353.       31.03. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

Další „klasika“ v Obecňáku v Kačici. Tančilo se, bumbalo i papalo. Lidí přišlo, tak akorát, i když příště by jich mohlo přijít klidně i víc. Ale kdo ví, co bude příště?!  

 

352.       30.03. RESTAURACE  “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5-Slivenec

 

Jedno z mnoha standardních vystoupení ve Slivenci. Došlo samozřejmě i na tance, prostě příjemná páteční atmosféra.

 

351.       24.03. RESTAURACE FOTBAL CLUB, STOCHOV

 

Čím, dál tím lépe! Na Stochově, tam to žije a lidé si už na produkci ŽIVÉ HUBY našli cestu a pravidelně chodí na naše tradiční COUNTRY & ROCKOVÉ DÝCHÁNKY. To nás nesmírně těší a myslím, že je toto potěšení oboustranné. Tentokrát jsme ještě jednu sérii přidávali a tančilo se až do jedné hodiny ráno! Fajn akce, ze které se mi povedlo udělat jednu fotečku tanečníků! Ještě skládáme obrovskou poklonu místní šenkýřce Ivetě a smekáme klobouk před tím, jak perfektně zvládá obsluhu (té „zvěře“) při našich dýcháncích, především ty divoké tanečníky!

 

STOCHOV - DIVOKÉ TANEČNÍ DÝCHÁNKY!  

 

350.       23.03. RESTAURACE “NOVÁ HOSPODA“, Rumunská 1485, Čelákovice

 

Přes počáteční obavy, že budeme hrát „přesilovku“ se nakonec večer myslím podařil. Lidí se sešlo celkem, tak akorát a naše hudební produkce se jim asi líbila, protože nás moc chválili a vlastně nás nechtěli ani pomalu pustit domů. Při dotazu, kdy opět do Čelákovic přijedeme zahrát, jsme jim museli sdělit bolestivou pravdu, že si nás (i přes naše opakované upozornění, že hrajeme opravdu hodně) management restaurace již na žádný další termín neobjednal a tím pádem máme do konce roku veškeré pátky a soboty již domluvené vystoupení v jiných podnicích! Takže si tady pravděpodobně zahrajeme až v příštím roce, ale to kdoví jestli, protože ještě není dořešen problém v plnění některých domluvených věcí ze strany pořadatele. Alespoň jsme vyzkoušely nové odposlechy YAMAHA 2x150 W které prošli opravdu náročným, zátěžovým testem. Přijel totiž i Honza Hlaváč, no a poslední série písniček byl tradičně pěkný nářez!  

 

17.03. Martin s kapelou JOE BERRY BAND, Josefská zábava, KARLŠTEJN

 

Opět po nějakém čase příjemná změna! Zahrál jsem si s Jirkou v Karlštejnské skupině, která si říká JOE BERRY BAND! Jejímž kapelníkem je Pepa Beránek a shodou okolností to vyšlo právě jako Josefská zábava! No byl to opět nářez, Saša bubnoval, Jirka sóloval, Pepa basoval, no a moje maličkost, sem tam něco zabeglajdovala, zafoukačkovala i zazpívala. Super Večer! Kluci díky!

 

JOE BERRY BAND

 

349.       16.03. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

Dnes bez komentáře! Myslím, že přiložené fotografie hovoří za vše!

 

ŽIVÁ HUBA V MALEŠICKÉ TVRZI S HOSTEM NA BASOVOU KYTARU HONZOU! MALEŠICKÁ TVRZ - PARTA MALEŠICKÁ TVRZ - OLDA

MALEŠICKÁ TVRZ - MAZEC MALEŠICKÁ TVRZ - VILMA

 

348.       10.03. COUNTRY SALOON , KLATOVY - BEŇOVY

 

„Pěkný, stylový pokoj Martine!“ glosoval Jirka, sotva jsme odemkli dveře a vešli do pokoje v penzionu, kde jsme byli ubytováni! Byly už dvě hodiny ráno a tak jsme si dali rychlou sprchu (samozřejmě, že každý zvlášť) a hurá do hajan. „Dobré jitro, páni muzikanti“ zdravil nás okolo desáté ráno na naší pozdní snídani, jako vždy milý a příjemný personál restaurace. Zatímco jsme snídali, pročítali jsme jídelní lístek denního menu a vzápětí padlo rozhodnutí! „Jirko, půjdeme si ještě chvilku dáchnout a pak si dáme polívku!“ A tak se také stalo, po krátkém odpočinku jsme si pochutnali na skvělém boršči a pak se zase na pokoj vrátili, „udělat“ nějaké nové aranže písniček, nebo spíše potrápit bicí automat a ponořit se do nespočetného množství variací, které ve svém software ukrývá a tak pro naše posluchače vybrat, nějaké zajímavé zvuky činelů, kopáků a dalších předmětů, do kterých běžně živý bubeník „mlátí“! „Jo, todle tam nech, to má šťávu a je to takové plnější, to bude dobrý!“ pochvaloval si Jirka, další vybraný typ bicích, do asi sté písničky a já se zase vrátil do Železné Rudy a v hlavě mi bubnovalo tisíce permoníků. „Ty vole, já po těch pěti hodinách už nemůžu, jdeme raději na jídlo!“ zavelel jsem a tak jsme si šli dát trošku masíčka a pivečko. No a to už byl nejvyšší čas začít sestavovat aparaturu a připravit se na večerní vystoupení. „Dobrý večer přátelé, dnes večer Vám hraje ŽIVÁ HUBA“… „Ahoj táto, už se mi stýskalo“ budí mě ráno Adélka. „Zase jsi dělal kydy, kydy na kytaru?“ použila oblíbené citoslovce, moje tříletá dcera. Jsem doma.

 

TRADIČNÍ OSAZENSTVO V BEŇOVECH NA NAŠEM VYSTOUPENÍ 

COUNTRY SALOON - STEAK RESTAURANT KLATOVY-BEŇOVY

 

347.       09.03. RESTAURANT “U ZLOMENÉ LYŽE“, ŽELEZNÁ RUDA

 

Sněhu už valem ubývá, tak jako lyžařů a vůbec lidí na horách obecně, takže naše vystoupení ve „Zlomené Lyži“ bylo zpočátku celkem rozpačité a sál poloprázdný! Naštěstí se informace o tom, že zde hraje ŽIVÁ HUBA (navíc v zimní sezoně naposledy), rozšířila jako lavina a tak se už při druhé sérii sál zaplnil a tančilo se! Tančilo se, tančilo se a tak jsme ještě přidávali a přidávali a pak unavení, ale spokojení, s pocitem dobře odvedené práce, uháněli směr Klatovy, kde jsme měli zajištěno ubytování, protože v sobotu zde naše jízda pokračovala! Ahoj Železná Rudo!      

U ZLOMENÉ LYŽE U ZLOMENÉ LYŽE

346.       03.03. PIVOVARSKÝ DVŮR CHÝNĚ, Hlavní 525, Chýně u Prahy

 

Stylový rodinný pivovar s restaurací a příjemným personálem nás uchvátil svojí nezaměnitelnou atmosférou! Když jsme přijeli, museli jsme chvilku počkat, protože místo pro nás vyhrazené, bylo právě na onom úzkém ochozu okolo pivních tanků, kde zrovna předváděl svůj mistrovský tanec, místní sládek, který právě dovařil várku jednoho ze zde produkovaných piv! Pivo uvařil znamenitě, tak akorát pro naše živohubé zobáky! Takže jsme hned poté, na tomto skromném prostoru, plazíce se po úzkých schůdcích nahoru s reproboxy, odposlechy, nástroji a dalším vybavením, dali do sestavování a zapojování všeho potřebného, abychom mohli produkovat pro změnu zase my! Naše produkce byla samozřejmě hudební a naše „podium“ bylo opravdu unikátní. Na takovém místě jsme ještě opravdu nehráli. To můžete vidět na přiložených fotografiích. Nakonec nám stísněný prostor ani moc nevadil, protože jsme měli místa o mnoho více, než přítomní hosté, kteří posilněni skvělými steaky, zde k pivu servírovanými, se dali do tance a parket byl opravdu chvílemi naplněn až k prasknutí! Opravdu unikátní zážitek!

 

PIVOVARSKÝ DVŮR CHÝNĚ PIVOVARSKÝ DVŮR CHÝNĚ 

PIVOVARSKÝ DVŮR CHÝNĚ PIVOVARSKÝ DVŮR CHÝNĚ

 

345.       02.03. ATLAS MUSIC CLUB BENEŠOV, Tyršova 2063, Benešov

 

Když se podíváte na globus Zeměkoule, Benešov tam není vidět, koukal jsem i s lupou, co mi půjčil Honza, ale fakt jsem tam Benešov nenašel! Hledal jsem tedy v zeměpisném atlase a … našel! Shodou okolností je právě v Benešově, hudební klub ATLAS, který provozují manželé Iveta a Honza Drškovi. Ano, možná si říkáte, nezvyklé jméno, ale copak je název kapely se jménem ŽIVÁ HUBA zcela běžný? Dyť se podívejte na ty naše ksichty, to hovoří za vše! Chtěl jsem napsat držky, ale nerad bych, aby pak na mě, někdo kvůli tomu třeba držkoval, jako že jsem velmi živá a navíc drzá huba! Raději opustím tento tenký led a pochválím skvělou dramaturgii Ivety a Honzy a skvělý hudební přehled a vkus, se kterým vybírají hudební tělesa do již zmíněného hudebního klubu ATLAS! Kapely a muzikanti zvučných jmen, jako např.: Radim Hladík, Vilém Čok, Krausberry, Krucipüsk, Doga, Pumpa, Odyssea, ŽIVÁ HUBA a mnoho dalších skvělých kapel a muzikantů! Jo a kdyby jste měli prosím třeba žízeň nebo hlad, tak hned nad klubem je restaurace “U suchý držky“! Ale nebojte se, HUBU sušit nebudete!

 

 ATLAS MUSIC CLUB BENEŠOV

ATLAS MUSIC CLUB BENEŠOV ATLAS MUSIC CLUB BENEŠOV ATLAS MUSIC CLUB BENEŠOV

 

344.       01.03. U SV.FILIPA & JAKUBA, Arbesovo nám. 5, Praha 5

 

To, že je “Svatý Filip a Jakub“ známá restaurace, jsme se dozvěděli již minule. Ano, byl tady „guru“ české gastronomie: šéf Zdeněk Polreich! Co se týká muziky, tak jsem tady byl tentokrát sólo, jen se svojí kytarou. Úplně náhodou, šla okolo i jedna příjemná, milá a sympatická dáma, jménem Lucie Tomková, která se zastavila, pochopila a chopila se mikrofonu!  Tímto můžu konstatovat, že v této restauraci byla již i vynikající zpěvačka! To se nám to tedy hezky sešlo, což? Navíc šli opravdu náhodou kolem Vilma, Irena, Hanka, Uďa, Olda, Ivan, Petr, Eva & Vašek…ty jo, tady bylo lidí. A všichni si fajn užívali tento čtvrteční recitál! Děkuji za pěkný a poetický večer!

 

RECITÁLEK U SV. FILIPA & JAKUBA RECITÁLEK U SV. FILIPA & JAKUBA

RECITÁLEK U SV. FILIPA & JAKUBA RECITÁLEK U SV. FILIPA & JAKUBA