05.           15.12.2006 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ VÁNOČNÍ ZÁBAVA

 

Ahoj všichni příznivci ŽIVÉ HUdBY ! Už jsem se bál, že během našich přibývajících akcí ztratím postupně svoji pověstnou bujnou fantazii a nebudu mít pomalu o čem psát, obzvláště když někde hrajeme již podruhé. Měl jsem strach, že nebudu mít inspiraci k napsání další oficiální zprávy z našeho posledního hraní, ale život nám občas nachystá nejedno malé (i pořádně velké) překvapení, navíc když tomu dopomůže příroda, tak jak se nakonec stalo na VÁNOČNÍ ZÁBAVĚ v RESTAURACI SUCHDOLSKÁ BESEDA, kde jsme hráli 15.12.2006 již podruhé.

 

Co se vlastně stalo?

 

Hrát jsme začali tradičně okolo 20.00 hod. Lidí bylo relativně málo (cca 30), ale postupně se trousili další a další a nakonec se sešla poměrně různorodá směsice lidiček, kteří tančili a křepčili do druhé hodiny ranní. Musím zmínit i opáleného šviháka ze Sicílie, který s námi zazpíval jižansky vlastním temperamentem známou italskou píseň, kterou hrajeme v českém podání. „Nádherná láska“ se to jmenuje. Skvěle jsme se opět bavili nejen my, ale to hlavní, co mě inspirovalo k tomu, abych opět sesmolil zprávu z hraní ŽIVÉ HUdBY, teprve přijde……

 

POZOR! Tato část není vhodná pro děti a mladistvé.

 

Kolem 22.00 během hraní (přiznám se, že už nevím jakou píseň) se na mě zezadu přitisklo něco neskutečného! Byl jsem bohužel z kapely nejblíže a tudíž  nejvíce „na ráně“. No, už nebudu napínat. Majitel restaurace na tento večer zajistil OBSLUHU NAHOŘE BEZ, čímž bylo myšleno bez podprsenky (v tomto případě mohlo jít klidně o padáky), což jsme se vzápětí a nejvíce já mohli přesvědčit. Ona dáma s bujným poprsím se o mě svými vnady třela zezadu (mimochodem v průběhu večera nejen o mě) tak vehementně, až mi z toho praskla na kytaře struna G a nějakých 20 minut jsme museli s kapelou udělat přestávku. Výměna struny trvala jen 2 minuty a zbytek času jsem to rozdýchával pod sprchou a s froté ručníky………    

 

Takže zase trošičku vážněji. Tato akce se opět povedla - myslím že nepovedené akce snad ani neumíme, ale samozřejmě hodně a především záleží na Vás, kteří si nás chodíte poslechnout (někteří už i poněkolikáté) a jste to Vy, kdo může společně s námi vytvořit skvělou atmosféru, při které se pak bavíme všichni. Také my neustále pracujeme na vylepšování naší pěvecké a instrumentální stránky a do repertoáru postupně zařazujeme další známé „fláky“ . A jak občas od Vás zaslechneme: „zahrajte něco od podlahy….“ tak i na tomto pracujeme a již jsme oslovili pana Přemka Podlahu, aby pro nás napsal nějaký zaručený hit…….

 

Chystáme pro Vás velmi brzy i jedno překvapení, které určitě oceníte a těšíme se na naše další společná setkání v restauracích a hospůdkách, kde občas hrajeme pro naše, ale hlavně Vaše pobavení a potěšení.  

 

Za ŽIVOU HUdBU  Martin 19.12.2006

 

04.           09.12.2006 Mirošovice RESTAURACE “NA HŘIŠTI“ VÁNOČNÍ BESÍDKA

 

Tak, vánoce se nám blíží a to je ten správný čas na pořádnou vánoční zábavu. Jedna taková proběhla v restauraci “NA HŘIŠTI“ v Mirošovicích u Prahy a my jsme tam také byli……. Přestože se ze začátku jednalo o takovou spíše soukromou a komorně laděnou akci, děly se zde postupem večera zcela spontánní a téměř neuvěřitelné věci, např. přišel i Ježíšek. Hrát jsme začali tradičně okolo 20. hodiny a již po druhé sérii se osazenstvo restaurace dostalo do varu!!

 

Hosté se rozhodně nestyděli a pustili se do tance ve velmi zajímavých a divokých tanečních kreacích až do pozdních ranních hodin, které vyvrcholily písní Montgomery a nečekaně odvázaným tancem na stolech.

 
Zároveň probíhala neskutečná (odpusťte mi ten výraz) ŽRANICE, kde se stoly prohýbaly pod nejrůznějšími vybranými pochoutkami, počínaje chlebíčky, jitrničkami, kuřecími a vepřovými řízečky, bramborovým salátkem, rozličnými sladkými „mňamkami“ a především vynikající „prdelačkou“, kterou si nejvíce pochvaloval náš basák Tom, až se mu dělaly boule za ušima. Mňam. Mňam. Takhle „papat“ po půlnoci, to je ta správná dietka….. Po půlnoci proběhla bohatá tombola, ve které jsem vyhrál „chňapku“ na vaření. Tomáš, přestože se moc snažil, nakonec nevyhrál nic a chtěl všechny lístky do tomboly vzteky sníst.           

                                              
Ale to ho nerozladilo a o přestávkách (pokud zrovna nepapal), tak jak je jeho zvykem, kouřil  z dýmky. Také přišel i Ježíšek a místnímu osazenstvu nadělil (jak se na vánoce sluší) nejrůznější dárky.

 

No, skvěle jsme se (nejen my) bavili a tato akce se velmi vydařila. Rádi si zde opět zahrajeme. Dokonce jsme jako správní „umělci“ měli k dispozici i svojí vlastní šatnu!
Ještě bych chtěl za ŽIVOU HUdBU oficiálně poděkovat našemu neoficiálně-oficiálnímu „maskotovi“ Michalu Polákovi za pomoc při našich vystoupeních a upřímně nezávislé kritiky naší hudební produkce, které si bereme k srdci a slibujeme, že příště to zahrajeme ještě hůř!!

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA V MIROŠOVICÍCH VÁNOČNÍ BESÍDKA V MIROŠOVICÍCH 

 

Za ŽIVOU HUdBU  Martin 19.12.2006

 

03.           02.12.2006 Praha 6 RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA

 

Jedeme? Jedeme! Mnoho hodin strávených ve zkušebně se začíná úročit. Ne, že bychom usnuli na vavřínech, ale dle hudebně nezávislých pozorovatelů (s různým stupněm závislosti na zcela jiných věcech) nám to šlape. No nakonec, přijďte si nás také někdy poslechnout…..

 

Dne 2.12.2006 jsme vystoupili v restauraci “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ na MIKULÁŠKÉ ZÁBAVĚ. Navzdory tomu, že MIKULÁŠ nakonec ani nepřišel, se nám myslím podařilo rozpálit přítomné ČERTOVSKY natolik, že začali křepčit své ďábelské tance ještě před půlnocí. Poté, co jsme mezi naše některé (snad i andělské songy), vložili i pekelně pálivé hity a do přítomných „pustili“ trochu mlhy s příchutí citrónů se MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA rozjela naplno. Akustika a ozvučení byla skvělá, takže náš basák Tomáš, který ještě navíc zastává funkci osvětlovače a zvukaře, (zcela výjimečně) ani „nebrblal“. Hrálo se nám velmi příjemně a moc jsme si to užili a vychutnali. Určitě se skvěle pobavili i přítomní hosté, protože RESTAURACE “SUCHDOLSKÁ BESEDA“ je ideální prostředí - jako stvořené pro pohodové posezení při dobrém jídle a pití. Navíc, když k tanci a poslechu hraje nějaká, nejlépe hodně ŽIVÁ HUdBA.

 

Speciální dík patří majiteli panu Václavu Čapkovi a jeho zaměstnancům za vytvoření profesionálního zázemí pro naše poloprofesionálněamatérské vystoupení a také děkujeme Vám, kteří jste si našli chvilku a místo koukání se na velmi hodnotné televolenovely v televizi jste zavítali na vystoupení naší MUZIKÁLNÍ deFORMACE ŽIVÁ HUdBA.

 

SUCHDOLSKÁ BESEDA - MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA SUCHDOLSKÁ BESEDA - MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA        

 

Za ŽIVOU HUdBU  Martin 03.12.2006

 

02.           25.11.2006 Říčany RESTAURACE U ANEŽKY

 

Po téměř 3-měsíčním, někdy i velmi pilném cvičení ve zkušebně jsme dne 25.11.2006 vystoupili v hospůdce a vinárně u Anežky v Říčanech u Prahy. Byl to jakýsi křest ohněm, protože se jednalo o naše 1. oficiální vystoupení v této nové sestavě. Hrát jsme začali přesně: v 18.15 hodin SEČ, dle programu, který jsem téměř na minutu přesně rozepsal a připravil. Před vystoupením jsme téměř 2 hodiny sestavovali aparaturu a hledali ideální zvuk a především ideální rozmístění reproboxů. Anežka není Lucerna a tak jsme trochu „zápasili“ s místem, ale nakonec vše dobře dopadlo. Majitel tohoto podniku, Slávek Čermák se opět blýskl jako skvělý organizátor a předvedl, jak se dá nafouknout zdánlivě nanafouknutelný prostor Hospůdky u Anežky a tím zvýšit kapacitu pro dalších minimálně 30 lidí, kteří přišli na skvělé zvěřinové hody a snad i na naše vystoupení. Takže v Hospůdce u Anežky, která standardně pojme cca 70 lidí, bylo najednou přes 100 lidí a to už byl „hukot“.

 

Určitě musím zmínit i našeho hosta Tomáše Hřivnáče, který nás fantasticky doplňoval a doprovázel na perkuse. Byť jen s „pouhým“ jediným bubínkem, ale stálo to za to. Repertoár jsme v klidu a pohodě odehráli v předem určeném pořadí a s krátkými přestávkami jsme se blížili k našemu půlnočnímu závěru. Nevím, jestli jsme návštěvníky hospůdky tak rozdivočili my, nebo již zmíněné (mimochodem skvělé) zvěřinové hody, ale ty lidičky nebyli k zastavení a přáli si další a další písničky, takže jsme přidávali a přidávali a najednou byly 2 hodiny ráno.

 

Závěr: Atmosféra byla skvělá, až na některé problémy s místem (tancovat se „dalo“ na cca 2m2). Někteří hosté museli sedět na klíně svým kolegům (kdo „vyfasoval“ dámu byl na tom o něco lépe), pokud zrovna neměla 200 kg. Dobrého jídla byl dostatek, pití také a i my jsme doufáme přispěli k dobré náladě a pohodě, která zde vládla. Děkujeme celému personálu Hospůdky a vinárny u Anežky v čele s náčelníkem Slávkem za příjemný večer a především lidem, kteří si nás přišli poslechnout a pobavit se při dobrém jídle a snad i muzice.

 

U ANEŽKY V ŘÍČANECH U ANEŽKY V ŘÍČANECH 

Za ŽIVOU HUdBU  Martin 26.11.2006 

01.        09.09.2006 Dubeč SOUKROMÁ AKCE – NAROZENÍ POTOMKA           

 

Soukromá akce kde hrála ŽIVÁ HUBA víceméně poprvé v nové sestavě. Hráli jsme na takové zahradní párty k příležitosti narození potomka. Bylo to moc příjemné a konec našeho programu o půlnoci završil ohňostroj.

 

Za ŽIVOU HUdBU  Martin 10.09.2006

 

Dubeč soukromá akce - narození potomka Dubeč soukromá akce - narození potomka

 

31.12.2004    ŘÍČANY RESTAURACE „U ANEŽKY“  SILVESTR

 

Pokud si dobře vzpomínám, tak tenhle pekelnej SILVESTR se fakt vydařil. Hráli jsme ho v sestavě: zpěvačka Iveta, basák  Mirek a já. Byl to celkem hudební maratón, protože jsme začínali v 19.00 hodin a to jsme vypadali asi takto:

 SILVESTR U ANEŽKY

No a po půlnoci jsme to rozjeli v pěkných stylových kostýmech a vypadalo to asi takto: 

SILVESTR U ANEŽKY

Prostě dost spontánní akce, kde se všichni fantasticky bavili a moc si to užili.  No a v šest ráno jsme to ukončili.

Konec zprávy. Martin  

26.12.2004    DOLTON RANCH SVOJETICE

 

Pěkná akce mezi svátky na ranči ve Svojeticích. Škoda, že nepřišlo víc lidí. 

DOLTON RANCH SVOJETICE DOLTON RANCH SVOJETICE

18.12.2004    Dyjákovičky (ZNOJMO) Bar „U TOMA“

 

V tomto předvánočním čase jsem si sólo zahrál na této akci před svátky. Atmosféra vskutku vánoční.

 

11.12.2004    Mirošovice RESTAURACE “NA HŘIŠTI“ VÁNOČNÍ BESÍDKA

 

První tradiční víceméně soukromá Vánoční besídka v Mirošovicích v neskutečně milém a přátelském duchu, jako když sedíte doma v obývacím pokoji u stromečku a čekáte na Ježíška. Bohužel dobové  fotografie se nedochovaly.

 

30.10.2004    ŘÍČANY RESTAURACE „U ANEŽKY“ ZVĚŘINOVÁ GRIL PÁRTY

 

Tentokráte zvěřinové hody a super zábava v do posledního místa  zaplněné Anežce.

 GRIL PÁRTY U ANEŽKY

02.10.2004    ŘÍČANY RESTAURACE „U ANEŽKY“ RYBÍ GRIL PÁRTY  

 

Další z akcí „U Anežky“ v té době naše domácí scéna. Jako vždy plno a skvělá zábava.