343.       25.02. RESTAURACE BETTA,  Hrusická 2617/3A, Praha 4

 

V sobotu jsme v podstatě premiérově (jakožto živá kapela) hráli v jednom fajn, nově vzniklém, nebo spíše zrekonstruovaném podniku. Je příznačné, že se tato nová restaurace a pizzerie jmenuje BETTA, což v překladu znamená bojovnice! Předchozí majitel se na tomto podniku vskutku „vyřádil“, návštěvnost upadala, až nakonec pohořela úplně! Novým nájemcem je shodou okolností fajn chlapík, kterému ŽIVÁ HUBA hrála v roce 2006 na jedné soukromé akci. Na tom by nebylo, až tak nic zajímavého, až na to, že tento koncert byl v historii vystoupení kapely očíslován číslem 1. Zajímavá to symbolika. Kruh se uzavírá a tak věřím, že se BETTA stane gastronomickou jedničkou a taktéž skvělým místem k dobré zábavě, kam rádi zajdete s přáteli, nejen na dobré pivečko! Je tady skvělý personál v čele s hlavní bojovnicí a „divoškou“ Markétou. Dámy a pánové, nakonec přijďte se přesvědčit sami!

 

RESTAURACE BETTA RESTAURACE BETTA

RESTAURACE BETTA RESTAURACE BETTA

 

342.         24.02. PIVOVAR “U KOZLÍKŮ“, tř. ČSA 3230, Kladno

 

Když jsme s Jirkou v pátek nosili aparaturu a nástroje do pivnice, kde jsme měli domluveno vystoupení, těsně pod podiem nás „odchytil“ jeden sympaťák se slovy: „kampak chlapci, dnes tady hrajeme my, to jste tady špatně!“ Bohužel jsem nějak nepochopil vtip majitele, kterého jsem viděl poprvé (protože jsem hraní zde domlouval telefonicky), ale začal jsem tušit, že tady bude fakt veselo! Tato „pivnice“ je současně i takovým malým pivovarem, kde se pivo vaří, a musím uznat, že přes počáteční nedůvěru, jsme se s pivem rychle skamarádili a uznale vychutnávali nefitrované 10° pivo s názvem Starokladno! A pilo se to dobře a  snadno! Moc dobré pivečko, žádná komerční voda typu „Gambáč“ do „průtokových ohřívačů“, ale plné, chuťově vyvážené, skvěle ošetřené pivo se zvláštním ocasem na závěr! Majitel nás na začátku poprosil, ať hrajeme nějaké „normální“ písničky, tak jsme jich několik desítek za večer zahráli a protože se naše produkce zhruba stovce přítomných moc líbila a navíc nám chutnalo zde „vyráběné“ pivo, jsme se domluvili na další spolupráci! Už se těšíme!

 

U KOZLÍKŮ NA KLADNĚ U KOZLÍKŮ NA KLADNĚ

U KOZLÍKŮ NA KLADNĚ U KOZLÍKŮ NA KLADNĚ

 

341.         23.02. RESTAURACE “U MADLY“, HŘEDLE U ZDIC čp. 77

 

Když se řeknou Hředle, naskočí mi “Madla“ hnedle! Taky steaky skvělý, medium propečený, pro kapelu sice žádné podium, ale tanečníci propocený a prostředí stylový! Ano přátelé, ŽIVÁ HUBA hrála, v dnes již legendárním restaurantu “U Madly“, kde se, za cca 13 let existence naservírovalo více jak 133 tisíc steaků! To už je pořádná porce co? To už je pěkná řádka uspokojených žaludků! No a my jsme se k tomuto gastronomického maratonu s radostí připojili a věříme, že taktéž uspokojili, hladové uši zde přítomných posluchačů.

 

RESTAURACE  RESTAURACE  RESTAURACE     

 

340.         18.02.  RESTAURANT “U ZLOMENÉ LYŽE“, ŽELEZNÁ RUDA

 

Cesta do Železné Rudy, nám trvá zhruba dvě hodiny. No jo, je to celkem štreka, ale víte, že nám to vůbec nevadí? Penzion a restaurant “U ZLOMENÉ LYŽE“ je totiž 100% záruka plného sálu, který doslova praská ve švech, parket plný tanečníků a perfektní zábava! Nebylo tomu jinak, ani tentokrát! Námi namíchaný koktejl folkových, country a na závěr rockových ingrediencí, uvedl přítomné do varu. Teplotu 100°C jsme dosáhli zhruba 15 minut po půlnoci a taneční parket zaplněný do posledního místečka, vřel jak voda v rychlovarné konvici! Myslím, že si tanečníci oddechli a konec naší produkce uvítali, protože poslední série trvala přes hodinu a jenom ploužáky jsme rozhodně nehráli! Super akce, více takových!    

 

339.         17.02. MALEŠICKÁ TVRZ, U Tvrze 10, Praha 10 – Malešice

 

V pátek tradičně v Malešické Tvrzi, kde se v přilehlém salónku slavily narozeniny a to dokonce hned 2x najednou, krásných 40 let! Gratulujeme! Gratulujeme! Jinak klasika. Tančilo se, bumbalo se, papalo se a tak pořád celý večer dokola. No a pak jsme jeli domů, protože v nejlepším se má přestat!

 

338.         16.02. A.C.W. SALOON,  Kollárova 18, Plzeň

 

Dnes jsme si s Jirkou odskočili zahrát do Plzně. V „A.C.Wéčku“ byla tak jako vždy, pohodová atmosféra a přestože přišlo jen cca 30 lidí, hrálo se nám moc hezky! Pravda, naposledy jsme zde hráli více jak před rokem a tak asi v Plzni zapomněli, jak jsme skvělá kapela! Navíc jak jsme inteligentní, krásní, šikovní, sympatičtí, prostě úžasní chlapci, kterým není cizí skromnost natož pokora! Jsme nejlepší „a přes to vlak do Plzně prostě nejede“!  Takže zase za rok?

 

337.         11.02. RESTAURACE “OBECŇÁK“, KAČICE

 

Škoda pro vás, kdož jste včera nepřišli do Obecňáku v Kačici. Panovala tam přátelská, uvolněná a pohodová atmosféra. Hráli se písničky převážně od Brontosaurů, Jarka Nohavici, Wabiho Daňka, Karla Plíhala, Martina Krulicha i Jiřího Mládka. Žádné decibely, natož rockový nářez, který jak mnozí vědí, umíme taktéž! Jen večerní recitál s folkově laděnými písněmi, zahranými téměř unplugged a bez bicího automatu! Úkol zněl totiž jasně a ten jsme s Jirkou myslím na 100% splnili! Jinými slovy restaurace Obecňák se včera stala takovou „Kačickou poetickou Balbínkou“. Přijďte také někdy za kulturou a neseďte doma na prdelkách. Pro stálé štamgasty a příznivce, kteří na nás vždy a rádi v hojném počtu přijdou, hráváme v Kačici pravidelně každý měsíc! Stačí sledovat web a informace na nástěnkách! Těšíme se na Vás!  

 

336.         10.02. RESTAURACE  “U ŽILINŮ“, K Lochkovu 29, Praha 5-Slivenec

 

Páteční klasiku “U ŽILINŮ“, nevyměníme hned tak „za jinů“ …prostě klasický, páteční večer v této legendární hospodě ve Slivenci, kde se kalí, paří, chlastá, hulí, kouří, trsá a kdoví co ještě. Přijel nejen Honza s baskytarou, ale také kamarádka Jana, která přestože je málo pohyblivá, tak se po hlavě a bezhlavě vrhla „do víru tance“ a tak se zaslouženě protancovala až do finále soutěže o naše CD! Na závěr ještě památná hláška, kterou se blýskl Janin tanečník: „sice nechodíš, ale tancuješ dobře“!

 

RESTAURACE  RESTAURACE

 

335.         09.02. PIVNICE “POD PETŘÍNEM“, Hellichova 5, Praha 1

 

Dnes, zhruba dvě hodiny před tím, než jsem měl kolegu vyzvednout doma, mi Jirka volal, že ho skolila jakási střevní viróza a budu to muset zvládnout sám. Tak jsem si zase po nějaké době dal vystoupení sólo. Moc jsem si to užil, i když to bylo dost náročné. Udržet si pozornost posluchačů po celý večer, jen s kytarou a foukací harmonikou, není totiž vůbec jednoduché! Muzikanti zajisté vědí, o čem mluvím. V každém případě to byl takový komorní a folkově laděný večer! Publikum bylo velice pozorné a kultivované, téměř každou píseň ocenilo potleskem a tak se mě hrálo a zpívalo moc fajn.

 

PIVNICE POD PETŘÍNEM A POHODOVÁ ATMOSFÉRA, KTERÁ ZDE VLÁDLA 

PIVNICE POD PETŘÍNEM A POHODOVÁ ATMOSFÉRA, KTERÁ ZDE VLÁDLA PIVNICE POD PETŘÍNEM A POHODOVÁ ATMOSFÉRA, KTERÁ ZDE VLÁDLA

 

334.         04.02. RESTAURACE “LUCERN“, Tyršova 84, Dobřichovice

 

Úžasná restaurace “LUCERN“ v Dobřichovicích, byla svědkem našeho sobotního vystoupení, na které si s námi přijel zabasovat také Honza Hlaváč. Na to, že jsme zde hráli poprvé, přišlo velmi slušné množství lidí, kteří se slušně chovali, a poslušně hlásím, že i ve vší počestnosti trsali. Zábava gradovala krátce po půlnoci a pro velký úspěch jsme ještě přidali sérii rockových pecek. Majitel tohoto podniku Jindra, si taktéž skvěle zatančil a navíc si ŽIVOU HUBU okamžitě „zabukoval“ na pravidelné koncertování, zhruba na rok dopředu! To nás samozřejmě moc těší, této projevené důvěry si moc vážíme a už se na další vystoupení těšíme!

 

RESTAURACE LUCERN  

RESTAURACE LUCERN  RESTAURACE LUCERN

RESTAURACE LUCERN  

RESTAURACE LUCERN

 

333.         03.02. MOTOREST “U VODÁKA“, Výpadová 1037/26, Praha 5 - Radotín

 

U Vodáka nás přijali skvěle! Vodáci samozřejmě vědí, co se sluší a patří a tak skoro každou námi zahranou píseň ohodnotili uznalým a sborovým: umí! Tančilo se už od třetí písničky, prostě pohodová kamarádská atmosféra! Přítomným jsme namíchali směs pomalých, country ploužáků a v zápětí rychlých rockových „vypalovaček“, takže ani jedno čelo nezůstalo suché! Příjemné a stylové prostředí tohoto vodáckého podniku, umocňovalo praskání dřeva v krbu a sem tam i typický závan spálených ponožek, které si někdo příliš zprudka na ohni sušil, po tom co se ve šlajsně „udělal“! Když jsme pak v jednu ráno nakládali auto, rtuť teploměru ukazovala brutálních minus 19,5°C, ale nám to nevadilo, hřál nás totiž, ještě čerstvý zážitek z dnešního vystoupení! Ahoj!

 

U VODÁKA