. S ním pak v očekávání, také hrozen místních štamgastů, pro které bylo určitě naše vystoupení, tak jako vloni, příjemnou změnou každodenního stereotypu. Na rozdíl od loňského roku nebylo takové vedro a dusno, takže se tančilo hned od první písničky. Zábava v tomto tanečním duchu pokračovala po celý večer. Pravdou je, že se tady s pivem „nikdo nemazlí“ a i některé přítomné dámy, daly za večer víc „kousků“, než leckterý chlap. Po 23 hodině, bylo již možno zahlédnout i několik tzv. „hodinářů“ a dokonce jednoho „Supermana“. Tento tým „snů“ doplnilo i několik klasických „umakartů“. Pojďme k hodnocení jídla a dalších náležitostí, tak jako v loňském roce. Co se týká jídla, tak vysoko nastavená laťka z loňska se podařila udržet, ne-li posunout výše. Vynikající vepřový a kuřecí řízek, podávaný navíc s domácím bramborovým salátem, byl jen pouhým předkrmem, u kterého jsme se pěkně zapotili. Takže moučník, který měl následovat, v podobě uzených, naložených žeber, jsme si museli nechat zabalit na cestu sebou. Co dodat: v podstatě jsme byly svědky a sami i aktéry, klasické hospodské „tancovačky“, se vším všudy. Oldo, moc děkujeme a těšíme se za týden na repete.

 

PIVNICE BRISTOL ZNOJMO - KOČKY   PIVNICE BRISTOL ZNOJMO - NEČEKANÁ ZPĚVAČKA

PIVNICE BRISTOL ZNOJMO - ŘÍZEČKY   PIVNICE BRISTOL ZNOJMO   PIVNICE BRISTOL ZNOJMO - TANEČKY

5. ŽIVOHUBÉ TURNÉ MORAVA-SLOVENSKO 2011 

275.         13.07. PIZZERIA & RESTAURANT SONNO DI FORNO, Pod Pekárnami 7, Praha 9

Tak, ještě jsme stihli před naším letošním TURNÉ ještě jeden ½ koncert, na moc příjemné zahrádce ve Vysočanech. Mají zde luxusní a hlavně zastřešené podium, které nás zhruba v polovině našeho vystoupení ochránilo, před opravdu dosti divokou bouřkou a průtrží mračen. Škoda, lidí bylo celkem dost a hlavně se nám hrálo moc fajn, tak snad si to ještě zopákneme a počasí nám bude přát více. Přestože blesky byly úžasné, nic jsme ani nefotili, tak to necháme opravdu na příště. Další informace již v podstatě on-line a to z našeho TURNÉ 2011, bereme totiž sebou výpočetní techniku s připojením na interfernet!    

 

274.         02.07. SVATBA, DUBEČSKÝ ŠPEJCHAR, Praha 10 – Dubeč

 

Nádherné prostory zrekonstruovaného špejcharu z 18. století v Dubči, byly svědkem svatební oslavy Zuzany & Michala, na které jsem měl tu čest zahrát. Nevěstě i ženichovi to moc slušelo! Živé kytarové vstupy se zpěvem, jsem prokládal i muzikou reprodukovanou. Nakonec jsem si na kytaru i foukací harmoniku zahrál a zazpíval „společně“ i s Čechomorem, Katapultem, Kájou Gottem a mnoha dalšími interprety. Tančilo se tak i tak. Koncept jakéhosi mixu živé i reprodukované muziky se na tento typ akce velice osvědčil! Musím se přiznat, že jsem se nechal skvělou atmosférou několikrát unést a to natolik, že jsem doslova „skočil“ na parket a předvedl něco, co možná vzdáleně připomínalo známý tanec Donských Kozáků. Přestože „kozáčka“ samozřejmě tancuji několikrát denně, natáhl jsem si nějaký sval na lýtku, takže jsem se raději zase odpajdal zpět na své místo a dal si jako náplast skvělý pikantní gulášek. Moc pěkná akcička!      

SVATBA DUBEČ   SVATBA DUBEČ   SVATBA DUBEČ

SVATBA DUBEČ   SVATBA DUBEČ

273.         25.06. KLADENSKÉ DIVADÉLKO, Josefa Hory 981, Kladno

 

Standardní akce v KD. Tentokrát nepršelo, opět se tančilo a bohužel před 22:00 hodinou se (kvůli nočnímu klidu) opět končilo. Takže příští týden si dám sólo jednu svatbu a pak T U R N É 2011!  

 

272.         24.06. KULTURNÍ DŮM VELKÁ DOBRÁ, Karlovarská 315, VELKÁ DOBRÁ

 

Zábava pořádaná v pivnici kulturního domu, byla skutečně VELKÁ a účast opravdu DOBRÁ. Mimořádně DOBRÁ byla (prý) bašta, ve formě pečených žebírek, bohužel se snědli dříve, než jsme je s Jirkou stačili ochutnat. VELKÁ škoda. No DOBRÁ, tak snad příště. VELKÁ radost byla z naší hudební produkce. Všichni nás chválili a říkali: ta ŽIVÁ HUBA je opravdu DOBRÁ. Sice to není skupina početně moc VELKÁ, ale je DOBRÁ. VELKÁ DOBRÁ   

VELKÁ DOBRÁ   VELKÁ DOBRÁ 

271.         18.06. OSLAVA NAROZENIN – SOUKROMÁ AKCE, ŘEPORYJE, P-6

 

Moc prima oslava narozenin Maruško! Bylo pro mě potěšením, Tobě i všem přítomným, zahrát nejdříve na kytaru a pak i jako DJ HUBA. Ještě jednou Ti přeju vše nejlepší.

 

OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA

OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA

OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA OSLAVA NAROZENIN MARUŠKA

    

 

270.         16.06. 6.ZŠ KLADNO ROZDĚLOV, ZAHRADNÍ SLAVNOST

 

Tak, ve škole jsem už fakt pár let nebil, já debyl. Možná, že je to velká chiba, protože občas nějakou tu hrubku udělám a opakovaní, je matka moudrosti, že. V každém případě, jsem tentokrát s kolegou Jirkou hrál na ZAHRADNÍ SLAVNOSTI pořádané překvapivě na zahradě, jedné Kladenské školy. Nejen, že zde byli žáci prvních i druhých tříd, ale také třeťáci, čtvrťáci, ovčáci a čtveráci…nějak jsem se do toho zamotal. Prostě byli zde všichni školou povinní a také jejich rodiče, prarodiče, tety, pratety a určitě i školník, ale ten asi kouřil za školou. Program této slavnosti byl úžasný a hlavně nabitý spoustou zajímavých soutěží. Pěkné bylo i slavnostní vyřazení žáků devátých tříd. Prostě se jim udělalo pápá-lálá a bylo to! Ještě, že jsme s Jirkou chodili jen na osmiletku. A to prosím celých 10 let. Nás škola fakt bavila. Některé ročníky jsme si dali proto dvakrát. Teď opět vážně. Důležité bylo oficiální sdělení, že “v průběhu akce není zajištěn pedagogický dozor“ a teď pozor, hráli jsme tedy, jak nejlépe jsme se to naučili v hodinách hudební výchovy a o přestávkách jsme dokonce ani holky netahaly za vlasy a nekoukali jim pod sukně pomocí důmyslných sestav zrcadel a nesoutěžili na klučičích záchodech “kdo vejš“. Prostě jsme se chovali vzorně a na závěr jsme od paní ředitelky dostali jedničku s hvězdičkou. 

 

 NA VRCHOLU POTRAVINOVÉHO ŘETĚZCE, ANEB MICHAL A JEHO BUŘTY

 ZAHRADNÍ SLAVNOST

ZAHRADNÍ SLAVNOST - ZAMYŠLEN ZAHRADNÍ SLAVNOST - TANEČKY   

ZAHRADNÍ SLAVNOST - BUDOVA ŠKOLY ZAHRADNÍ SLAVNOST - LIDIČKY         

ZAHRADNÍ SLAVNOST - PŮJDE TO NALADIT? ZAHRADNÍ SLAVNOST - MLADÝ KYTARISTA ZAHRADNÍ SLAVNOST - PŮJDE!   

 

269.         14.06. OSLAVA 1. NAROZENIN, OČNÍ OPTIKA OPTICZ , PLZEŇ

 

Oslava 1. narozenin této skvělé oční optiky v Plzni se opět neobešla bez patrona Pavla Horvátha a dalších fajn lidiček, kteří měli možnost ochutnat různé delikatesy z rautových stolů, popít dobré vínko, nebo vynikající Plzničku. Opět jsem měl tu čest pro všechny přítomné obstarat živou i reprodukovanou muziku, tak jako před rokem při otevření. O taneční složku se postarala nebo postaral ve svých dynamických travesti vstupech jeden šikovný mladý muž nebo šikovná slečna…mám v tom nějaký zmatek, kdo vlastně. Helium pak do plic vdechované a komicky měnící hlasový projev všech přítomných, jen umocnil fantastickou atmosféru této narozeninové párty! Hano a Terezo, ať Vám vše vychází dle Vašich přání a snů!

 

Balónky s heliem    Borci-sportovci

 

Holky zpívali   Dobroty   Narozeniny OPTICZ

 

Helena Vondráčočková aneb skvělé travesti show   Helena Vondráčočková aneb skvělé travesti show

 

268.         11.06. ŠTĚDRÝ DEN V ČERVNU aneb SOUKROMÁ AKCE v HRADEČNĚ

 

Štědrý večer nastal, Štědrý večer nastal, koledu přichystal, koledu přichystal… Dovedete si představit, že si v létě nazdobíte vánoční stromek, upečete vánočku, zapálíte svíčky na adventním věnci a přitom zazpíváte koledy? Ale ano, vše je možné! A tak se také stalo na jedné skvělé soukromé akci u Lenky a Tomáše z Hradečna. A právě u těchto moc příjemných lidiček, kteří mají invenci a neotřelé nápady, jsem hrál a zpíval celý „Štědrý“ večer. A to, že byl opravdu štědrý, si nevymýšlím. Stoly se prohýbali pod různými sladkými i slanými dobrotami a sklenice s vínem, pivem a sem tam i nějakým tím panáčkem, byly skoro bezedné. Nééséém Vám nóóóviny, póóslouchejte, mi v uších bude znít, snad až do vánoc. Tedy těch opravdových. Originální a povedená akce.      

TAK, TEĎ SI DÁME PAPÁNÍ A PAK PŘIJDE JEŽÍŠEK...   NA HORÁCH PRÝ NAPADLO PŮL METRU SNĚHU...

VÁNOČNÍ POHODA...   DOSTALA JSEM K VÁNOCŮM BALÓNKY A NAŠLA JSEM SI ŽENICHA. DOBRÉ SKÓRE!

VÁNOCE V ČERVNU? PROČ NE!   ZÁTIŠÍ S VÁNOČKOU    

267.         10.06. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

…dodnes mě mrzí, že v Malešické tvrzi, jsem rozdělanou práci přerušil. Dřív než o dvě hodiny, vypnuli jsme mašiny, aby se soused nerušil. To by nás pak postavili na kobereček, příslušníci policie a přidali na zadeček. Rádi jsme Vám dnes zahráli, několik písní přidali, nechceme však dělat majiteli maléry! Jen pro vysvětlení: v Malešické Tvrzi může kapela hrát venku jen do 22.00 hodiny, bohužel  i přesto, že se právě v tento okamžik začíná rozjíždět ta správná zábava, nebo právě proto, protože, hned za „bukem“ čeká nějaký policejní orgán, aby mohli zasáhnout a obklíčit nás všechny v případě, že se bude muzicírovat ještě po 22.00 hodině. No a mě prostě v této souvislosti napadla písnička Pavla Dobeše. To je vše.            

MALEŠICKÁ TVRZ 

266.         05.06. PĚŠÍ ZÓNA T.G. Masaryka, Kladno

 

Ten, kdo se vydal v neděli do centra Kladna, mohl si tuto procházku zpříjemnit poslechem naší muzikální deformace. Hráli jsme především k poslechu, páč nikdo netancoval, ale to nám nevadilo. V každém případě se občas před podiem, kde jsme koncertovali, sem tam někdo zastavil, poslechl pár písniček, ocenil naší produkci decentním potleskem, či jen (doufáme, že uznalým) pokýváním hlavy a zase pokračoval v nedělní procházce. Prostě taková příjemně, ospalááá atmosféra.

 

 Pěší zóna TGM na Kladně   Pěší zóna TGM na Kladně

 

265.         02.06. RESTAURACE FILIP A JAKUB, Arbesovo náměstí 71/5, Praha 5

 

Laťku, kterou již v loňském roce, při našich vystoupeních, nasadili opravdu dost vysoko místní štamgasti, se letos podařilo zvednout ještě výše! Vytvořili opravdu perfektní atmosféru. Tančilo se a zpívalo, křepčilo se a bumbalo. Všichni řádili jako pominutí. Bodejť by neřádili, když jim hrála ŽIVÁ HUBA, nad kterou také občas stojí snad všichni Svatí. Filip a Jakub nevyjímaje. Amen.       

RESTAURACE U SVATÉHO FILIPA & JAKUBA   RESTAURACE U SVATÉHO FILIPA & JAKUBA

RESTAURACE U SVATÉHO FILIPA & JAKUBA   RESTAURACE U SVATÉHO FILIPA & JAKUBA

264.         27.05. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

Naším dalším, novým působištěm, kde jsme si zahráli, je malá, příjemná a útulná hospůdka “Obecňák“ v Kačici, která je přesně tím pravým opakem velkých saloonů s hojnou návštěvností. Zde je atmosféra opravdu klubově-rodinná a kontakt s přítomnými, je určitě intenzivnější a konkrétnější. Toto fajnové hraní nebylo tentokrát bohužel fotograficky zdokumentováno, ale to nevadí, příště budeme mít možnost to napravit.    

 

263.         21.05. COUNTRY SALOON BAŽINA, FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

 

Intenzivní večer plný skvělých zážitků v zaplněném unikátním country saloonu BAŽINA. Dál už jen skvělé fotografie, které pořídil fajn chlapík: Zbyněk Hroník.

 

COUNTRY SALOON BAŽINA

 

COUNTRY SALOON BAŽINA   COUNTRY SALOON BAŽINA

 

COUNTRY SALOON BAŽINA

 

COUNTRY SALOON BAŽINA   COUNTRY SALOON BAŽINA

 

262.         20.05. KLADENSKÉ DIVADÉLKO, Josefa Hory 981, Kladno

 

Letní zahrádka se skvěle střiženým a šťavnatým trávníkem v KLADENSKÉM DIVADÉLKU je tou správnou volbou, jak případně trávit páteční podvečer, když Vás již unavují nekonečné televizní seriály. Navíc, když zde hraje k poslechu a tanci živá kapela, navíc s tak „vtipným“ názvem: ŽIVÁ HUBA. Když jsme v 18.00 hodin naše koncertování spustili, zdálo se, že pršet nebude. V 19.00 začínala druhá série písniček a pořád bylo zřejmé, že nebude-li pršet, nezmoknem. Ve 20.00 hodin, to už vypadalo slibně, že jako ani kapka z mráčku, ani blesk, natož hrom. No a těsně před posledním setem písniček, který začal v cca 21.00 hodin „trochu“ sprchlo. Trošku no. A co jako?! Těch pár litrů vody. Přece nejsme z cukru! Jednoduše jsme to dohráli až do vítězného konce a nejen my jsme se skvěle bavili. Na úplný závěr si několik odvážlivců dalo: tanec mezi kapkami deště a my přidali dvě písně, ještě. Pěkný večer!    

KLADENSKÉ DIVADÉLKO - TROCHU SPRCHLO....NO   KLADENSKÉ DIVADÉLKO - TROCHU SPRCHLO....NO   

261.         14.05. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Další z pravidelných akcí na ranči u Karla. Fajn večer s bohatou tombolou a mnoha tanečníky ve stylovém a moc příjemném prostředí bývalé stodoly. Tady se nám vždy hraje moc dobře!

 

 RANCH U KARLA OBŘÍSTVÍ    RANCH U KARLA OBŘÍSTVÍ

autor fotografií: fotograf Karel Pepperný

 

260.         13.05. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Opět naše vystoupení v Malešické Tvrzi. Jako „předkapela“ ŽIVÉ HUBY si na velkém plátně zahrál Český národní team společně se Švédským na mistrovství světa v hokeji. Bohužel Švédové rozehráli sóla na své hokejky o něco lépe a tak právě oni na konci zápasu zpívali vítěznou píseň. Do této poraženecky ponuré atmosféry nastoupil team s názvem ŽIVÁ HUBA s jasným úkolem: zlepšit náladu zcela zaplněného podniku a hudební smrští country a rockových písní osušit slzy stékajících po drsných a neoholených tvářích, většiny přítomných hokejových fandů. Povedlo se! Všechny „čtyři“ třetiny naší hry se tančilo, nikdo se zbytečně neflákal na střídačce a trestná lavice zůstala po celou dobu prázdná. Byla to myslím důstojná „oslava“ prohry našich hokejistů. 

 

  TANČILO SE....    TANČILI MALÍ, VELCÍ....

 

 TANČILI NÁCTILETÍ I KMETI   ŽIVÁ HUBA & VILMA V MALEŠICKÉ TVRZI (OLDA FOTIL)

 

259.         07.05. ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, K lázním 1795, COUNTRY BÁL

 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, COUNTRY BÁL - moje dcera Adélka 

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, COUNTRY BÁL - bylo tady fakt plno

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, COUNTRY BÁL - nové světla se osvědčili!

ŘÍČNÍ LÁZNĚ RADOTÍN, COUNTRY BÁL - ačkoliv Mašinku standardně nehrajeme...

258.         30.04. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Teď jsem akorát dorazil domů, z letošních ČARODĚJNIC. Je po půlnoci a poté, co jsem si nalil panáčka slivovičky a natáhnul fotky do PC, jdu napsat, jaké to vlastně bylo. Hráli jsme s kolegou Jirkou v Malešické Tvrzi a bylo to super. Hráli jsme venku a bylo narváno! Lidi tančili, opékali buřtíky a skvěle se bavili. Při poslední písničce začala velká průtrž mračen, bylo to prostě perfektně vypočítané! Přišel také Olda a další kamarádi z našeho početného, asi 10 členného fanklubu. Na koštěti přiletěla i Vilma a bravurně vybrala poslední zatáčku před podiem, kde se nám hrálo moc dobře, navíc v záři nových PAR LED světel, které jsme pořídili. Ta příjemná paní fotografka, ty fotky pořád ještě neposlala. Příští sobotu hrajeme na rodeu. Konec hlášení.

 

ČARODĚJNICE V MALEŠICKÉ TVRZI   ČARODĚJNICE V MALEŠICKÉ TVRZI

 

ČARODĚJNICE V MALEŠICKÉ TVRZI  ČARODĚJNICE V MALEŠICKÉ TVRZI 

 

 ČARODĚJNICE V MALEŠICKÉ TVRZI  ČARODĚJNICE V MALEŠICKÉ TVRZI

 

  

 

257.         29.04. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 – Modřany

 

Příjemná paní fotografka z našeho předchozího hraní v Klatovech zatím slíbené fotky neposlala. Škoda…ještě počkáme. Jinak tady máme naše další hraní v restauraci jesle, pardon tedy školka… mimo jiné tentokrát se zde hrál také fotbal, hokej, a minigolf. Dokonce přišlo mnoho chatařů a zahrádkářů, v čele s Přemetem Prkennou Podlahou. No jistě! Vždyť hrála ŽIVÁ HUBA a ruku na srdce: minimálně na chatu, to určitě stačí.   

 

256.         24.04. COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT, KLATOVY- BEŇOVY

 

Až příjemná fotografka pošle slíbené fotečky, nějakou sem dám a možná něco ještě napíšu…

 

255.         23.04. RESTAURACE FOTBAL CLUB STOCHOV

 

Pavle, tentokrát to byla trefa do černého! Naše druhé vystoupení na Stochově se s tím prvním nedalo vůbec srovnat! Velikonoční zábava v přízemních prostorách pivnice, byla skvělou volbou. Protože to tady byl samý chlap, byla první série písniček spíše jen taková poslechová, ale jakmile přišlo několik zástupkyň něžného pohlaví, tak se to rozjelo a tančilo se ještě po půlnoci! Při poslední písničce jsem fakt už opravdu, ale opravdu potřeboval „na malou“, tak si Jirka „střihl“ sám Knocking On Heaven's Door, no a já ho při tom alespoň vyblejsknul foťákem.

 

Jirka hraje Knocking On Heaven's Door   Jirka hraje Knocking On Heaven's Door

 

254.         17.04. “RANCH U KARLA“, Obříství 21

 

Sobotní akce na Ranči u Karla se tradičně vydařila. Pravda je, že mohlo přijít trochu víc lidí, ale v každém případě, ten kdo přišel se skvěle pobavil a určitě nelitoval.

 

RANČ U KARLA    RANČ U KARLA

autor foteček: fotograf Karel Pepperný 

 

253.         16.04. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5 – Slivenec

 

V pátek jsme si opět zahráli ve Slivenci “U Žilinů“ a nostalgicky zavzpomínali na naše první vystoupení v tomto podniku. Byla to paráda: narváno, tančilo se a pilo, lidi se skvěle bavili. Kouknu se přesně, kdy to bylo, moment… jo, už jsem to našel: poprvé jsme zde hráli 30. ledna 2010, tedy více jak před rokem a ta akce se tenkrát opravdu povedla! Pak už byla tendence sestupná a dnes nás to úplně dorazilo. Naše poslední vystoupení zde, bylo asi poslední. Nevím co se dělo, lidí bylo poměrně dost, ale takové (omlouvám se, musím to přirovnání použít) psí čumáky už jsme dlouho neviděli. Totální fiasko zachránila snad jen sympatická dvojice u nejbližšího stolu, která nás celý večer neúnavně povzbuzovala a to dokonce i přesto, že jsem dle jejich názoru špatně frázoval. Mě to ale nevadilo, protože jsem stejně netušil, o čem to vlastně mluví a o jakou frázi se konkrétně jedná. 

 

252.         01.04. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Po týdnu jsme si opět zahráli v Malešické Tvrzi. Večer v podstatě probíhal dle scénáře z minulého hraní. Takže vše OK. Myslím si, že všichni byli moc spokojeni, včetně nás a pana majitele, který si tentokrát i zatančil. Moc se těšíme na konec tohoto měsíce, protože to budou „čáry“ a na tvrz se budou slétat ty nejškaredější čarodějnice z nejbližšího okolí v okruhu cca 2.500 km. Takže bude narváno! K tomu všemu budeme večer hrát takovou fakt klasickou, táborákovou pohodovku, žádné bigbeatové divočiny. Takže: přijďte si opéct buřtíka, dát si kus flákoty a zalít to skvělým pivečkem!  Těšíme se na Vás! A pozor, to nejni APRÍL!!     

 

251.         25.03. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 - Malešice

 

Když jsme v cca 17.45 hod, začali v restauraci MALEŠICKÁ TVRZ rozestavovat aparaturu, nebylo zde ani živáčka. Bylo to asi tím, že už tady máme jaro a tak všichni seděli venku na zahrádce a popíjeli skvělé nefiltrované pivo točené z tanku. A pes. Měli jsme tady premiéru a moc jsme se těšili, ale zatím to vypadalo na absolutní fiasko, co se týká lidí na hlavním sále s kapacitou cca 150 osob. Kolem 19.00 hod, když jsme měli začít s produkcí, nás „zachránil“ fanklub ŽIVÁ HUBY dorazivší ve složení Vilma, Olda a Ivan, takže už „to nebyla přesiloFka“. Takže jsme to spustili a zábava se začala pomalu, ale jistě rozjíždět. Také si s námi „tak trochu zazpíval“ i jeden sympaťák s přezdívkou CHIP, který ten den slavil zrovna narozeniny. No co Vám budu vyprávět, sál se postupně plnil, až to kolem 22.00 hodiny opravdu vřelo a poslední série byla opravdu bomba. Tančilo se a pařilo se a byla prostě super úžasná atmosféra, kterou jsme vůbec ze začátku nečekali. Moc jsme si to užívali a skvěle se nám hrálo. Jo, a Jirka si vyzkoušel moje nové retro brýle a mimochodem, moc mu slušeli. Viz foto.

 

 

JIRKA ZKOUŠÍ MOJE NOVÉ RETRO BRÝLE   Díky kluci, pěkně jsem si s Vámi zazpíval...   JIRKA ZKOUŠÍ MOJE NOVÉ RETRO BRÝLE

 

JIRKA ZKOUŠÍ MOJE NOVÉ RETRO BRÝLE   Sympaťák CHIP si s námi zazpíval Panenku   JIRKA ZKOUŠÍ MOJE NOVÉ RETRO BRÝLE

 

FANKLUB ŽIVÉ HUBY. VILMA, OLDA, IVAN   Mezitím: čoveče a ta ryba byla fakt takhle velká! No fakt, nekecám!   

 

MALEŠICKÁ TVRZ    MALEŠICKÁ TVRZ

 

250.     19.03. VÍTÁNÍ JARA ANEB JOSEFSKÁ ZÁBAVA V HRADEČNU

 

Vítání jara ve Starozámecké restauraci v Hradečnu, kterou již potřetí pořádal Honza Kemr bylo tradičně pojato velkoryse. Papalo se prasátko na rožni a další mňamky. Pozor! Omlouvám se, nebylo to prase, ale krůta. A fakt krutá! Bumbalo se pivečko a semtam proběhl i nějaký ten panáček. Po dlouhé době jsem si zahrál sólo, se zpěvem mi pomohli přítomní. Fajn večer.

 

VÍTÁNÍ JARA V HRADEČNU    VÍTÁNÍ JARA V HRADEČNU     

 

249.         18.03. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 – Modřany

 

Když jsme tentokrát s Jirkou přijeli, (tak jak je naším zvykem s cca hodinových předstihem) do restaurace Školka, stejně nám to bylo prd platné, protože na místě kde stává kapela se pořádal miniturnaj v šipkách a tak jsme v podstatě ještě hodinu čekali, abychom mohlo zapojit komba a začít s hudební produkcí. To nám ze začátku moc na páteční náladě nepřidalo, navíc 4 hráči s šipkami, byly jediní v restauraci. Když jsme kolem půl deváté konečně začali hrát, v hospodě bylo asi pět lidí a moc nám do zpěvu nebylo. Během první série se to ale nějako začalo scházet, takže při druhé sérii písniček už bylo (v což jsme už fakt nedoufali) narváno a přítomní se již začali pomalu a nesměle vrhat do tance. Toto vrhání se do tance kulminovalo mezi půlnocí a jednou hodinou ranní, kdy už tancovali skoro všichni a zábava předčila naše očekávání. Povedený večer!

 

 RESTAURACE ŠKOLKA   RESTAURACE ŠKOLKA 

 

248.         12.03. COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT, KLATOVY- BEŇOVY

 

V Klatovech jsme si opět spravili chuť. O tanečníky nebyla rozhodně nouze a tak se nám skvěle hrálo. Opět si nás přišli poslechnout místní pistolníci a kovbojové v doprovodu svých skwaw a tradičně se na tanečním parketu pěkně odvázali. K tomu už není třeba nic dodávat. Anebo jo: prostě skvělý večer, který nám utekl jako voda a ani se nám nechtělo domů.

 

COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT KLATOVY-BEŇOVY  

 

247.         18.02. RESTAURACE FOTBAL CLUB STOCHOV

 

Asi jsme se moc namlsali skvělým večerem a hlavně návštěvností na ZIMÁKU ve Slaném, kam na nás minulý týden přišlo přes 100 lidí. Tady ve Stochově jsme zažili (naštěstí) po dlouhé době, velké zklamání a po odehrání první série písniček jsme to zabalili. Přišlo asi 10 lidí, kteří navíc seděli na pivnici a na minisálek, kde jsme hráli, se nepřišli ani podívat, natož třeba tančit. Tak jsme si dali na ochutnání alespoň pepřové pivo, které zde měli v nabídce a fajn pokecali s majitelem Pavlem, který bral tristní situaci s velkým nadhledem. Všichni věříme, že další zde připravované akce budou úspěšnější… No a co, tak jsem to dal na web. Vždyť to není zase taková ostuda! Nejsem takový pokrytec, abych psal, jak bylo narváno, když to není pravda. V loňském roce se nám to, že přišlo málo lidí, stalo 2x a to z nějakých 80-ti odehraných akcí! Myslím, že je to dost dobré skóre…nebo snad mají jiné amatérské kapely pořád jen narváno?

 

RESTAURACE FOTBAL CLUB STOCHOV      

 

246.         12.02. STAROČESKÁ HOSPODA ZIMÁK, Lacinova 1720, Slaný

 

Po dlouhé době si  ŽIVÁ HUBA opět zahrála ve Slaném a bude nám potěšením toto kdykoliv zopakovat. Hráli jsme totiž ve skvělé Staročeské hospodě ZIMÁK a musím říct, že přes počáteční obavy se večerní COUNTRY&ROCKOVÁ ZÁBAVA opravdu vydařila! Lidé se vrhli do tance již při druhé písničce a tančilo se až do samotného závěru ve dvě hodiny ráno. Akustika a zvuk byl úžasný a moc jsme si to s kolegou Jirkou užívali a to natolik, že jsem zapomněl někomu z přítomných do ruky „vrazit“ foťák, aby nás i s davem tanečníků vyblejsknul. Takže jsem vyfotil jen podium a bar. V každém případě jsme prý zahráli minimálně stejně dobře jako legendární Slánská skupina Krystal, která zde pravidelně hrává. Je tedy pravdou, že my jsme jen dva + bicí automat a jich je 5, tak nevím, zda přítomní srovnávali srovnatelné.

 

STAROČESKÁ HOSPODA ZIMÁK   STAROČESKÁ HOSPODA ZIMÁK   

 

245.         11.02. RESTAURACE “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5 – Slivenec

 

Další, páteční, standardně povedená akcička U ŽILINŮ ve Slivenci. Zajímavostí tohoto večera bylo to, že jsme písničku Amazonka od skupiny HOP TROP hráli celkem 4x a to, že nám neznámý sponzor věnoval zcela nezištně „nechutný“ (čtyřciferný) finanční obnos, za který mnohokrát děkujeme a čestně slibujeme, že tyto peníze utratíme jen za samé bohulibé věci, jako je třeba chlast nebo tabák do mé dýmky.

 

 U ŽILINŮ   U ŽILINŮ  

 

244.         29.01. COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT, KLATOVY- BEŇOVY

 

Jak jsem již určitě v předešlých komentářích psal, tak do Klatov to máme sice trochu z ruky, ale jezdíme sem opravdu moc rádi! I tentokrát jsme hráli do posledního dechu a do posledního tanečního páru, který se před půlnocí ještě točil na tanečním parketu. Skvělý fazolo-klobásový chilli kotlík dle receptu pana Chegevary, nám dal tu správnou kadenci a naší záchranou bylo to, že používáme bicí automat, takže se nám typické a charakteristické zvukové projevy (s konzumací fazolí spojené), tak nějak podařilo zamaskovat…

 

243.         28.01. RESTAURACE BAR ŠKOLKA, Levského 14, P4 – Modřany

 

Páteční vystoupení v restauraci „Školka“ se tak jako vždy vydařilo. Opět příjemná atmosféra, opět tanečky. Tady to snad ani jinak nejde, takže můžu tento podnik vřele doporučit. Není to sice žádná superluxusní restaurace, ale máte téměř 100% jistotu, že zde nepotkáte namyšlené zbohatlíky a snoby. Naopak chodí sem „obyčejní“ lidé, kteří se umí upřímně bavit a tak je zde vždy skvělá zábava.     

 

242.         22.01. “RANCH U KARLA“, Obříství - 2.SILVESTR především pro ty, co si nepamatují ten poslední.

 

První vystoupení ŽIVÉ HUBY v letošním roce, se odehrálo na naší „domovské“ scéně v Obříství na Ranči u Karla. Téměř na den přesně, jsme si zopákli (tak jako vloni), druhé Silvestrovské oslavy a opět ve stejné sestavě. Juchalo se až do jedné hodiny ranní a musím říct, že letos to zatím, byla určitě nejlepší akce!

 

  RANCH U KARLA OBŘÍSTVÍ    RANCH U KARLA OBŘÍSTVÍ

autor fotek: fotograf Karel Pepperný